Slovenky vylovili z rieky Quijos striebro.

Majstrovstvá sveta v raftingu v Ekvádore.

SITA, mk, pp | 16.10.2005 13:04:28

Strieborný nádych mal v piatok šprint v podaní ženskej posádky Mistral Bratislava na rieke Quijos na 3. majstrovstvách sveta v raftingu v Ekvádore. Mistral tak obhájil pozíciu spred dvoch rokov z českého Lipna, keď ich rovnako ako v Ekvádore porazil iba tím Nového Zélandu. Mužská posádka Hazard Bratislava skončila na šiestom mieste.

Do "head to head" (trať šprintu ide dvojica, vyhráva ten tím, ktorý je prvý v cieli) nastupovali Slovenky z druhého miesta, ked v meranom šprinte zaostali za tímom Nového Zélandu o vyše 4 sekundy. V semifinálovom súboji jasne porazili Kanaďanky a vo štvrťfinále ich čakal silný súper v podobe českej posádky RK Stan Troja. Raketovým štartom získali Slovenky náskok jedného raftu na hladkej vode a do perejí vchádzali ako prvé. "Češky sme radili medzi naše najväčšie súperky," povedala kapitánka tímu Júlia Pavelková-Halamová. "Keď sme vchádzali do vĺn, mali sme už náskok, čo nás veľmi posilnilo. V tejto jazde sme dosiahli celkovo najrýchlejší čas zo všetkých jázd šprintu", dodala Pavelková. Český tím napokon prehral i súboj o tretie miesto, keď ich zdolali Nórky. Slovenský tím čakal vo finále ťažký súper. Novozélanďanky vyzerajú na vode naozaj silne a výborne zohraté. Slovenky boli po víťazstve nad Češkami v dobrej nálade a správne nabudené do finálového boja. Okrem toho vďaka lepšiemu času zo štvrťfinále získali výhodu výberu strany, z ktorej odštartujú. "Vybrali sme si pravú stranu. Zdala sa nám výhodná najmä pri štarte, ktorý máme tu v Ekvádore výnimočný," povedala Monika Beňušová. Práve na štarte sa rozhodlo o svetovom primáte. "Zaskočilo nás akou rýchlosťou vyštartovali Novozélanďanky," dodala Benušová. V úseku perejí Slovenky stratu stiahli, no sily do záverečnej rovinky im chýbali. Za druhé miesto získali Slovenky 184 bodov. Strieborný úlovok z rieky Quijos je veľmi cenný a je výborným štartom za primátom celkových víťaziek svetového šampionátu. Po piatkovom striebre sú slovenské dievčatá naladené na zlatú nôtu, keďže v sobotu a nedeľu ich čakajú silnejšie disciplíny slalom a zjazd.

Mužská posádka Hazard Bratislava postupovala do "head to head" z ôsmej pozície. V osemfinálovom kole vrátil slovenský tím porážku spred dvoch rokov Talianom. Slovenská posádka napokon skončila na šiestom mieste, keď ich o lepšie umiestenie pripravil štartový rozhodca, ktorý nesprávne určil v semifinálovom boji s Kanaďanmi práve kanadskú posádku na výber štartovej pozície. "Až po finálovom súboji sme sa z výsledkovej tabule dozvedeli, že sme mali v osemfinále lepší čas ako Kanaďania a vyberať stranu sme si mali my," povedal kapitán mužskej posádky Jozef Kytka. Kanaďania napokon vo finálovom súboji podľahli tímu Spojených štátov amerických. Na treťom mieste skončili Rusi.

Výsledky šprintu:

Muži: 1. USA, 2. Kanada, 3. Rusko,... 6. Slovensko

Ženy: 1. Nový Zéland, 2. Slovensko, 3. NórskoDiskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenky vylovili z rieky Quijos striebro.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra