Sedem "veľkých" zväzov naďalej podporuje reformu financovania

Najvyšší predstavitelia Slovenského futbalového zväzu (SFZ), Slovenského zväzu hádzanej (SZKDV), Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), Slovenského zväzu cyklistiky (SZC), Slovenského tenisového zväzu (STZ), Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKKDV) a Slovenského atletického zväzu (SAZ) naďalej podporujú reformu financovania športu, ktorú vo februári predstavilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR). Predstavitelia spomenutých zväzov od predstavenia reformy s ňou súhlasili a vyjadrovali jej podporu.

SITA, lb | 04.03.2012 11:05:37

"V ostatnom čase sa objavili kritické hlasy zo strany Konfederácie športových zväzov, Slovenského olympijského výboru a niektorých športových zväzov spochybňujúce nový systém financovania športu - reprezentácie a talentovanej mládeže, zverejnený Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR, ktorý podľa nich nevyhovuje športovému hnutiu. My, prezidenti siedmich športových zväzov zastrešujúcich približne 80 % registrovaných športovcov na Slovensku, opätovne zdôrazňujeme, že nový systém financovania športu podporujeme. Systém zavádza jasné, transparentné, dopredu známe a merateľné kritériá, eliminuje subjektívne zásahy úradníkov, prináša pre športové zväzy správne motivácie, výrazne zvyšuje výšku financií na talentovanú mládež a vytvára predpoklady pre ďalšie navýšenie financií na šport zo štátneho rozpočtu," píše sa v spoločnom vyhlásení najvyšších predstaviteľov "sedmičky" športových federácii, ktoré zverejnil Slovenský futbalový zväz na svojom webe.

Pod vyhlásenie sú podpísaní: Ján Kováčik (za SFZ), Jaroslav Holeša (za SZH), Jaroslav Janáč (za SBA), Peter Prívara (za SZC), Tibor Macko (za STZ), Ivan Cibák (za SZKDV) a Mária Mračnová (za SAZ).

Diskusia k článku:

Anonym

Akoby ten doterajší"bača" tomu nerozumel :-) To my len čumíme .....

Anonym

Tie pravidlá nominácie sú síce pozauzlované ale dajú sa pochopiť keď to človek čítal pozorne. No mne sa najviac páči bod "7", ktorý je plný alibizmu a zadných dvierok ako už v slovenskej kanoistike býva zvykom, no tento raz to je vopred. Veľmi ma to neprekvapuje ale je to smutné a na zamyslenie, kto nám tu vlastne určuje pravidlá? Na ich mieste by mal sedieť niekto kto sa rozumie aj kanoistike aj reklame ale aj finančným veciam a v neposlednom rade aby to robil pre kanoistiku. napr. Juro Bača(alebo niekto podobný so schopnosťami), no ten by tam ale zase nešiel do toho smetiska,škoda veru nášho športu, ďakujem

Anonym
Anonym

Nie som odborník, ale na spôsob nominácie juniorov, 23 a seniorov by som potreboval povolať zástupcu matematicko-fyzikálnej fakulty, aby mi ju priebežne vysvetľoval. Tie úžasné variácie a kombinácie a možnosti! Hlavne treba vyhrať asi cca 5 štartov a potom na OH, MS športovec zaspí od únavy!

Anonym

ll.kolo SP Duisburg - BUDE TO DRSNE

Anonym

nominačné kritéria 23

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=1905

Anonym

Pozná niekto oficiálne stanovisko resp. vyjadrenie orgánov SZRK k tomuto návrhu? Doteraz som ho nečítal, rovnako ako stanovisko k dopingovým prehreškom a dalším kritizovaným témam. Najkrajšia odpoved, ktorú som zaregistroval bol odkaz na potrebu kladenia otázok na oficiálnom webe - čiže asi si tu píšeme len tak do vetra ....... Neviem kto je tu pre koho ? Arogancia základne myslím si že už prekročila "rozumnú" medzu.

Anonym

SZRK by malo žiadať vysvetlenie od p. Cibáka dôvody podpory tohoto projektu financovania športu.

Anonym

Vodný slalom si neuvedomuje svoju pozíciu. Robí ho 2,5 krajiny. Sfúknu ho ako sviečku!

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.