Prvenstvo Kmeťovej s Kohlovou v K2 na 500 m.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou zvíťazili vo finále K2 na 500 m na pretekoch 1. kola Svetového pohára v Záhrebe.

SITA, zs, fr, ru | 05.05.2007 10:48:07

Na jazere Jarun na predmestí chorvátskej metropoly dosiahli Slovenky čas 1:46,134 min a o bezmála pol sekundy zdolali Britky Lucy Wainwrightovú a Abigaile Coulsonovú, bronz si vybojovali Číňanky Lin-bei Xu a Min-juan Žu. Pre Kmeťovú s Kohlovou je to vôbec prvý triumf na olympijskej trati v pretekoch tohto rangu. "My sme už na štart nastupovali s tým, že chceme medailu. Vydaril sa nám štart a hneď od začiatku sme išli naplno. Cítili sme, že môžeme predať to, čo sme natrénovali v zimnej príprave. Verili sme si. Od štartového výstrelu sme vedeli, že ideme prvé a v závere sme dokázali tempo ešte vystupňovať. Určite nám to zdvihne sebavedomie smerom k majstrovstvám sveta, ktoré budú zároveň kvalifikáciou na olympijské hry. Doteraz sme vždy iba veľmi chceli, teraz cítime, že na to máme," povedala po pretekoch zadáčka lode Martina Kohlová. V B-finále C1 na tej istej trati obsadil Marián Ostrčil až 8. miesto, celkovo teda skončil sedemnásty.

V sobotu popoludní sú v Záhrebe na programe semifinálové jazdy na 1000 m a podvečer rozjazdy na 200 m. Na kilometri budú bojovať Kmeťová, Kohlová i Ostrčil v singlových disciplínach, na neolympijskej dvojstovke si obe slovenské reprezentantky opäť sadnú do spoločného dvojkajaka, Ostrčil sa predstaví v C1.

Výsledky - SP v Záhrebe - 500 m:

K2 ženy - A-finále: 1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:46,134 min, 2. Lucy Wainwrightová, Abigaile Coulsonová (V. Brit.) 1:46,625, 3. Lin-bei Xu, Min-juan Žu (Čína) 1:47,357

C1 - B-finále: 8. Marián Ostrčil (SR) 2:11,714

Prvenstvo Kmeťovej s Kohlovou v K2 na 500 m.“.