Slovákov čaká úvod sezóny v Račiciach

Prvými kvalifikačnými pretekmi v Račiciach sa začne pre slovenských rýchlostných kanoistov súťažná sezóna 2015. V utorok a stredu sa ukáže, v akom rozpoložení a forme vstupujú do sezóny. Porovnávať sa môžu aj s Čechmi, ktorí v Račiciach tiež absolvujú kvalifikačné preteky.

SITA, pp;mj | 20.04.2015 18:01:56

"Sú to veľmi dôležité kontrolné preteky pre pretekárov, ale aj pre trénerov. Overia si, či smerovanie a vedenie prípravy bolo správne nastavené. Treba povedať, že tohtoročný ´kvalifikáč´ je dosť skoro, lebo aj ME sú veľmi skoro. Bude to prehliadka slovenskej špičky, azda najzaujímavejšie budú súboje medzi kajakármi," uviedol na zväzovom webe jeho prezident Robert Petriska.

Najzaujímavejšie súboje by mali byť v kajaku mužov, kde sa zíde kvalitná konkurencia. "V ostatných kategóriách je špička užšia a neočakávame nejaké prekvapenia. Kvalifikačné preteky budú slúžiť na donomináciu lodí na ME v Račiciach (30.4. - 3.5.), na kompletnú nomináciu na II. Svetový pohár v Duisburgu (22. - 24. mája) a donomináciu niektorých lodí na I. európske hry v Baku (14. - 16. júna). Štartovať budú aj pretekári do 23 rokov, ktorých sledujeme v súvislosti s nasadením na ostatné medzinárodné podujatia a smerom k MS do 23 rokov. Takže aj pre nich je dôležité ukázať sa v dobrom svetle," vyjadril sa športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Robert Petriska.

Pôvodne sa mali prvé nominačné preteky konať na vodnej ploche Zemník pri bratislavských Jarovciach. "Lenže proces celej administratívy okolo Zemníka je taký náročný, že sme nechceli nič riskovať. Veľmi nás zdržal proces súhlasov v rámci ochrany životného prostredia, pretože tu musíme dodržať, a to je správne, určité pravidlá, spraviť prieskum drevín, ornitologický prieskum... A to chce svoj čas, aby všetko bolo tak, ako má byť. Verím však, že II. kvalifikačné preteky koncom júna budeme organizovať doma," doplnil na zväzovom webe generálny sekretár SZRK Boris Bergendi.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Slovákov čaká úvod sezóny v Račiciach“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.