Reprezentanti trénujú napriek zraneniam

Trio slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara, Martina Kohlová a Ivana Kmeťová nie je v stopercentnom zdravotnom stave, ale všetci pokračujú v príprave na novú sezónu.

SITA | 07.03.2013 18:06:42

Azda najhoršie zo spomenutej trojice bol na tom kanoista Ľubomír Hagara. V januári absolvoval nevyhnutnú operáciu pravého ramena. Lekári mu obrúsili výrastok, ktorý šiestemu z vlaňajších Hier XXX. olympiády v Londýne v C1 na 200 m spôsoboval problémy pri pohybe. Vyčistili celý kĺb, zašili trhlinku vo svale a urobili aj ďalšie nevyhnutné spevnenie ramena. "Po vybratí štichov som bol tri týždne na rehabilitácii v Lešti. Každý deň predpoludním sme rozhýbavali rameno a poobede som si riešil moju kondičnú prípravu. Všetko išlo výborne, za dva týždne som dostal rameno do plnej hybnosti a to je veľmi dobré. Teraz už zľahka trénujem aj na vode, ale zatiaľ nie veľké objemy," cituje odchovanca nováckej kanoistiky oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK).

Už v sobotu 9. marca odcestuje Hagara na sústredenie do španielskej Sevilly. "Budem pokračovať v tréningoch. Na úvodnú časť sezóny sa však určite nestihnem pripraviť na sto percent. Je jasné, že určitá časť zimnej prípravy mi bude chýbať. Rád by som sa však kvalifikoval na majstrovstvá sveta, ktoré budú na prelome augusta a septembra v Duisburgu," dodal Ľubomír Hagara.

Zlomená záprstná kostička na pravej ruke - taký bol ortieľ lekárov Martine Kohlovej, keď v posledný deň roka 2012 spadla. Napriek ruke v sadre v januári trénovala, ako sa dalo, a neskôr sa všetko začalo obracať na dobré. Kostička zrástla, aj keď ruka ešte potrebuje nejaký čas na úplné doliečenie. "Už ju naplno zaťažujem, robím všetko, čo mám v tréningovom pláne, a neobmedzujem sa. Samozrejme, po každom tréningu ju ešte cítim. Musím to všetko pretrpieť a dúfam, že časom to bude len a len lepšie," uviedla pre www.canoe.sk Martina Kohlová zo sústredenia v Austrálii.

Kajakárka Ivana Kmeťová musela riešiť hneď dva zdravotné problémy. "V októbri na začiatku zimnej prípravy som mala bolesti v krížovej oblasti. Aj magnetická rezonancia ukázala, že tam nie je čosi v poriadku. Po preliečení som sa mohla pustiť naplno do prípravy. Bolesť sa pri väčších tréningových dávkach nedávno ozvala opäť. Verím, že sa to zlepší a chrbát ma počas sezóny nezradí," nestráca optimizmus pretekárka ŠKP Bratislava. Veľkú časť februára strávila na sústredení v Portugalsku, po krátkej zastávke doma odchádza v sobotu na prípravu do Španielska.

Chrbát však nebol jej jediným problémom. "V januári po sústredení v Ramsau som mala ďalšie zranenie - natrhnutý sval na ľavom predlaktí. Stalo sa mi to počas tréningu na trenažéri, ruka už asi bola preťažená po tréningoch na bežkách. Obmedzilo ma to zhruba na dva týždne, počas ktorých som si musela urobiť náhradný tréningový program a nosila som ortézu. Teraz už pri tréningoch na vode ruku necítim, ozýva sa len v chladnejšom počasí," uzavrela Ivana Kmeťová.

Diskusia k článku:

Anonym

Dobojované! Náročné sústredenie v Seville sa skončilo

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2212

Anonym

ficko prijal sportovcov http://www.ta3.com/clanok/1016537/fico-ocenil-najlepsich-sportovcov-slovenska-za-rok-2012.html

http://sportky.topky.sk/c/104583/najlepsi-sportovci-u-fica-vdaka-vam-sa-svet-naucil-ako-vyzera-slovenska-vlajka

Gábor Jakubík, Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek

Anonym

Slovenské kluby X - Kayak Canoe Team Nána

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2211

Anonym

Na Svetové hry do Cali pôjde aj náš maratónec + VIDEO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2209

Anonym

Zranenia sa liečia, prípravu neohrozujú

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2208

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.