Ostrčil spokojný, že iba nezametal za ostatnými.

Predštartová dilema v C1: Tréner Kňazovický chcel byť šiesty, pretekár Ostrčil nebyť posledný.

SITA, ds, kj, zs | 27.08.2004 19:30:48

Rýchlostný kanoista Marián Ostrčil vybojoval na olympijských hrách v Aténach vo finále disciplíny C1 na 1000 m 7. miesto, čo je viac, ako sám očakával. Pretekár AŠK Dukla Trenčín v cieli žiaril spokojnosťou. "Super! Som rád, že som to v závere trochu stiahol a iba nezametal za ostatnými. Úvod som nechcel v žiadnom prípade prepáliť, lebo v takej konkurencii by som určite nevydržal so silami do konca. Nechcel som byť ´vyfľusnutý´ a v závere sa len doviezť do cieľa," konštatoval v mixzóne bezprostredne po pretekoch slovenský reprezentant.

Ostrčil sa z trojice slovenských lodí vo finále predstavil vôbec ako prvý. Od začiatku bolo zrejmé, že boj o medaily je pre 23-ročného málo skúseného zverenca Slavomíra Kňazovického príliš vzdialený. V prvej krajnej dráhe schiniaského vodného areálu síce fúkalo oveľa menej ako počas rozjázd a semifinále, Ostrčilovi sa ale už zakrátko po štarte ostatní príliš rýchlo vzdialili. Táto situácia trvala až do méty 750 m, keď Slovák výrazne zrýchlil a skvelým finišom predstihol Rusa Fomičeva aj Kubánca Aguilara Chacona. A hoci mu tréner v cieli vyčítal pomalší úvod a najmä strednú časť trate, on spokojne konštatoval: "Inak to už asi u mňa nebude. To je moja taktika. Tréner mi síce povedal, že aj šieste miesto je reálne, ja som však najmä nechcel byť posledný," povedal úprimne Ostrčil. Rodený Bratislavčan dosiahol suverénne najväčší úspech svojej kariéry, doteraz bol v singli na veľkých podujatiach najvyššie na nedávnych ME v Poznani, kde skončil rovnako siedmy. "Tu v Grécku to boli určite moje životné jazdy. Najviac mi vyšla tá semifinálová, z tej som mal najlepší pocit. Do budúcnosti by to chcelo zamerať sa viac na vytrvalosť. Musím dosiahnuť stav, aby som celú trať absolvoval v rýchlejšom tempe," naznačil najbližšie tréningové plány. Ostrčil v pomerne mladom veku skvele nadviazal na olympijské vystúpenia svojho trénera Kňazovického, ktorý na 500-metrovej kanoistickej trati vybojoval pred ôsmimi rokmi v Atlante striebro a pred štyrmi v Sydney bol ešte piaty. "Tento výsledok je veľkou devízou do budúcnosti. Aj keď nemôžem vyjadriť absolútnu spokojnosť. Čo sa týka vývoja, určite mal na bodované šieste miesto. Zozadu sa však nedá útočiť na najvyššie pozície. Jeho taktika to neumožnila," povedal kriticky Kňazovický. Na druhej strane ale dodal: "Z odborného hľadiska možno nie som celkom spokojný, ale z globálneho určite áno. Tento výsledok možno označiť aj ako pozitívne prekvapenie," dodal Kňazovický.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Ostrčil spokojný, že iba nezametal za ostatnými.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra