Šesť slovenských triumfov na 500m.

Medzinárodná regata v rýchl. kanoistike v Piešťanoch - finálové výsledky na 500m.

SITA, xo, lb | 18.05.2003 19:38:21

Po sobotňajších jazdách na 1000 m vyvrcholil v nedeľu na piešťanskej Sĺňave 17. ročník medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike jazdami na polovičných tratiach. Svoje kvality opäť potvrdili i slovenskí juniori a reprezentanti do 23 rokov, ktorí vybojovali šesť prvenstiev. Vo svojich disciplinách triumfovali Marián Ostrčil (C1), Martin Chorváth (K1), Ladislav Belovič - Juraj Lipták (K2) a štvorkajak v zložení Belovič, Lipták, Chorváth, Tomáš Martinek. V kategórii žien zvíťazila Martina Kohlová (K1), ktorá triumfovala i v K2 spolu s Janou Oršulovou.

Výsledky - 500 m:

Muži do 23 rokov:

C1: 1. Marián Ostrčil (SR) 1:56,88, 2. George Teodorescu 1:59,62, 3. Mihai Comandasu (obaja Rum.) 2:01,38

K1: 1. Martin Chorváth (SR) 1:43,20, 2. Saul Craviotto (Šp.) 1:43,53, 3. Bartosz Wolski (USA) 1:43,75

C2: 1. Loredan Popa, Constantin Popa (Rum.) 1:51,55, 2. Petar Žrelec, Dalibor Ilič (Srb. a Č. Hora) 2:01,93, 3. Michal Matejka, Roman Kiss (SR) 2:06,98

K2: 1. Ladislav Belovič, Juraj Lipták (SR) 1:35,23, 2. Ionut Anghel, Marian Sevici (Rum.) 1:35,84, 3. Adam Kennedy, Keith Moule (V. Brit.) 1:36,88

K4: 1. Slovensko I (Ladislav Belovič, Martin Chorváth, Tomáš Martinek, Juraj Lipták) 1:26,01, 2. Rumunsko 1:27,49, 3. Veľká Británia 1:27,99

Juniori:

C1: 1. Stefan Brüning (Nem.) 1:59,74,... 4. Ľubomír Hagara (SR) 2:03,75

K1: 1. Norman Brockl (Nem.) 1:44,08,... 3. Ondrej Galčík (SR) 1:46,33

C2: 1. Daniel Chereches, Mihail Simion (Rum.), ... 6. Matej Rusnák, Marián Vároš (SR) 1:59,73

K2: 1. Norman Brockl, Lieven Spur (Nem.) 1:34,80,... 4. Pavol Maťaš, Ondrej Galčík (SR) 1:37,39

C4: 1. Rumunsko I 1:43,64

K4: 1. Rumunsko I,... 6. Slovensko (Martin Jankovec, Richard Čavojský, Adam Fingerland, Tomáš Slovák) 1:37,98

C1 - 3000 m: 1. Ionut Manolache (Rum.) 13:48,71,... 6. Ľubomír Hagara (SR) 14:23,20

K1 - 3000 m: 1. José Castillo (Šp.) 12:19,13,... 16. Ľuboš Nebeský (SR) 12:58,62

Ženy do 23 rokov:

K1: 1. Martina Kohlová 2:00,89, 2. Jana Oršulová 2:01,55, 3. Simona Mičušíková (všetky SR) 2:04,35

K2: 1. Martina Kohlová, Jana Oršulová (SR) 1:55,39, 2. Miljana Kneževičová, Marti Tiborová (Srb. a Č. Hora) 1:59,02

Juniorky:

K1: 1. Nicole Reinhardtová (Nem.) 1:56,11, 2. Ivana Kmeťová (SR) 1:56,88

K2: 1. Nicole Reinhardtová, Maren Knebelová (Nem.) 1:50,45,... 7. Katarína Gyoriová, Marta Fabiánová (SR) 1:59,07

K4: 1. Poľsko I 1:43,42

K1 - 3000 m: 1. Nicole Reinhardtová (Nem.) 13:19,27,... 5. Ivana Kmeťová (SR) 13:39,48



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Šesť slovenských triumfov na 500m.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra