Reprezentanti SR obstáli v predsezónnom testovaní

Už o pár dní čaká na slovenských rýchlostných kanoistov v kvalifikačných pretekoch v Račiciach (20. - 21. 4.) ostrý štart do sezóny a neskôr aj podujatia Svetového pohára. Počas prípravy malo reprezentantov pod drobnohľadom Národné športové centrum (NŠC), ktoré v rámci projektu "Rio 2016" uskutočnilo niekoľko testovaní ich zdravia aj parametrov výkonnosti.

SITA, ds;pp | 14.04.2014 21:51:01

"V druhom aprílovom týždni sme uskutočnili ďalšiu vlnu testovania seniorských reprezentantov. Všímali sme si silu, špeciálnu výkonnosť na pádlovacom a veslovacom trenažéri a v spolupráci so Sportmedom aj zdravotný stav športovcov. Koncom apríla by sme ešte chceli urobiť testy imunity a alergologické testy. Výsledky dostanú športovci aj ich tréneri a budú s nimi môcť pracovať,“ vysvetlil prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistky Robert Petriska pre server canoe.sk.

Na otázku, aké konkrétne závery sa z testovania dajú vyvodiť, Petriska odpovedal: "Zdravotne sú na tom všetci dobre. Aj tí, čo mali problémy, sa ukázali v dobrom svetle. Ivana Kmeťová bojovala s problémami s chrbtom a Ľubomír Hagaru zasa vstupuje do novej sezóny po minuloročnej operácii ramena a následných problémoch s ním počas MS v Duisburgu. Trénujú naplno a sú dobre pripravení. Vo všeobecnosti mnohí športovci dosahovali vynikajúce parametre pripravenosti a sú pred sezónou dobre naladení. Bolo by zaujímavé, porovnať ich so zahraničnými pretekármi. Pokúsime sa získať nejaké výsledky z prípravy iných rýchlostných kanoistov. Zaujímalo by nás, ako sú na tom v tejto fáze sezóny.“

Či budú mať dobré výsledky testovania vplyv aj na zvýšenú výkonnosť reprezentantov, ukáža až sezóna na vode. "Podľa výsledkov vieme povedať, že príprava našich reprezentantov bola kvalitná a že by mali byť so svetom konkurencieschopní. Teraz je už len na nich, ako dokážu preniesť svoju aktuálnu pohodu na vodu. V máji, v júni a v júli by sme chceli v testovaní pokračovať. Zamerať sa na prácu v teréne, testy vnútorného prostredia pred a po záťaži a reakcie organizmu na regeneráciu,“ dodal Petriska pre canoe.sk.

Diskusia k článku:

Anonym

Neviete niekto ktora stanica bude vysielat svetak z Milana online. Nasiel som len v nedelu eurosport2 od 8,30 zaznam a od 10,00 na zivo. No taliani uvadzaju online aj sobotu. . . ?????

Anonym

Vítaz Zavrel v jun na K1 - 1 000 m medzi čechmi je niaky prirýchly.Casom 3:51 by skončil medzi našimi seniormi na 2. mieste.

Anonym

Ešteže máme všetko na webe - http://www.janmares.cz/zavody/2014/3/. Vďaka bratom čechom a ich spolupracovníkovi Radovi.

Anonym

Stale este nie je zverejnena menovita startovna listina na kvalifgikac. Zverejneny je len casový rozpis - preco neplatia predpisy i na takto vyznamny pretek?

Anonym

Robert Petriska: Pretekárov máme zmapovaných, uvidíme, ako sa im bude dariť na vode

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2532

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
KP veslári, Zemník, Bratislava (uzavretá trať)
13.04.2024
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.