Po tri tituly majstrov SR Kmeťovej a Zaťkovi

V nedeľných finálových pretekoch na 500 a 200 m na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na piešťanskej Sĺňave si po tri tituly vypádlovali kajakári Ivana Kmeťová (K1 500 m, K4 500 m a K1 200 m) a Miroslav Zaťko (K2 500 m, K1 200 m a K2 200 m). Až šestica pretekárov sa objavila na pódiu pre medailistov štyrikrát. Okrem už spomínanej Ivany Kmeťovej (celková bilancia 3-1-0) sa to podarilo aj kanoistovi Matejovi Rusnákovi, kajakárke Simone Šamkovej (obaja 2-2-0), kajakárovi Ľubomírovi Beňovi (2-1-1), kanoistovi Danielovi Biksadskému a kajakárke Lucii Mištinovej (obaja 2-0-2).

SITA, zs;mg;lo | 19.08.2012 18:32:16

Výsledky:

500 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle 1:37,71 min, 2. Martin Jankovec 1:38,01, 3. Ľubomír Beňo (všetci Dukla Trenčín) 1:40,55

C1 muži: 1. Ľubomír Hagara 1:51,75, 2. Matej Rusnák (obaja Dukla Trenčín) 1:53,09, 3. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 1:53,29

K1 ženy: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 1:53,78, 2. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 1:58,54, 3. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 2:07,56

K2 muži: 1. Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko (Dukla Trenčín) 1:34,11, 2. Martin Vajda, Branislav Pikna (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/UK Bratislava) 1:35,47, 3. Dávid Višváder, Gábor Jakubík (KCK Šamorín/ŠKP Bratislava) 1:36,49

C2 muži: 1. Daniel Biksadský, Matej Rusnák (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 1:50,29, 2. Krištof Tóth, Adam Csenkey (KCK Šamorín) 2:01,59, 3. Michal Cabadaj, Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 2:10,25

K2 ženy: 1. Lucia Mištinová, Simona Šamková (KRK Nováky/TJ Sĺňava Piešťany) 1:53,65, 2. Zdena Liptáková, Ivana Kmeťová (ŠG Trenčín/ŠKP Bratislava) 1:55,61, 3. Karin Matejková, Barbora Moravčíková (ŠG Trenčín) 2:11,97

K4 ženy: 1. ŠG Trenčín/ŠKP Bratislava (Zdena Liptáková, Barbora Moravčíková, Karin Matejková, Ivana Kmeťová) 1:51,67, 2. VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/Inter Bratislava/ VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/KCT Nána (Anna Paučová, Monika Kebísková, Sabina Hoferová, Judita Kecskemétiová) 2:02,54

K1 juniori: 1. Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 1:39,77, 2. Denis Myšák (KRK Nováky) 1:41,09, 3. Tibor Linka (KCK Šamorín) 1:42,39

C1 juniori: 1. Roland Fekete (KCK Šamorín) 1:56,64, 2. Michal Ďuriš 1:58,38, 3. Jakub Ďuriš (obaja KRK Nováky) 2:02,52

K1 juniorky: 1. Róberta Pelantová (KKK Komárno) 2:02,45, 2. Patrícia Drienovská 2:02,73, 3. Nikola Zatlkajová (obe KRK Nováky) 2:04,49

K2 junori: 1. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 1:35,82, 2. Jerguš Jacko, Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 1:36,36, 3. Martin Dugas, Filip Sprušanský (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava) 1:39,34

C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 1:56,17, 2. Dávid Tarcsi, Roland Fekete 2:03,41, 3. Jakub Roskoš, Ferencz Fehér (všetci KCK Šamorín) 2:26,13

K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 1:58,00, 2. Katarína Horváthová, Róberta Pelantová (KKK Komárno) 1:58,86, 3. Katarína Macková, Alexandra Bilovská (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/TTS Trenčín) 2:16,40

200 m:

K1 muži: 1. Miroslav Zaťko 35,59 s, 2. Ľubomír Beňo 36,15, 3. Martin Jankovec (všetci Dukla Trenčín) 36,25

C1 muži: 1. Ľubomír Hagara 41,40, 2. Matej Rusnák (obaja Dukla Trenčín) 42,00, 3. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 42,98

K1 ženy: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 42,55, 2. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 44,47, 3. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 46,13

C1 ženy: 1. Michaela Šefranková (TTS Trenčín) 1:14,85 min, 2. Monika Kebísková (Inter Bratislava) 1:34,60 - do cieľa prišli iba dve pretekárky

K2 muži: 1. Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko (Dukla Trenčín) 33,24, 2. Martin Vajda, Branislav Pikna (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/UK Bratislava) 33,84, 3. Dávid Višváder, Gábor Jakubík (KCK Šamorín/ŠKP Bratislava) 34,78

