Škoda, že tisícka nie je o pár metrov dlhšia

Nič veľké si pred finále "káštvoriek“ na ME rýchlostných kanoistov v Brandenburgu Slováci nepovedali. Iba sa postavili na štartovaciu líníu s tým, aby podali čo najlepší výkon a dali do toho všetko. Stalo sa, zo všetkých ôsmich posádok súperov zdolali slovenský štvorkajak len obhajcovia titulu Česi.

SITA, ds;lb | 14.07.2014 20:51:30

"Chvalabohu, že to vyšlo na striebro. Keď som si však pozrel video, aj som ľutoval, že tisícka nie je o pár metrov dlhšia. Možno by z toho bolo aj zlato. S výsledkom sme, samozrejme, veľmi spokojní. Ja som to určite nečakal," povedal Viktor Demin deň po zisku striebra v K4 na 1000 m. "Treba to však rýchlo hodiť za hlavu a sústrediť sa na majstrovstvá sveta v Moskve, ktoré budú o viac než mesiac. Ani sme striebro neoslavovali, ani sa nechystáme. Pred nami je moskovský vrchol sezóny,“ dodal vážne po chvíli.

Zadák slovenskej lode Demin sa ešte raz vrátil k striebornej jazde. On a jeho traja kamaráti prakticky od začiatku do konca so skúsenejšími Čechmi súperili o zlato, napokon to vyšlo pre súperov. "V podvedomí sme sa snažili od začiatku držať v prvej trojke. To je základ, nie je možné to nechať len na záver. Čechom lepšie vyšlo záverečných 250 m, ale my sme na posledných 50 m zabrali veľmi dobre. Len sme do toho neskoro vhupli. Škoda. V cieli som sa pozrel doprava - doľava, až potom som zistil, že sme druhí,“ zrekapituloval Demin, ktorý je odchovancom komárňanskej lodenice.

Slováci postúpili do nedeľňajšieho finále priamo z piatkovej rozjazdy, v ktorej obsadili tretiu priečku. Tam to tiež nebolo zlé, ale ani mimoriadne dobré. Demin to vysvetlil takto: "Aj rozjazdu sme išli z celej sily, ale finále nám viac ´sadlo´. Ak to sadne všetkým štyrom v lodi, vtedy je to ideálne. Nestáva sa to často, skôr zriedka. My sme však vo finále všeci vychytili svoj deň."

Demin tvrdí, že konkurencia na MS v Moskve by sa oproti Brandenburgu príliš nemala meniť. Pribudne silná austrálske kvarteto a ešte aj Španieli. "Tí vraj poslali do Brandenburgu svoju ´béčkovú´ loď, v Moskve by mali mať tú kvalitnejšiu,“ upozornil slovenský reprezentant.

Spolu so svojimi parťákmi z K4 je Demin majstrom sveta aj Európy do 23 rokov, ale na seniorskom vrcholnom podujatí získal medailu až teraz. Vlani na MS v Duisburgu bola "mladá káštvorka" zo Slovenska vo svojej veľkej medzinárodnej premiére medzi dospelými siedma. "Boli tam približne tie isté lode až na spomenutú Austráliu. Znamená to teda, že sme sa oproti minulému roku asi zlepšili,“ tvrdil v dobrej nálade Demin.

Zaujímavo z jeho úst vyznieva aj porovnanie kategórie dospelých s tou do 23 rokov. "Aj v súťažiach do 23 rokov je veľká konkurencia, ale sú tam asi iba 3-4 lode, ktoré by sa presadili aj u seniorov. Tam ich je zrazu 10-12. Z toho vyplýva, že ani vo forme si nemôžem povedať, že budeme na druhom alebo šiestom mieste. Je to tam nabité a tesné."

Podľa Demina čaká teraz striebornú K4 pod vedením trénera Felixa Masára príprava na MS v Moskve, ktoré sa uskutočnia 20. - 24. augusta. "Potrebujeme dva týždne potrénovať. Čaká nás ťažká príprava v Piešťanoch a potom už len ladenie formy do majstrovstiev sveta," dodal Demin.

Diskusia k článku:

Anonym

Nominácia na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v Szegede

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2658

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.