Oznam pre kluby zo zasadnutia ŠTK.

1. ŠTK súhlasí so zmenou termínu M-SR, krátke trate. M-SR sa budú konať 14.-16. júla 2006 vo Zvolene. Tým sa posúva aj termín zaslania prihlášok na 1.júl 2006. V rámci týchto Majstrovstiev Slovenska sa uskutočnia aj kvalifikačné preteky seniorov a dorastu, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť v Račiciach v termíne 18.-19.7.2006.

SZRK | 01.05.2006 13:53:37

2. Na základe uznesenia Valného zhromaždenia SZRK, ŠTK súhlasila s právom riešenia žiadosti o striedavý štart, ktorú má možnosť podávať len predseda RT juniorov, resp. reprezentačný tréner seniorov. ŠTK ďalej rozhodla o tom, že disciplína, v ktorej bude štartovať ostaršený pretekár sa nezapočíta do Slovenského pohára.

Diskusia k článku:

Atrey

Zaujimave... No chapem, ked mladsi startuje v kategorii so starsimi, cize je ostarseny, ale ked starsi startuje s mladsimi, tak je co? Omladseny? A aj v tomto pripade sa neboduje kategoria v ktorej startuje? To by znamenalo, ze ani muzi by neboli bodovani... Ale to uz asi moc uvazujem... :-D

Atrey

Ako som tak pozeral zoznam prihlasenych na Zvolensku 1000ku, tak chcem zagratulovat vsetkym K1 a K2 starsim dorastencom. Vase body sa nebudu pocitat do SP mladeze, mate tam ostarsenych pretekarov. Gratulujem este raz. Na konci sezony sa necudujte ze budete mat 0 bodov ;-).

KDE JE MOTYV

Fanúšik a Atrey si kladú logicky otázku. Je to súťaž, alebo tréning ostaršených? Bodovať do Slovenského pohára sa dajú aj preteky s účasťou zahraničných pretekárov tak prečo sa nemá bodovať disciplína s ostaršeným pretekárom? Kluby sa hodnotia podľa dosiahnutých bodov, rovnako pretekári a majú aj určité náklady spojené s účasťou na pretekoch. Je to bodovaná súťaž. Ak ŠTK rozhodla nebodovať môžu sa pretekári kategórie na takúto nebodovanú disciplínu neprihlásiť čím umožnia ostaršeným pretekárom predviesť svoje kvality, keď budú pretekať v disciplíne sami, teda sami so sebou. Verím, že sa ŠTK zamyslí, najde rozumnejšie riešenie a zmení svoje rozhodnutie.

Atrey

Takze myslis, ze to vyhodnocovanie sportovcov na konci roka, ktore je zalozene na ziskanych bodoch je nanic? A ze bodovanie je len pre trenerov? Myslim, ze treneri vedia kto je najlepsi a na to nepotrebuju body, tak myslim, ze aj bodovanie je zbytocne... Tak nech sa neboduje! A ja osobne si myslim ze nejde len o to aby pretekari reprezentovali Slovensko ale ide aj o reprezentaciu oddielu. Tiez budem rad ak niekto napise svoj nazor... rad precitam...

tolón

Neviem preco sa podaktori pohorsuju nad tymi bodmi!!! Asi podaktori este stele nepochopili co je to slovesky pohar!!! (nikoho nezaujima len par trenerov pre preztiz). Aj tak dokopi nikto z toho nic nema. Na podstatnu ulohu kazdeho pretekara sa zabuda!!! Byt co najlebsi. Kazdy hlada len vyhovorky ako ospravedlnit svoju lenivost a lahostajnost. Aj tak ti co su najlebsi a ti co maju na viac vedia aka je uloha v tomto sporte reprezentovat a robyt dobre meno SLOVENSKU. A nie jednotlivym klubom.

Je to moj subjektivny nazor a ak ma niekto iny alebo podobny prosim... rad si ho precitam.

Atrey

Neviem aky je na to dovod, ale je to "pekne"... Trenujem, snazim sa, ale body nebudem mat ziadne, lebo niekto sa rozhodol ze bude pretekat so starsimi... a my ostatni mame koli jednemu pretekarovi doplacat... Rad by som vedel v akom rozsahu sa mozem ja ako pretekar k tomu vyjadrit, respektive byt proti tomu... Toto uz asi ani nie je o sporte...

fanúšik

ŠTK ďalej rozhodla o tom, že disciplína, v ktorej bude štartovať ostaršený pretekár sa nezapočíta do Slovenského pohára - ja nerozumiem, aký je na to dôvod, objasní mi to niekto?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.