Päť slovenských lodí na 500 m do B-finále.

Výsledky semifinále na 500 m.

SITA, zs | 12.09.2003 23:49:28

Zo šiestich slovenských lodí, ktoré bojovali v semifinálových jazdách na 500 m na 33. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v americkom Gainesville na jazere Lanier, si päť vybojovalo postup do B-finále. Neuspel iba Andrej Wiebauer v K1, ktorý skončil vo svojej rozjazde až na 7. mieste a to na postup nestačilo. V bojoch o konečné 10. - 18. miesto teda bude mať Slovensko zastúpenie v mužskej K2 (Juraj Kadnár, Róbert Erban), C1 (Marián Ostrčil) i C2 (Peter Páleš, Ján Kubica), a v ženskom singli (Marcela Erbanová) a postup si lepším časom vybojoval aj "juniorský" dvojkajak (Martina Kohlová, Jana Oršulová). Už vo štvrtkových rozjazdách si suverénnym víťazstvom postup priamo do A-finále vybojoval štvorkajak (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača).

Výsledky semifinále na 500 m:

MUŽI:

K1 (do A-finále postupovali prví dvaja a najlepší z tretieho miesta, do B-finále 3. - 4. a dvaja ďalší s najlepším časom):

l. semifinále: 1. Carlos Perez Rial (Šp.) 1:36,307, 2. Michael Kolganov (Izr.) 1:36,497,... 7. Andrej Wiebauer (SR) 1:40,044

ll. semifinále: 1. Rami Zur (USA) 1:38,208, 2. Adam van Koeverden (Kan.) 1:38,434

lll. semifinále: 1. Nathan Baggaley (Austr.) 1:36,729, 2. Alvidas Duonela (Lit.) 1:36,910

lV. semifinále: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:36,384, 2. Lutz Altepost (Nem.) 1:36,994

K2 (do A-finále postupovali prví dvaja a najlepší z tretieho miesta, do B-finále 3. - 4. a dvaja ďalší s najlepším časom):

l. semifinále: 1. Roman Piatrušenko, Vadzim Machnev (Bielorus.) 1:27,718, 2. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:27,753, 3. Alvidas Duonela, Egidius Balciunas (Lit.) 1:27,877

ll. semifinále: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskotter (Nem.) 1:28,883, 2. Lasse Nielson, Mads Kongsgaard (Dán.) 1:30,397

lll. semifinále: 1. Zoltán Kammerer, Krisztián Veréb (Maď.) 1:28,636, 2. Markus Oscarson, Henrik Nilsson (Švéd.) 1:29,018

lV. semifinále: 1. Roman Zarubin, Denis Turčenkov (Rus.) 1:29,164, 2. Bartosz Wolski, Angel Perez (USA) 1:30,382,... 5. Juraj Kadnár, Róbert Erban (SR) 1:30,837

K4 (do A-finále postupovali prví traja, do B-finále 4. - 7. a najlepší z 8. miesta):

l. semifinále: 1. Rusko (Alexander Ivanik, Anatolij Tiščenko, Oleg Gorobij, Vladimír Gruškin) 1:20,608, 2. Lotyšsko (Rolands Stalmanis, Martins Upitis, Kristaps Zalupe, Arnis Lazdenieks) 1:21,735, 3. Kanada (Dominic Sauve, Jean Christophe Pothier, Ryan Cuthbert, Jason Rusu) 1:23,425

ll. semifinále: 1. Rumunsko (Vasile Curuzan, Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Nicu Romica Serban) 1:21,849, 2. Nemecko (Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm) 1:22,491, 3. Austrália (Daniel Colins, Justin Dean, Peter Scott, David Rhodes) 1:22,551

C1 (do A-finále postupovali prví traja, do B-finále 4. - 6.):

l. semifinále: 1. David Figueroa (Šp.) 1:47,541, 2. Alexander Žukovskij (Bielorus.) 1:48,310, 3. György Kolonics (Maď.) 1:48,597,... 6. Marián Ostrčil (SR) 1:50,019

ll. semifinále: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:46,520, 2. Martin Doktor (ČR) 1:47,185, 3. Martin Marinov (Austr.) 1:47,738

lll. semifinále: 1. Maxim Opalev (Rus.) 1:47,112, 2. Meng Guan-liang (Čína) 1:47,151, 3. Florin Georgian Mirončič (Rum.) 1:48,289

C2 (do A-finále postupovali prví traja, do B-finále 4. - 7. a najlepší z 8. miesta):

l. semifinále: 1. Attila Buday, Tamás Buday (Maď.) 1:40,218, 2. Jose Alfredo Bea Garcia, David Mascato Garcia (Šp.) 1:40,873, 3. Sergej Klimniuk, Dmitro Sablin (Ukr.) 1:41,660

ll. semifinále: 1. Sergej Ulegin, Alexander Kostoglod (Rus.) 1:38,934, 2. Silviu Simiocencu Florin Popescu (Rum.) 1:39,281, 3. Yannick Lavigne, Jose Lenoir (Fr.) 1:41,159,... 5. Peter Páleš, Ján Kubica (SR) 1:41,403

ŽENY:

K1: (do A-finále postupovali prvé tri, do B-finále 4. - 6.)

l. semifinále: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 1:48,413, 2. Ruth Nortjeová (USA) 1:50,862, 3. Josefa Idemová (Tal.) 1:51,229,... 5. Marcela Erbanová (SR) 1:52,248

ll. semifinále: 1. Caroline Brunetová (Kan.) 1:50,217, 2. Galina Poryvajevová (Rus.) 1:52,170, 3. Petra Santyová (Belg.) 1:52,184

lll. semifinále: 1. Aneta Pastuszková (Poľ.) 1:48,972, 2. Katrin Wagnerová (Nem.) 1:49,659, 3. Xu Lin-bei (Čína) 1:50,151

K2 (do A-finále postupovali prvé tri lode, do B-finále 4. - 7. a najlepšia loď z 8. miesta):

l. semifinále: 1. Florica Vulpesová, Lidia Rusanescuová (Rum.) 1:43,530, 2. Karen Furneauxová, Sara Hopkinsová (Kan.) 1:43,777, 3. Kathy Colinová, Ruth Nortjeová (USA) 1:44,166

ll. semifinále: 1. Sun Xiu-jing, Zhong Hong-yan (Čína) 1:40,241, 2. Katrin Wagnerová, Manuela Muckeová (Nem.) 1:40,750, 3. Bonka Pindzevová, Dejana Dačevová (Bulh.) 1:40,843,... 8. Martina Kohlová, Jana Oršulová (SR) 1:44,819

K4 (postupovali prvé tri lode):

semifinále: 1. Kanada ( Karen Furneauxová, Sara Hopkinsová, Kamini Jainová, Carrie Lightboundová) 1:32,405, 2. Ukrajina (Olena Čerevatovová, Tatiana Semikinová, Maria Ralčevová, Inna Osipenková) 1:32,719, 3. Rumunsko (Florica Vulpesová, Georgeta Valentina Petcuová, Lidia Rusanescuová, Lavinia Rusanescuová) 1:32,750



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Päť slovenských lodí na 500 m do B-finále.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra