Radosti a starosti Slovákov v Gainesville.

Časť slovenskej výpravy si v Gainesville zvyká na americké pomery.

SITA, zs | 06.09.2003 00:52:14

Prvá časť slovenskej výpravy na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v americkom Gainesville už má za sebou päť dní pobytu v dejisku šampionátu. Po 13-hodinovom lete z Viedne do Atlanty a niekoľkohodinovom čakaní na vybavenie formalít po prílete do USA ich čakalo nepríjemné prekvapenie v podobe nekvalitného ubytovania. Kým členovia zlatého štvorkajaka súrodenci Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača bývajú priamo pri kanáli, na ktorom sa bude súťažiť nielen o tituly majstrov sveta, ale aj o miestenky na budúcoročné olympjské hry v Aténach, ostatní reprezentanti mali byť ubytovaní v moteli príliš ďaleko od športovísk i možnosti stravovania.

"Američania nemajú vôbec problémy so vzdialenosťami. Motel bol 10 km od jedálne a tá zase 12 km od dráhy. Úroveň motela bola strašidelná - zatuchnuté izby s hučiacou klimatizáciou. Ale po hodinovej debate s organizátorom a darovaní hrste slovenských odznačikov a jedného slovenského trička sme sa spokojní presťahovali do hotela pri jedálni," hovoril o svojich prvých dojmoch po prílete generálny sekretár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) Boris Bergendi. Ani Komárňanci bývajúci v domčeku priamo vo vodáckom areáli to však nemajú jednoduché. Dobrá nálada ich však neopúšťa. "Richard Riszdorfer si hneď po nasťahovaní našiel metlu a povymetal nielen celý balkón, ale aj steny. To mu však nestačilo. Pozbieral špinavú bielizeň, hodil ju do práčky a vypral pre celú partiu. Jeho brat Mišo má na starosti kuchyňu, umýva špinavý riad. Juro Bača dohliada na jedálny lístok. Počíta kalórie, úroveň bielkovín a uhlohydrátov a kontroluje, kto koľko zje a ako rýchlo. Erik Vlček má na starosti televízor. Sedí na gauči a referuje, čo dávajú na každom z nespočetných programov," poodkrýva zákulisie B. Bergendi. V sobotu by mala priletieť do dejiska MS druhá časť výpravy, samotné súťaže sa začínajú 10. septembra.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Radosti a starosti Slovákov v Gainesville.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Hargašov memoriál
24.09.2022 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta v maratóne
29.09.2022 | Ponte de Lima (POR)
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.