Servis pred začiatkom MS

Podrobný časový program 39. majstrovstiev sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede:

SITA, zs;pp | 17.08.2011 07:37:13

17. augusta (streda):

20.30 - Slávnostný otvárací ceremoniál

18. augusta (štvrtok):

8.30 rozjazdy C2 muži na 500 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

8.45 rozjazdy K4 ženy na 500 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

9.05 rozjazdy K1 muži na 1000 m (7 rozjázd - bez účasti SR)

9.54 rozjazdy C1 muži na 1000 m (4 rozjazdy - Marián Ostrčil)

10.22 rozjazdy K2 ženy na 1000 m (2 rozjazdy - bez účasti SR)

10.36 rozjazdy K2 muži na 1000 m (5 rozjázd - Peter Gelle, Erik Vlček)

11.11 rozjazdy C4 muži na 1000 m (2 rozjazdy - bez účasti SR)

11.25 rozjazdy K1 ženy na 1000 m (4 rozjazdy - bez účasti SR)

14.00 semifinále C2 muži na 500 m (2 jazdy - bez účasti SR)

14.10 semifinále K4 ženy na 500 m (2 jazdy - bez účasti SR)

14.25 semifinále K1 muži na 1000 m (4 jazdy - bez účasti SR)

14.53 semifinále C1 muži na 1000 m (3 jazdy - ? Marián Ostrčil ?)

15.14 semifinále K2 ženy na 1000 m (1 jazda - bez účasti SR)

15.21 semifinále K2 muži na 1000 m (3 jazdy - ? Peter Gelle, Erik Vlček ?)

15.49 semifinále C4 muži na 1000 m (1 jazda - bez účasti SR)

15.56 semifinále K1 ženy na 1000 m (3 jazdy - bez účasti SR)

19. augusta (piatok):

8.00 rozjazdy C2 ženy na 500 m (2 rozjazdy - bez účasti SR)

8.10 rozjazdy K1 ženy na 500 m (5 rozjázd - bez účasti SR)

8.35 rozjazdy K1 muži na 500 m (7 rozjázd - Martin Jankovec)

9.10 rozjazdy C1 muži na 500 m (4 rozjazdy - Rastislav Kohút)

9.30 rozjazdy K2 muži na 500 m (4 rozjazdy - bez účasti SR)

9.50 rozjazdy K2 ženy na 500 m (4 rozjazdy - Ivana Kmeťová, Martina Kohlová)

10.15 rozjazdy C2 muži na 1000 m (4 rozjazdy - bez účasti SR)

10.43 rozjazdy K4 muži na 1000 m (4 rozjazdy - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr)

11.20 semifinále C2 ženy na 500 m (1 jazda - bez účasti SR)

11.25 semifinále K1 ženy na 500 m (4 jazdy - bez účasti SR)

11.45 semifinále K1 muži na 500 m (4 jazdy - ? Martin Jankovec ?)

12.05 semifinále C1 muži na 500 m (3 jazdy - ? Rastislav Kohút ?)

12.20 semifinále K2 muži na 500 m (3 jazdy - bez účasti SR)

12.35 semifinále K2 ženy na 500 m (3 jazdy - ? Ivana Kmeťová, Martina Kohlová ?)

12.55 semifinále C2 muži na 1000 m (3 jazdy - bez účasti SR)

13.16 semifinále K4 muži na 1000 m (3 jazdy - ? Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr ?)

15.01 B-finále C2 muži na 500 m - bez účasti SR

15.06 B-finále K4 ženy na 500 m - bez účasti SR

15.16 C-finále K1 muži na 1000 m - bez účasti SR

15.23 C-finále K2 muži na 1000 m - ? Peter Gelle, Erik Vlček ?

15.30 B-finále K1 muži na 1000 m - bez účasti SR

15.37 B-finále C2 muži na 1000 m - ? Marián Ostrčil ?

15.44 B-finále K2 muži na 1000 m - ? Peter Gelle, Erik Vlček ?

15.51 B-finále K1 ženy na 1000 m - bez účasti SR

16.01 A-finále C2 muži na 500 m - bez účasti SR

16.09 A-finále K1 ženy na 1000 m - bez účasti SR

16.17 A-finále K1 muži na 1000 m - bez účasti SR

16.33 A-finále C1 muži na 1000 m - ? Marián Ostrčil ?

16.41 A-finále K4 ženy na 500 m - bez účasti SR

16.57 A-finále K2 ženy na 1000 m - bez účasti SR

17.05 A-finále K2 muži na 1000 m - ? Peter Gelle, Erik Vlček ?

17.21 A-finále C4 muži na 1000 m - bez účasti SR

20. augusta (sobota):

