Po ME už slovenský štvorkajak myslí na Szeged.

Dvojnásobný triumf na tohtoročnom európskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike v Miláne urobil z Michala Riszdorfera, stabilného člena posádky K4, najúspešnejšieho športovca Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) v histórii. Odchovanec komárňanskej kanoistiky doteraz na šampionátoch starého kontinentu vybojoval spolu pätnásť vzácnych kovov, z ktorých bolo až jedenásť zlatých. Okrem jedenástich európskych primátov má v zbierke tri strieborné medaily a jednu bronzovú. "Samozrejme, že radosť mám z každej medaily, no tá jubilejná desiata, ktorú som nedávno získal na ME v Miláne, predsa len bude v mojej pamäti výnimočná. Najmä tým, že bola desiata," povedal pre agentúru SITA úspešný slovenský reprezentant.

SITA, sz;ru | 23.05.2008 22:01:14

Michal Riszdorfer spolu s bratom Richardom, Erikom Vlčekom a Jurajom Tarrom sa teraz v domácich komárňanských podmienkach sústreďuje najmä na pekinskú olympiádu. Komárňanské kvarteto sa však ešte pred odchodom do Pekingu predstaví v Szegede na prvom tohtoročnom podujatí trojkolového seriálu pretekov Svetového pohára. "O dva týždne máme spomenuté preteky v Szegede, ktoré budú ďalšou významnou previerkou športovej formy našich najväčších súperov. Takže všetko naše úsilie sme teraz zamerali na Szeged a samozrejme cieľom číslo jeden pre celý olympijský rok bude úspešné vystúpenie na olympiáde v Číne," zdôraznil Michal Riszdorfer a pokračoval: "Tomuto cieľu podriaďujeme všetko. Aj náš tréning doma v Komárne, aj sústredenie v Miláne, kde budeme v lete trénovať dva týždne," uviedol starší z úspešných bratov Riszdorferovcov.

"Samozrejme, že čas na kilometri v Miláne nebol taký skvelý, aký sme chceli dosiahnuť, no negatívne sa na ňom podpísal silný protivietor, ktorý fúkal počas celých pretekov. Ak by nebol protivietor taký silný, určite by sme čas stlačili pod tri minúty - na hodnotu cca 2:50 min," vysvetlil najstarší z posádky slovenského štvorkajaka dôvod, prečo k milánskemu dvojnásobnému triumfu nepridali aj sľubovaný výkon v K4 na 1000 m pod tri minúty.

Najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista ďalej povedal, že na OH 2008 v Pekingu na olympijskom kilometri budú pre Slovákov najväčšími súpermi posádky Nemecka, Maďarska, Bieloruska a Poľska.

"Okrem Poliakov sme v Miláne otestovali športovú výkonnosť všetkých," povedal M. Riszdorfer, ktorý vzápätí upozornil na aktuálny experiment z kuchyne poľskej rýchlostnej kanoistiky. "Podľa správ, ktoré máme z Poľska, oni chcú do Pekingu poslať loď, do ktorej v tejto sezóne posadili najlepších pretekárov v singloch. Z najlepších jednotlivcov chcú zložiť silnú štvorku, ktorá by v Pekingu mala konkurovať najlepším lodiam v K4 na 1000 m. Uvidíme, čo im tento experiment prinesie," prezradil 31-ročný rodák z Komárna novinku z poľského tábora.

Michala Riszdorfera na európskom šampionáte v Miláne mimoriadne prekvapili domáci Taliani, ktorí si tretím miestom v K4 na 1000 metrov zaistili účasť na augustovej olympiáde v Číne. "Legendárny Antonio Rossi, ktorý sedel v bronzovom štvorkajaku, si v Miláne vyjazdil už piatu olympiádu v kariére. To je výkon, ktorý si oprávnene zaslúži veľké uznanie," dodal majiteľ najbohatšej medailovej zbierky v dejinách slovenskej rýchlostnej kanoistiky Michal Riszdorfer.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Po ME už slovenský štvorkajak myslí na Szeged.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.