Pohľad z brehu časť 2

Tak nám skončili Majstrovstvá Slovenska na Zelenej Vode. Bezprostredne po nich zazneli na brehu aj na webe slová chvály, ktoré sú úplne zaslúžene a dá sa jednoznačne povedať, že to boli veľmi vydarené preteky. Kladov bolo veľa, osobne si myslím, že každý súdny človek musel byť spokojný. Konečne sa podarilo naplno využiť výhody veľkoplošnej obrazovky nielen na sledovanie krásnych súbojov priamo z vody a cieľových dojazdov, ale aj na prehľadné a pohotové informácie o výsledkoch alebo štartoch. Ako vždy bol skvelý Gusto za mikrofónom, pre neho mám osobne jeden tip na zlepšenie a tým sú živé rozhovory priamo na brehu, ale to by asi chcelo ešte dvojicu s mikrofónom v ruke, musíme to vyskúšať ako prví v Novákoch, juj ale to som nemal prezradiť :-)) Oceňujem a určite nie som sám aj prehľadné a promptné informácie na nástenkách a skutočne sa ukázalo, že stačí málo, aby bol na nich poriadok. Verím, že aj ostatní organizátori preberú jednoduché farebné označenie a oddelenie štartovných listín, výsledkov, rozlosovania. Možno to vyznie hlúpo, že zase radím piešťancom, ale fakt je to myslené v dobrom, ja ešte stále snívam idealistický sen o jednej kanoistickej rodine....čiže už na Pohári SNP použite väčšiu nástenku okrem tej peknej, ale malej modrej tabule čo máte. Môžete hneď vedľa napr. na plote mať 2 ks ľahkého polystyrénu a hneď to bude mať inú fazónu. Ozaj je to rada pre každého organizátora pretekov. Ale späť k Zelenej Vode, opakujem fakt klobúk dole pred partiou okolo Borisa, ktorí makali naplno a hasili pohotovo, kde horelo. Ale mám aj postrehy, ktoré zazneli na brehu a mohli by prispieť k zlepšeniu. Jednoznačne treba nabudúce lepšie upevniť štartovné bloky a hlavne ozvučenie štartu musí byť kvalitnejšie, lebo na 500ke hlavne v dráhach 8 a 9 boli problémy so zlým počutím povelov. A už známa a opakovaná výčitka, ktorá už klasicky patrí k Zelenej Vode, sú riasy (preto sa volá aj zelená.... :-)). Tento problém až tak nerezonoval, lebo v kategórii dospelých nešlo až tak o veľa, okrem kvalifikačného mini súboja na K1 ženy (tejto témy sa dotýkame v aktuálnom rozhovore s Marcelou Erbanovou), ale u juniorov, ktorí bojovali o kvalifikáciu na ME to znamenalo neregulérne podmienky. Myslím, že aj organizátori to vnímajú ako problém, ale riešenie nie je jednoduché. Ani nasadenie dvoch člnov s hrabľami do cieľa pred záverečnými dvestovkami ním nie je. Táto skutočnosť opäť otvára otázku, či nerobiť M SR inde, ale neviem, či by si média a novinári našli cestu do Zvolena napríklad a kde by sme sa tam na brehu toľkí rozvalili. Je to ozaj dilema, ktorú ale musia riešiť zodpovední.

Sýkora Ivan | 17.07.2004 06:14:21

Na záver obráťme list. Zelená Voda priniesla opäť posun v našej zbierke pre Dominiku, vyzbieralo sa 1820 Sk, spolu je to už 10 292 Sk a na jej podstránke http://dominika.isso.sk/ si môžete prečítať nové informácie. Okrem samotnej sumy je pre mňa osobne fakt podstatné to, že sa podarilo vyvolať záujem o pomoc. Pýtate sa ma, kto je Dominika, či to nie je moja známa a pod. Nie, nepoznám ju viac ako vy, len cez internet a na doporučenie dobrých ľudí, ktorí dlhodobo pomáhajú iným, som si vybral práve ju. Už o 14 dní na Pohári SNP predstavíme nové CD 2004/3, kde budú foto a video komplet len zo Zelenej Vody a niektoré sú ozaj super....a možno vyjde aj iné prekvapenie. Pekné leto prajem a dovidenia v Piešťanoch !!

p.s. a okrem dvoch čerstvých rozhovorov máme na spracovanie ďalšie tri kúsky, takže letné čítania budú pokračovať aj na kanoe.sk, máme sa na čo tešiť.... :-)))

Diskusia k článku:

Anonym

matut si na chate?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.