8.00 rozjazdy K1 muži na 200 m (8 rozjázd - Andrej Divinec)

8.32 rozjazdy C1 muži na 200 m (5 rozjázd - Ľubomír Hagara)

8.52 rozjazdy K1 ženy na 200 m ( 5 rozjázd - bez účasti SR)

9.12 rozjazdy K2 muži na 200 m (5 rozjázd - Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek)

9.32 rozjazdy K2 ženy na 200 m (4 rozjazdy - bez účasti SR)

9.48 rozjazdy C2 muži na 200 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

10.00 rozjazdy C1 ženy na 200 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

10.30 semifinále K1 muži na 200 m (4 jazdy - ? Andrej Divinec ?)

10.46 semifinále C1 muži na 200 m (4 jazdy - ? Ľubomír Hagara ?)

11.02 semifinále K1 ženy na 200 m (4 jazdy - bez účasti SR)

11.18 semifinále K2 muži na 200 m (4 jazdy - ? Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek ?)

11.34 semifinále K2 ženy na 200 m (3 jazdy - bez účasti SR)

11.46 semifinále C2 muži na 200 m (2 jazdy - bez účasti SR)

11.54 semifinále C1 ženy na 200 m (2 jazdy - bez účasti SR)

13.20 B-finále C2 muži na 1000 m - bez účasti SR

13.28 B-finále K4 muži na 1000 m - ? Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr ?

13.38 C-finále K1 ženy na 500 m - bez účasti SR

13.44 C-finále K1 muži na 500 m - ? Martin Jankovec ?

13.50 B-finále K1 ženy na 500 m - bez účasti SR

13.56 B-finále K1 muži na 500 m - ? Martin Jankovec ?

14.02 B-finále C1 muži na 500 m - ? Rastislav Kohút ?

14.08 B-finále K2 ženy na 500 m - ? Ivana Kmeťová, Martina Kohlová ?

14.14 B-finále K2 muži na 500 m - bez účasti SR

14.20 B-finále C2 ženy na 500 m - bez účasti SR

14.26 A-finále C2 ženy na 500 m - bez účasti SR

14.32 A-finále K1 ženy na 500 m - bez účasti SR

14.38 A-finále K1 muži na 500 m - ? Martin Jankovec ?

14.52 A-finále C1 muži na 500 m - ? Rastislav Kohút ?

14.58 A-finále K2 muži na 500 m - bez účasti SR

15.12 A-finále K2 ženy na 500 m - ? Ivana Kmeťová, Martina Kohlová ?

15.18 A-finále C2 muži na 1000 m - bez účasti SR

15.34 A-finále K4 muži na 1000 m - ? Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr ?

16.40 rozjazdy štafiet C1 muži na 4x200 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

17.10 rozjazdy štafiet K1 ženy na 4x200 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

17.40 rozjazdy štafiet K1 muži na 4x200 m (3 rozjazdy - bez účasti SR)

21. augusta (nedeľa):

10.05 finále C1 muži na 5000 m - Matej Rusnák

10.35 finále K1 ženy na 5000 m - bez účasti SR

11.05 finále K1 muži na 5000 m - bez účasti SR

12.00 C-finále K1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

12.04 C-finále C1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

12.08 C-finále K1 ženy na 200 m - bez účasti SR

12.12 C-finále K2 muži na 200 m - ? Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek ?

12.16 B-finále K1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

12.20 B-finále C1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

12.24 B-finále K1 ženy na 200 m - bez účasti SR

12.28 B-finále K2 muži na 200 m - ? Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek ?

12.32 B-finále K2 ženy na 200 m - bez účasti SR

12.36 B-finále C2 muži na 200 m - bez účasti SR

12.40 B-finále C1 ženy na 200 m - bez účasti SR

12.46 A-finále K1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

12.51 A-finále K1 ženy na 200 m - bez účasti SR

13.04 A-finále C1 muži na 200 m - ? Ľubomír Hagara ?

13.09 A-finále K2 muži na 200 m - ? Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek ?

13.22 A-finále K2 ženy na 200 m - bez účasti SR

13.27 A-finále C2 muži na 200 m - bez účasti SR

13.48 A-finále C1 ženy na 200 m - bez účasti SR

14.30 finále štafiet C1 muži na 4x200 m - bez účasti SR

14.40 finále štafiet K1 ženy na 4x200 m - bez účasti SR

14.50 finále štafiet K1 muži na 4x200 m - bez účasti SR

15.30 Slávnostný záverečný ceremoniál

Historický prehľad slovenských medailistov na MS v rýchlostnej kanoistike v rokoch 1993 - 2010