C2 muži: 1. Daniel Biksadský, Matej Rusnák (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 39,08, 2. Csaba Orosz, Vincent Farkaš 40,28, 3. Krištof Tóth, Adam Csenkey (všetci KCK Šamorín) 41,38

K2 ženy: 1. Lucia Mištinová, Simona Šamková (KRK Nováky/TJ Sĺňava Piešťany) 41,59, 2. Karin Matejková, Barbora Moravčíková (ŠG Trenčín) 49,55, 3. Monika Kebísková, Anna Paučová ( Inter Bratislava/ VK Tatran REALIZ KVS Bratislava) 53,33

K1 juniori: 1. Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 37,08, 2. Denis Myšák (KRK Nováky) 37,68, 3. Martin Dugas (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava) 37,86

C1 juniori: 1. Roland Fekete (KCK Šamorín) 45,15, 2. Michal Ďuriš (KRK Nováky) 45,25, 3. Dávid Tarcsi (KCK Šamorín) 46,69

K1 juniorky: 1. Patrícia Drienovská (KRK Nováky) 46,26, 2. Katarína Horváthová (KKK Komárno) 46,44, 3. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 48,90

K2 juniori: 1. Jerguš Jacko, Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 35,06, 2. Balázs Lőrincz, Oliver Mikuš ((KKK Komárno/ŠG Trenčín) 35,76, 3. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 35,78

C2 juniori: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (KRK Nováky) 42,02, 2. Dávid Tarcsi, Roland Fekete 44,86, 3. Jakub Roskoš, Ferencz Fehér (všetci KCK Šamorín) 1:01,78

K2 juniorky: 1. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 44,34, 2. Katarína Horváthová, Róberta Pelantová (KKK Komárno) 48,22, 3. Katarína Macková, Alexandra Bilovská (VK Tatran REALIZ KVS Bratislava/TTS Trenčín) 53,14



Diskusia k článku:

Anonym

Kedy bude otvorená prihláška na MSR - maratón? (Termín prihlášok je 4.9.)

Anonym

Bodovanie oddielov z SNP bude?

A tie mixy neoficiálne budú aj oficiálne?

Anonym

Možno chcu prekonat minulorocny rekord vinohradakov - a to bolo skoro tyzden po skonceni pretekov, takze maju este dost casu a my tiez:-)

Anonym

A ja aj tak neverím, že sa ešte člnkujú :-))). Ale ak výsledky naozaj vytĺkajú z nejakého tajomníka, už aj ja začínam mať chuť udrieť si :-(((. Museli to byť naozaj nádherné preteky a organizátori ešte stále lietajú v oblakoch. Bolo by ale naozaj načase, aby sa pokúsili pristáť a dali vedieť ľudu tejto krajiny, ako to vlastne celé dopadlo.

Anonym

Keď je v tom Casino Olympic, tak to bude tajné stále! :-)))

Anonym

- Povedz, kto vyhral!!!

- Nepoviéééééééééém!!!

... a to tajomníka (všetko tají úplne skvele) bijú už druhý deň :-)))

Naozaj úžasné preteky :-(((

Anonym

Nie nadarmo majú piešťanci vo svojom názve SNP, naučili sa od partizánov udatne mlčať. Už rozpis naznačoval návrat do "minulosti". Zverejnený bol pomerne neskoro a akoby z oka vypadol nemenovaným predchodcom z dielne predchádzajúcich zvazových náčelníkov. Kráčame s dobou - šetríme kde sa dá, i na slovách :-)

PS: čo na to P.S.?

Anonym

V peknom prostredí pripravili piešťanci vrcholné slovenské podujatie. Kvalitný servis na vode bol rozšírený o Dokonca im vyšlo i zabezpečenie "stojatej vody" tak ako bolo uvedené v programe. Tochu rozpačitý dojem vo mne vzbudilo označenie podujatia - mal som pocit že som na športových hrách nemenovanej obchodnej spoločnosti so športovým zameraním, a toto celé sa koná pod tútorstvom SZRK. Aj na takomto zápolení však býva vyhlasovanie víťazov sprevádzané "fanfárami". A to že priam chýbali relevantné médiá asi netreba pripomínať. Chcem sa však poďakovať za príkladné vystúpenia všetkým zúčastneným - či olympionikom alebo i radovým pretekárom.

P.S Aby nik nebol ptrekvapený - budúci víkend piešťanci pripravili na tom istom mieste preteky s ozaj tradičným menom Pohár SNP na "mierne tečúcej vode". Tak vás i týmto pozývam na návrat do slnkom zaliatej SĹŇAVY.

Anonym

Ľubomír Hagara: Túžim konečne získať medailu z ME alebo z MS!

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2077

Anonym

Na 500-kách titul Kmeťovej, Gellemu a Hagarovi + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2075

Najlepšími „šprintérmi“ sú Zaťko, Hagara a Kmeťová + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2076

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra