Slováci bez ďalšej miestenky na OH.

Výsledky pretekov Svetového pohára vo vodnom slalome v C2 a K1 mužov.

SITA, zs, pl2 | 26.04.2004 01:06:27

Slovenským vodným slalomárom sa na pretekoch 1. kola Svetového pohára 2004 v Aténach v kategóriách K1 mužov a C2 nepodarilo vybojovať ďalšie miestenky na súťaže Hier XXVIII. olympiády. Pod olympijskou vlajkou bude mať Slovensko teda celkovo päť lodí (dve v K1 žien a po jednej v K1 mužov, C1 a C2). V nedeľných súťažiach do finálovej desiatky zo slovenských lodí postúpila iba C2 v zostave Pavol Hric - Roman Vajs, ale jej konečné desiate miesto na vybojovanie postupu na OH nestačilo. Olympijskí víťazi zo Sydney súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci boli prvou nepostupujúcou loďou zo semifinále, keď v ňom obsadili 11. miesto. So šiestimi trestnými sekundami za dotyky bránok zaostali za postupovou priečkou o 1,49 s. Ľuboš a Peter Šoškovci boli klasifikovaní na 21. pozícii. V K1 mužov skončil Radoslav Orokocký na 29. priečke, Peter Cibák v prvej jazde vynechal 11. bránku a s 50-sekundovou penalizáciou na postup do finále nemohol pomýšľať, skončil na 38. mieste. "Potvrdilo sa, že trať v Aténach je extrémne náročná. Aj najmenšia chybička dokáže každého úplne odrovnať. Mrzí nás, že sa nám nepodarilo vybojovať ďalšie miestenky, v cé-dvojkách na to bola reálna šanca. Šport je však taký. Do olympiády nás čaká ešte veľmi veľa tvrdej roboty," povedal po pretekoch manažér Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKDV) Richard Galovič.

Výsledky

K1 muži:

1. Fabien Lefevre (Fr.) 186,97 (0 tr. sekúnd), 2. Campell Walsh (V. Brit.) 190,06 (0), 3. Helmut Oblinger (Rak.) 191,69 (0), ... 29. Radoslav Orokocký, 38. Peter Cibák (obaja SR) - do finále nepostúpili

C2:

1. Volf, Štepánek (ČR) 212,88 (4), 2. Forgit, Braud (Fr.) 213,83 (2), 3. Bahmann, Senft (Nem.) 214,47 (0), ... 10. Pavol Hric - Roman Vajs 236,89 (6), 11. Pavol a Peter Hochschornerovci, 21. Ľuboš a Peter Šoškovci (všetci SR) - nepostúpili do finále