Pokrstili nový dvojkajak pre Kohlovú s Kmeťovou.

Na pôde najstaršieho bratislavského kanoistického klubu Dunajčík pokrstili v pondelok nový dvojkajak pre slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivanu Kmeťovú a Martinu Kohlovú. Obe účastníčky pekinskej olympiády by sa na ňom mali prvýkrát predstaviť v júnovom 1. kole Svetového pohára v maďarskom Szegede (6. - 8. júna).

SITA, sz, bg | 13.05.2008 09:48:21

Po szegedských pretekoch nový dvojkajak pošlú do dejiska OH 2008 v Pekingu. "Všade vo svete je to tak, že najlepší majú po dve lode. To je nevyhnutnosť, lebo na jednej budú jazdiť preteky pred olympiádou a druhú - totožnú - budú mať iba čisto na olympijské preteky," povedal reprezentačný tréner slovenských kanoistov Pavel Blaho na margo nového prírastku do materiálnej základne slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

"Na dievčatách vidieť, že sa s loďou portugalskej výroby už zžili, že sa im v nej dobre sedí, vedia v nej rýchlo jazdiť. Preto sme tento rok využili možnosť dať im vyrobiť ešte jednu loď," pokračoval Blaho. "Ako pretekárky, ktoré sa už nominovali na olympiádu, majú na ňu nárok. Peniaze na dvojkajak dostali prostredníctvom dotácie Ministerstva školstva SR, ktoré aj takouto formou odmenilo ich výborné minuloročné výkony na majstrovstvách sveta a Európy. Na oboch podujatiach si vybojovali výborné 2. miesto v dvojkajaku na 200 metrov," doplnil generálny sekretár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Boris Bergendi.

Radosť z práve pokrstenej lode neskrývala ani Martina Kohlová, ktorá uviedla, že na podobnom type lode začali s Ivanou Kmeťovou jazdiť ešte ako juniorky. "Od roku 2006 jazdíme na lodi portugalskej výroby, na ktorú sme si veľmi rýchlo zvykli. A keďže minulý rok sme na nej získali nie iba striebro na MS a na ME, ale sme na nej vybojovali aj olympijskú miestenku, rozhodli sme sa, že nebudeme meniť výrobcu," vysvetlila Kohlová svoju náklonnosť k dvojkajaku z portugalskej dielne. "Boris Bergendi mi povedal, že celá loď je úplne sivá, preto som veľmi rada, že to nie je pravda a robil si iba žarty. Loď je krásna - sivá so slovenskou trikolórou a slovenským znakom. Úplne som z nej nadšená. Pevne verím, že nám pomôže k veľmi pekným úspechom. Otestujeme ju v Szegede, a potom sa s ňou stretneme až v Pekingu," dodala Martina Kohlová.

Podľa šéftrénera Pavla Blaha portugalsky výrobca, pre ktorého sa dievčatá rozhodli, má na aktuálnom trhu lodí pre rýchlostnú kanoistiku až 65 percentné zastúpenie a už roky patrí medzi najväčších svetových výrobcov športových lodí pre rýchlostnú kanoistiku.

(foto: Vladimír Dornňák)Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Pokrstili nový dvojkajak pre Kohlovú s Kmeťovou.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra