Richard Riszdorfer bude mať svadbu pri vode.

Dôvod absencie slovenského elitného štvorkajaka Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr na tohtotýždňovom 2. kole Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani (22. - 24. mája) je veľmi prozaický. Druhý najmladší z kvarteta dvojnásobných olympijských medailistov - Richard Riszdorfer si totiž na sobotu 23. mája naplánoval svadbu s dlhoročnou priateľkou Gabrielou a dlhoročných spolubojovníkov z mnohokrát pozlátenej lode chcel mať pri tejto slávnostnej chvíli pri sebe.

SITA, sz;ds | 21.05.2009 15:59:04

"Háčik" slovenského štvorkajaka dokonca presvedčil aj trénerskú dvojicu Tibor Soós a Pavol Blaho, aby pri takomto dôležitom kroku v jeho civilnom živote nechýbali, keď ho už tým športovým životom vedú od juniorských rokov. To platí najmä o dlhoročnom trénerovi rýchlostnej kanoistiky v Komárne Tiborovi Soósovi. Pavol Blaho sa ku komárňanským "zlatonosným" lodiam dostal až oveľa neskôr ako šéftréner slovenskej reprezentácie. "Človek nemôže byť všade. Chlapci chceli, aby som bol na Ričiho svadbe, tak som musel oželieť účasť na poznanskej regate," povedal pre agentúru SITA Pavol Blaho. Jeho kolega Tibor Soós prezradil, že miestom svadobnej hostiny bude povestná komárňanská lodenica, v ktorej bratia Richard a Michal Riszdorferovci, ako aj ďalší slávni Komárňania vyrástli na majstrov sveta a olympijských medailistov.

"Veselie sa začne o 16.30 na móle našej komárňanskej lodenice. Riči s Gabikou sa rozhodli pre typickú a najmä romantickú svadbu, takže ženích nechce, aby spolu s nevestou museli píliť kajakárske pádlo. Tak musíme vymyslieť niečo iné, čím ho prekvapíme. So svadobným darom si tiež nejdeme robiť veľké starosti. Keďže sa nám nedávno chválili, že už majú všetko, tak im podarujeme obálku s peniazmi. Nech si za ne kúpia, čo budú chcieť. Ešte by sme im kúpili nejakú zbytočnosť, ktorú by potom neskôr museli niekde odložiť alebo ukryť. Verím, že svadba sa vydarí. Som presvedčený, že sa v sobotu všetci v lodenici zabavíme spolu tak dobre, ako sa vie zabaviť iba široká vodácka rodina," vyslovil želanie aj za budúcich mladomanželov ich dlhoročný patrón a pomocník v jednej osobe Tibor Soós.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Richard Riszdorfer bude mať svadbu pri vode.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.