Škoda, že tisícka nie je o pár metrov dlhšia

Nič veľké si pred finále "káštvoriek“ na ME rýchlostných kanoistov v Brandenburgu Slováci nepovedali. Iba sa postavili na štartovaciu líníu s tým, aby podali čo najlepší výkon a dali do toho všetko. Stalo sa, zo všetkých ôsmich posádok súperov zdolali slovenský štvorkajak len obhajcovia titulu Česi.

SITA, ds;lb | 14.07.2014 20:51:30

"Chvalabohu, že to vyšlo na striebro. Keď som si však pozrel video, aj som ľutoval, že tisícka nie je o pár metrov dlhšia. Možno by z toho bolo aj zlato. S výsledkom sme, samozrejme, veľmi spokojní. Ja som to určite nečakal," povedal Viktor Demin deň po zisku striebra v K4 na 1000 m. "Treba to však rýchlo hodiť za hlavu a sústrediť sa na majstrovstvá sveta v Moskve, ktoré budú o viac než mesiac. Ani sme striebro neoslavovali, ani sa nechystáme. Pred nami je moskovský vrchol sezóny,“ dodal vážne po chvíli.

Zadák slovenskej lode Demin sa ešte raz vrátil k striebornej jazde. On a jeho traja kamaráti prakticky od začiatku do konca so skúsenejšími Čechmi súperili o zlato, napokon to vyšlo pre súperov. "V podvedomí sme sa snažili od začiatku držať v prvej trojke. To je základ, nie je možné to nechať len na záver. Čechom lepšie vyšlo záverečných 250 m, ale my sme na posledných 50 m zabrali veľmi dobre. Len sme do toho neskoro vhupli. Škoda. V cieli som sa pozrel doprava - doľava, až potom som zistil, že sme druhí,“ zrekapituloval Demin, ktorý je odchovancom komárňanskej lodenice.

Slováci postúpili do nedeľňajšieho finále priamo z piatkovej rozjazdy, v ktorej obsadili tretiu priečku. Tam to tiež nebolo zlé, ale ani mimoriadne dobré. Demin to vysvetlil takto: "Aj rozjazdu sme išli z celej sily, ale finále nám viac ´sadlo´. Ak to sadne všetkým štyrom v lodi, vtedy je to ideálne. Nestáva sa to často, skôr zriedka. My sme však vo finále všeci vychytili svoj deň."

Demin tvrdí, že konkurencia na MS v Moskve by sa oproti Brandenburgu príliš nemala meniť. Pribudne silná austrálske kvarteto a ešte aj Španieli. "Tí vraj poslali do Brandenburgu svoju ´béčkovú´ loď, v Moskve by mali mať tú kvalitnejšiu,“ upozornil slovenský reprezentant.

Spolu so svojimi parťákmi z K4 je Demin majstrom sveta aj Európy do 23 rokov, ale na seniorskom vrcholnom podujatí získal medailu až teraz. Vlani na MS v Duisburgu bola "mladá káštvorka" zo Slovenska vo svojej veľkej medzinárodnej premiére medzi dospelými siedma. "Boli tam približne tie isté lode až na spomenutú Austráliu. Znamená to teda, že sme sa oproti minulému roku asi zlepšili,“ tvrdil v dobrej nálade Demin.

Zaujímavo z jeho úst vyznieva aj porovnanie kategórie dospelých s tou do 23 rokov. "Aj v súťažiach do 23 rokov je veľká konkurencia, ale sú tam asi iba 3-4 lode, ktoré by sa presadili aj u seniorov. Tam ich je zrazu 10-12. Z toho vyplýva, že ani vo forme si nemôžem povedať, že budeme na druhom alebo šiestom mieste. Je to tam nabité a tesné."

Podľa Demina čaká teraz striebornú K4 pod vedením trénera Felixa Masára príprava na MS v Moskve, ktoré sa uskutočnia 20. - 24. augusta. "Potrebujeme dva týždne potrénovať. Čaká nás ťažká príprava v Piešťanoch a potom už len ladenie formy do majstrovstiev sveta," dodal Demin.

Diskusia k článku:

Anonym

Nominácia na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v Szegede

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2658

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.