Slováci v Prahe pri oslave storočnice českého zväzu

Slovenskí zástupcovia rýchlostnej kanoistiky sa v sobotu zúčastnia v Prahe na oslavách storočnice založenia Českého zväzu kanoistov (ČSK). Betlehemská kaplnka v Prahe bude v sobotu večer dejiskom galavečera pri príležitosti osláv stého výročia založenia ČSK. Vzhľadom na bohatú spoločnú minulosť Čechov a Slovákov dostala na podujatie pozvánku aj veľká skupina slovenských rýchlostných kanoistov - Konštantín Alexejenko, Miroslav Haviar, Boris Bergendi, Tibor Soós, Pavol Blaho, Ľubor Štark, Attila Szabó, Štefan Székely, Robert Petriska, Miroslav Matocha (zastupuje Jána Matochu, ktorý sa zo zdravotných dôvodov nemôže zúčastniť). Na približne 350 hostí čaká bohatý program, v ktorom sa bude hovoriť o absolútnych začiatkoch kanoistiky, blízkej minulosti, ale aj o úspešnej súčasnosti.

SITA, lo;rk | 22.11.2013 21:03:08

Agentúru SITA informoval mediálny manažér Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) Prokop Slováček.

Diskusia k článku:

Anonym

"Rozhodli sme sa dať vyhláseniu najlepších úplne inú formu. Zatiaľ čo v predošlých rokoch bola slávnosť prístupná len pre pretekárov a trénerov, teraz by sme chceli pozvať aj rodiny, najbližších. Chceme, aby náš galavečer bol čosi ako ples s bohatým programom, tombolou a príjemnou zábavou až do skorých ranných hodín. Príležitosť na stretnutie širokej kanoistickej obce, stretnutie ľudí, ktorí robia rýchlostnú kanoistiku a držia na Slovensku náš šport pri živote," povedal generálny sekretár a manažér Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Boris Bergendi.

Galavečer sa uskutoční 17. januára o 18.00 v DK Ružinov v Bratislave. Gratulujem k ozaj skvostnému rozhodnutiu p. Bergendiho. Veď široká bratislavská kanoistická obec nás vytrhla v posledných rokoch z biedy a príde sa zabávať. Predpokladám, že obdobne to bude ples i v Komárne, Trenčíne, Piešťanoch i v Novákoch. Snáď si aspoň Šamorínčania nájdu cestu do Bratislavy - veď to nemajú tak ďaleko. Všade s bohatým programom až do rána bieleho.

Nemám nič proti plesom a zviditeľňovaniu kanoistiky i medzi širokou verejnosťou. Ale čo spravíme, aby tých najlepších videli i začínajúci i "násťroční" kanoisti. Aj tí prídu plesať aby aspoň trošku pričuchli k sláve tých , ktorí majú byť vzorom?

A čo bude s vyhlásenim SP?

Anonym

http://www.dubravskatv.sk/cms/kongo-dokument

Anonym

Aj K4 do 23 rokov je už na Slovensku + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2472

Anonym

Sezóna Martiny Kohlovej: Slzy vysušili singlové finále, úspech K2 bol čerešničkou na torte

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2469

Anonym

Podporte rýchlostnú kanoistiku a Martinu Kohlovú v ankete OVB Športovec roka 2013

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2466

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.