Slovenskí rýchlostní kanoisti získali v ére štátnej samostatnosti doteraz na majstrovstvách sveta 25 medailí, z toho je 9 zlatých, 7 strieborných a 9 bronzových. V poradí jednotlivcov pozícia historicky najúspešnejšieho slovenského rýchlostného kanoistu patrí Michalovi Riszdorferovi, ktorý má doteraz na svojom konte už 14 vzácnych kovov (8 - 3 - 3). Celkovo sa aspoň jednou medailou z MS môže pochváliť 20 Slovákov.

Historický prehľad všetkých slovenských medailistov z MS v rýchlostnej kanoistike v rokoch 1993 - 2010:

1993 - Kodaň (Dán.):

K1 mužov na 10 000 m - Attila Szabó - bronz

1994 - Mexiko City (Mex.):

C4 na 500 m - Slavomír Kňazovický, Csaba Orosz, Peter Páleš, Juraj Filip - bronz

1995 - Duisburg (Nem.):

Slováci nezískali žiadnu medailu

1997 - Dartmouth (Kan.):

Slováci nezískali žiadnu medailu

1998 - Szeged (Maď.):

K2 muži na 500 m - Michal Riszdorfer, Juraj Bača - zlato

C1 na 200 m - Slavomír Kňazovický - striebro

1999 - Miláno (Tal.):

K2 muži na 1000 m - Michal Riszdorfer, Juraj Bača - zlato

C1 na 200 m - Slavomír Kňazovický - bronz

2001 - Poznaň (Poľ.):

K4 muži na 500 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača - bronz

2002 - Sevilla (Šp.):

K4 muži na 1000 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača - zlato

K4 muži na 500 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača - zlato

K4 muži na 200 m - Rastislav Kužel, Ladislav Belovič, Juraj Lipták, Martin Chorváth - zlato

2003 - Gainesville (USA):

K4 muži na 1000 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača - zlato

K4 muži na 500 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača - zlato

2005 - Záhreb (Chorv.):

K4 muži na 1000 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Róbert Erban - striebro

K4 muži na 500 m - Michal Riszdorfer, Juraj Tarr, Andrej Wiebauer, Róbert Erban - striebro

2006 - Szeged (Maď.):

K4 muži na 500 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Róbert Erban - zlato

2007 - Duisburg (Nem.):

K4 muži na 500 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr - zlato

C1 muži na 1000 m - Marián Ostrčil - striebro

K2 ženy na 200 m - Ivana Kmeťová, Martina Kohlová - striebro

K4 muži na 1000 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr - bronz

2009 - Dartmouth (Kan.):

K4 muži na 200 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr - striebro

K4 muži na 1000 m - Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr - bronz

K2 ženy na 200 m - Ivana Kmeťová, Martin Kohlová - bronz

2010 - Poznaň (Poľ.):

K1 muži na 500 m - Peter Gelle - striebro

K2 ženy na 200 m - Ivana Kmeťová, Martina Kohlová - bronz

C1 muži na 5000 m - Marián Ostrčil - bronz

Celková medailová bilancia SR v ére samostatnosti:

9 zlatých - 7 strieborných - 9 bronzových

Jednotlivci v ére samostatnosti:

1. Michal Riszdorfer 8 - 3 - 3

2. Richard Riszdorfer 6 - 2 - 3

Erik Vlček 6 - 2 - 3

4. Juraj Bača 6 - 0 - 1

5. Juraj Tarr 1 - 2 - 2

6. Róbert Erban 1 - 2 - 0

7. Rastislav Kužel 1 - 0 - 0

Ladislav Belovič 1 - 0 - 0

Juraj Lipták 1 - 0 - 0

Martin Chorváth 1 - 0 - 0

11. Slavomír Kňazovický 0 - 1 - 2

Ivana Kmeťová 0 - 1 - 2

Martina Kohlová 0 - 1 - 2

14. Marián Ostrčil 0 - 1 - 1

15. Andrej Wiebauer 0 - 1 - 0

Peter Gelle 0 - 1 - 0

17. Attila Szabó 0 - 0 - 1

Csaba Orosz 0 - 0 - 1

Peter Páleš 0 - 0 - 1

Juraj Filip 0 - 0 - 1



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Servis pred začiatkom MS“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra