Plovdiv MEJ a U23: V sobotu Slováci štyrikrát do A-finále

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike si v sobotu vybojovali dovedna štyri účasti v A-finále na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive.

SITA, fr;ru | 16.07.2016 21:07:28

Kajakár Csaba Zalka priamo postúpil do finále K1 medzi juniormi na 200 m, mladý Šamorínčan ovládol hneď prvú rozjazdu dňa. Na tejto šprintérskej trati bude v bojoch o medaily účinkovať aj Lucia Oršulová v K1 junioriek, ktorá sa tam prebojovala zásluhou 2. priečky v II. semifinále.

Dve slovenské lode sa predstavia v nedeľňajšom A-finále aj na 1000 m. Obe si miestenku vybojovali triumfom v semifinálovej jazde: medzi juniorkami kajakárka Marianna Petrušová ako aj juniorský dvojkajak Samuel Baláž, Csaba Zalka.

Majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike - Plovdiv (Bul.) - sobotňajšie výsledky Slovákov:

200 m

Juniori, K1 - I. rozjazda: 1. Csaba Zalka 36,598 s - priamy postup do A-finále

Juniori, C1 - II. rozjazda: 2. Jakub Lutaš 44,160 s - postúpil do semifinále

Juniori, C1 - II. semifinále: 4. Jakub Lutaš 42,516 s - postup do B-finále

Juniori, K2 - III. rozjazda: 2. Matúš Jedinák, Martin Nemček 36,702 s - postúpili do semifinále

Juniori, K2 - II. semifinále: 7. Matúš Jedinák, Martin Nemček 33,936 s - postup do B-finále

Juniorky, K1 - II. rozjazda: 2. Lucia Oršulová 44,806 s - postúpila do semifinále

Juniorky, K1 - II. semifinále: 2. Lucia Oršulová 41,972 s - postup do A-finále

Juniorky, C1 - I. rozjazda: 7. Gabriela Ladičová 58,824 s - postúpila do semifinále

Juniorky, C1 - I. semifinále: 9. Gabriela Ladičová 57,148 s

Juniorky, C2 - I. rozjazda: 7. Gabriela Ladičová, Kristína Mrvová 54,522 s - postúpili do semifinále

Juniorky, C2 - I. semifinále: 7. Gabriela Ladičová, Kristína Mrvová 53,044 s

Muži do 23 rokov, C1 - I. rozjazda: 7. Adam Gavenda 44,392 s - postúpil do semifinále

Muži do 23 rokov, C1 - II. semifinále: 9. Adam Gavenda 43,292 s

Muži do 23 rokov, K2 - II. rozjazda: 6. Daniel Szokol, Adam Botek 33,364 s - postúpili do semifinále

Muži do 23 rokov, K2 - I. semifinále: 5. Daniel Szokol, Adam Botek 32,484 s - postup do B-finále

Ženy do 23 rokov, K1 - II. rozjazda: 5. Nikola Zatlkajová 44,396 s - postúpila do semifinále

Ženy do 23 rokov, K1 - I. semifinále: 7. Nikola Zatlkajová 43,448 s - postup do B-finále

Ženy do 23 rokov, C1 - I. rozjazda: 5. Hana Mikéciová 57,026 s - postúpila do semifinále

Ženy do 23 rokov, C1 - I. semifinále: 5. Hana Mikéciová 53,708 s

1000 m

Juniori, K1 - II. semifinále: 6. Milan Fraňa 3:41,204 min - postup do B-finále

Juniori, K2 - II. semifinále: 1. Samuel Baláž, Csaba Zalka 3:15,336 min - postup do A-finále

Juniori, C2 - I. semifinále: 8. Jakub Lutaš, Samuel Sýkora 3:51,684

Juniorky, K1 - I. semifinále: 1. Marianna Petrušová 4:03,292 min - postup do A-finále

Muži do 23 rokov, K1 - I. semifinále: 7. Viktor Demin 3:36,923 min - postup do B-finále

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Plovdiv MEJ a U23: V sobotu Slováci štyrikrát do A-finále“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.