Po Olympijských nádejách.

Ostatný víkend sa uskutočnil na Sĺňave ďalší diel úspešného podujatia - Olympijské nádeje 2006. Ako určite viete ide o podujatie vytvorené na základe dohôd Vyšegádskej štvorky o stretnutiach mládeže týchto krajín vo vekovej kategórii 15-17 ročných s cyklickým striedaním krajiny organizátora. Čo nás teší je záujem aj ostatných krajín porovnať si výkonnnosť na olympijských tratiach. Po Maďarsku v roku 2004, kde sa zúčastnili reprezentácie 7 krajín, minulom roku, keď sa v Račiciach stretlo 10 krajín, na Slovensko minulý víkend zavítalo takmer 300 športovcov z 11 krajín, ktoré vytvorili kvalitné podujatie. Sama o sebe hovorí, okrem štátov s „miestenkou“ (Maďarska, Poľska , Českej rep. a Slovenska) účasť Nemecka, Veľkej Británie, Chorvátska, Srbska, ale aj Slovinska, Estónska a Rakúska. Kam smeruje svetová kanoistika celkom jasne ukázali výkony maďarských športovcov. Za každú krajinu mohli štartovať dve lode a neraz sa stalo, že dve z troch medailových priečok získali naši južní susedia. Ako tak im sekundovali nemecké posádky. Čo ma mrzelo boli výkony, až na výnimky, našich reprezentantov, ktorí ostávali väčšinou hlboko v poli porazených. Bronzové priečky Juraja Oršulu, Simony Šamkovej, Petry Muchovej, Petra Poliaka a Andreja Maršala ukázali ako tak perspektívne svetielko v budúcnosti nášho športu. Ale hlbšie hodnotenie výkonov reprezentácie nechám na kompetentných reprezentačných trénerov .

SZRK, bb | 29.09.2006 13:16:39

Organizačne hodnotím podujatie na veľmi dobrej úrovni. Nie je nič lepšie, ako keď pri „bafuňárskej“ recepcii Vám skladajú komplimenty šeftréneri všetkých zahraničných krajín. To poteší hlavne od takých veľmocí ako je Maďarsko, Poľsko a Nemecko, ktorým sa podľa ich slov páčilo prostredie podujatia, organizácia, výborná konkurencia a príjemná atmosféra, a údajne sa už tešia na májovú Medzinárodnú regatu. Príjemné pocity, ktoré vznikli hlavne zásluhou obetavej práce členov domáceho klubu, akreditačných pracovníkov, ktorí mi pomáhali v Kancelárii podujatia. A pri fakte, že dotácia z Ministerstva školstva bola úbohá, môžem poďakovať všetkým za dobrovoľnícke nasadenie.

Teším sa na nadchádzajúcu Medzinárodnú regatu v Piešťanoch a posielam pozdrav Olympijským nádejám, ktoré sa uskutočnia nasledujúci rok v Poľsku.

Ing.Boris Bergendi

generálny sekretár

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Po Olympijských nádejách.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.