Päť lodí SR na 1000 m do A-finále.

Vo štvrtkových predpoludňajších rozjazdách na 1000 m na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede, si z dvanástich slovenských lodí 11 vybojovalo postup do popoludňajšieho semifinále. V rozjazdách neuspel iba Radim Kráľ v najsilnejšie obsadenej kategórii K1 juniorov, ktorý dopádloval do cieľa na ôsmej pozícii, ale postupovalo iba prvých sedem

SITA, zs, bg | 18.07.2008 21:47:41

V popoludňajších semifinálových jazdách si potom účasť v priamych bojoch o medaily vybojovali Simona Šamková v K1 junioriek, jej rovesník Juraj Oršula v C1, v deblovkách Juraj Oršula s Michalom Zaťkom v C2 a Gábor Jakubík, so Zoltánom Tóthom v K2 a v kategórii pretekárov do 23 rokov mužský štvorkajak s posádkou Miloš Mikleš, Boris Viszlay, Pavol Maťaš, Martin Jankovec. Ďalších päť slovenských lodí - dve juniorské a tri v kategórii do 23 rokov, sa predstaví v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto). Finále na tejto trati je na programe v sobotu. V piatok pokračuje šampionát rozjazdami a semifinálovými jazdami na 500 m trati.

Výsledky slovenských lodí v rozjazdách na 1000 m na MEJ a U23 - Szeged:

K1 juniorky: I. rozjazda: 4. Simona Šamková 4:24,829 - postúpila do semifinále

C1 juniori: II. rozjazda: 3. Juraj Oršula 4:20,627 - postúpil do semifinále

K1 juniori: III. rozjazda: 8. Radim Kráľ 4:10,798 - z ďalších bojov vypadol

K2 juniorky: III. rozjazda: 6. Ivana Minárová, Barbora Moravčíková 4:06,818 - postúpili do semifinále

C2 juniori: II. rozjazda: 6. Juraj Oršula, Michal Zaťko 4:15,556 - postúpili do semifinále

K2 juniori: III. rozjazda: 2. Gábor Jakubík, Zoltán Tóth 3:31,055 - postúpili do semifinále

C4 juniori: I. rozjazda: 6. Slovensko (Vincent Farkaš, Miroslav Baránek, Krištof Tóth, Adam Csenkey) 3:56,517 - postúpili do semifinále

K4 juniori: I. rozjazda: 5. Slovensko (Miroslav Zaťko, Michal Petrus, Miroslav Mičo, Juraj Baránek) 3:15,459 - postúpili do semifinále

C1 muži do 23 rokov: I. rozjazda: 4. Matej Rusnák 4:17,005 - postúpil do semifinále

K1 muži do 23 rokov: I. rozjazda: 6. Andrej Divinec 3:47,454 - postúpil do semifinále

K2 muži do 23 rokov: I. rozjazda: 6. Juraj Danko, Tomáš Káňa 3:33,372 - postúpili do semifinále

K4 muži do 23 rokov: I. rozjazda: 4. Slovensko (Miloš Mikleš, Boris Viszlay, Pavol Maťaš, Martin Jankovec) 3:13,499 - postúpili do semifinále

Výsledky slovenských lodí v semifinále na 1000 m na MEJ a U23 - Szeged:

K1 juniorky: I. semifinále: 3. Simona Šamková 4:32,209 - postúpila do A-finále

C1 juniori: I. semifinále: 2. Juraj Oršula 4:28,861 - postúpil do A-finále

K2 juniorky: I. semifinále: 5. Ivana Minárová, Barbora Moravčíková 4:13,500 - postúpili do B-finále

C2 juniori: I. semifinále: 2. Juraj Oršula, Michal Zaťko 4:00,197 - postúpili do A-finále

K2 juniori: I. semifinále: 1. Gábor Jakubík, Zoltán Tóth 3:37,018 - postúpili do A-finále

C4 juniori: I. semifinále: 6. Slovensko (Vincent Farkaš, Miroslav Baránek, Krištof Tóth, Adam Csenkey) 3:53,727 - z ďalších bojov sú vyradení

K4 juniori: I. semifinále: 6. Slovensko (Miroslav Zaťko, Michal Petrus, Miroslav Mičo, Juraj Baránek) 3:18,497 - postúpili do B-finále

C1 muži do 23 rokov: I. semifinále: 4. Matej Rusnák 4:19,074 - postúpil do B-finále

K1 muži do 23 rokov: I. semifinále: 6. Andrej Divinec 3:54,470 - postúpil do B-finále

K2 muži do 23 rokov: I. semifinále: 8. Juraj Danko, Tomáš Káňa 3:37,082 - postúpili do B-finále na základe lepšieho času ako dosiahla posádka v II. semifinále

K4 muži do 23 rokov: I. semifinále: 2. Slovensko (Miloš Mikleš, Boris Viszlay, Pavol Maťaš, Martin Jankovec) 3:06,130 - postúpili do A-finále

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Päť lodí SR na 1000 m do A-finále.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.