Petrla si pravdepodobne vybojoval účasť na MS.

Filip Petrla zvládol prenášky na Vltave najrýchlejšie zo všetkých kanoistov.

SZRK, SME | 30.06.2004 23:31:48

FOTO PRE SME - MAROŠ DVORSKÝ

Rýchlostný kanoista Slávie UK Bratislava Filip Petrla obsadil vynikajúce 4. miesto v súťaži kajakárov na 6. ročníku vodáckeho maratónu v Týne nad Vltavou. Slovenský reprezentant zvládol 36-kilometrovú trasu za 2:31:34 h. Víťazný Čech Tomáš Ježek mu ušiel o 15 sekúnd. "Preteky sa nezačali v extrémne rýchlom tempe, čo mi vyhovovalo vzhľadom na to, že predtým som sa necítil dobre. Maďari a Česi veľmi často zrýchľovali s cieľom roztrhať vedúcu skupinu. Darilo sa mi včas zachytávať všetky zrýchlenia, takže som nemal problémy s vysilujúcim dobiehaním. Šesť náročných prenášok som absolvoval najrýchlejšie, práve počas nich sa v maratóne na 99 percent láme chlieb," povedal Petrla.

Ďalší kajakár Slávie UK Marián Lachkovič skončil piaty za Petrlom, Marošovi Dvorskému patrilo až 8. miesto a nebol spokojný najmä so šiestimi prenáškami v rámci troch dvanásťkilometrových kôl. V dvojkajaku skončila slovenská dvojica Peter Dorkovič (Slávia UK Bratislava), Branislav Pikna (Dunajčík Bratislava) na 7. mieste, za prvými Maďarmi Szakálym a Szigetim zaostali až o 11 minút. V súťaži kajakárok obsadila Daniela Haviarová z Tatrana Karlova Ves pekné 4. miesto, na víťaznú Češku Futerovú stratila na 36 kilometroch vyše šesť minút.

Podujatie bolo dôležité z hľadiska nominácie vodákov maratóncov na majstrovstvá sveta, ktoré sa na prelome júla a augusta uskutočnia v Bergene. Po schválení predsedníctvom Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky by do Nórska mali vycestovať Filip Petrla v K1, Radoslav Rus z Novák v C1 a Maroš Dvorský s Mariánom Lachkovičom v K2.

Text: KAROL SVOZILDiskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Petrla si pravdepodobne vybojoval účasť na MS.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra