Posádka K4 oddychuje a plánuje ďalšie úspechy.

Posádka slovenského štvorkajaka v zostave Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr si po vybojovaní striebornej medaily v pretekoch K4 mužov na 1000 m na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu dopriala zaslúžený oddych. Po návrate z čínskej metropoly absolvovali niekoľko nevyhnutých oficiálnych stretnutí, v polovici septembra si užívali spoločnú dovolenku v exotickom Egypte. „Nie, nie, do kajakov sme nesadali, ale zajazdili sme si na štvorkolkách,“ smial sa najstarší a najskúsenejší člen posádky Michal Riszdorfer. Aj to, že si naplánovali spoločnú dovolenku, je dôkazom, že vzťahy medzi všetkými členmi „vlajkovej lode“ slovenskej rýchlostnej kanoistiky sú nadštandardne dobré. „Určite nič také ako ponorková choroba medzi nami nehrozí. Napriek tomu, že spolu absolvujeme dlhé a náročné sústredenia, vieme si spoločne užívať aj vo chvíľach, keď nám tréningová drina nehrozí,“ pokračoval osemnásobný majster sveta, jedenásťnásobný európsky šampión a majiteľ dvoch olympijských medailí. Po olympijských hrách v Sydney 2000, kde slovenský štvorkajak obsadil štvrtú priečku, aj o štyri roky neskôr po olympiáde v Aténach, kde si po prvý raz siahol na medailu s piatimi kruhmi, sa menilo zloženie posádky. Teraz sa určite tomu vyhnú. „Iba ak by sa ma ako najstaršieho chceli zbaviť,“ obrátil na žart odpoveď 31-ročný 5-násobný víťaz ankety Najlepší športovec Slovenska v kategórii kolektívov.

SITA, zs;kj;lb | 02.10.2008 22:26:21

Do začiatku prípravy na novú sezónu im ešte ostáva niekoľko týždňov. Počas nadchádzajúceho víkendu si v Paríži priamo pod Eiffelovou vežou prevezmú z rúk francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho ocenenie pre najlepších športovcov Európskej únie. Na prelom októbra a novembra si naplánovali dvojtýždňový regeneračno-relaxačný pobyt v kúpeľoch Piešťany a potom sa pre nich opäť rozkrúti kolotoč prípravy a sústredení na sezónu, v ktorej budú musieť opäť dokazovať, že patria medzi absolútnu elitu planéty. „V porovnaní s touto to bude taká voľnejšia sezóna. Vrcholom budú majstrovstvá sveta v Kanade (Dartmouth 12. - 16. augusta - pozn. SITA). Určite však budeme chcieť uspieť aj na majstrovstvách Európy v nemeckom Brandenburgu a vo Svetovom pohári. Plány sú jasné - udržať sa v špičke,“ zakončil Michal Riszdorfer.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Posádka K4 oddychuje a plánuje ďalšie úspechy.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.