Slovenky pripravené na reparát v semifinále.

Kajakárky Martina Kohlová a Ivana Kmeťová si budú musieť prípadnú účasť v olympijskom finále K2 žien na 500 m vypádlovať v semifinále. Priamy postup z rozjázd im unikol o vyše

SITA, pp, kj, ds | 19.08.2008 15:56:39

2 sekundy, keď v prvej jazde skončili až na 7. mieste. Do sobotňajších bojov o medaily sa priamo kvalifikovali prvé tri lode. "Určite budeme bojovať ďalej. Nič nie je stratené. Došli sme o stotiny za súperkami pred nami, v ďalšej jazde môžeme byť rovnako pred nimi. Dúfam, že v semifinále budeme úspešnejšie," poznamenala Martina Kohlová. Dvadsaťtriročnú Bratislavčanku prekvapilo, že priamo postúpili do finále z 3. miesta Češky Michala Mružková a Jana Bláhová. Skôr by čakala, že poslednú finálovú miestenku z rozjazdy si vybojujú Fínky Anne Rikalová a Jenni Mikkonenová či Španielky Beatriz Manchonová so Soniou Molanesovou. "Postup Češiek je nečakaný, my sme si mysleli, že ich zdoláme. Mali však lepší štart a potom sa nám už stratu nepodarilo dotiahnuť. Češky tu nepristupujú k povinnostiam tak profesionálne ako my, chodia si po ´výletíkoch´. Mali veľké šťastie, majú ho často a ja verím, že v semifinále sa to obráti smerom k nám," nádejala sa Martina Kohlová, ktorú doplnila Ivana Kmeťová: "Češky prekvapili aj mňa. Skôr som čakala priamy postup Španielok alebo Fínok, s Nemka a Poľkami som počítala. Išli sme naplno až do konca jazdy, na posledných 100, 150 metroch som už videla, že Češky nemôžeme dostihnúť."

Slovenky tesne po skončení jazdy ešte nevedeli určiť, či bol v niečom výraznejší problém. Večer si chcú prvú olympijskú päťstovku zanalyzovať a potom budú múdrejšie. Na utorňajšom výkone Kmeťovej s Kohlovou sa mohla podpísať aj nervozita z olympijskej premiéry a očakávania okolia. "Je to možno trocha iný druh nervozity ako na klasických pretekoch. Každý od nás niečo čaká. V semifinále však budeme potiť krv, aby sme postúpili do finále. Toto boli jedny preteky, nedá sa na nič sťažovať a treba bojovať ďalej," sľubovala Martina Kohlová. Podľa Kmeťovej nebola jazda nevydarená, jediné, čo by na nej určite zmenila, by bolo umiestnenie. Slovenky majú semifinálovú šancu na reparát vo štvrtok a aj preto zatiaľ sklamanie nepociťujú.

Od piatka bývajú Kmeťová s Kohlovou v hoteli blízko areálu v Šun-ji, kam sa presťahovali z olympijskej dediny. Z miesta ubytovania športovcov do Šun-ji by im cesta trvala 1 hodinu a čas na prípravu a regeneráciu by strácali zbytočne v autobuse. Aj preto olympijskú atmosféru zatiaľ veľmi nepociťujú. "Ak by sme boli v dedine, možno by sme ju vnímali viac. Tu na kanáli však stretávame iba kajakárov, s ktorými sme v kontakte aj na iných pretekoch," dodala Ivana Kmeťová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovenky pripravené na reparát v semifinále.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.