Ostrčil šiesty, Erban ôsmy - doplnené.

Preteky 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu.

SITA, pp | 26.06.2004 18:22:07

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil a Róbert Erban nedosiahli na medailové umiestnenie v sobotňajšom finále na 1000 m v rámci 2. kola Svetového pohára v nemeckom Duisburgu. Ostrčil v C1 obsadil vo finále 6. miesto. Pretekár trenčianskej Dukly začal finále pomalšie, ešte v polovici trate bol na poslednom 9. mieste. V závere zrýchlil, na 750 m sa posunul na 7. priečku a v poslednej štvrtine pretekov sa ešte dokázal dostať cez Bielorusa Alexandra Zukuskiho. Spôsobom štart - cieľ sa víťazom C1 na 1000 m stal Nemec Andreas Dittmer. Druhý slovenský zástupca v C1 Daniel Biksadský obsadil v druhom semifinále nepostupovú 8. priečku a do ďalších bojov sa neprebojoval. V K1 skončil Erban na 8. pozícii. Na rovnakej priečke bol piešťanský kajakár reprezentujúci ŠKP Bratislava už po štarte, na poslednom medzičase na 750 m sa síce posunul na 6. pozíciu, v závere však klesol o dve priečky. Prvenstvo si vybojoval Nór Eirik Veras Larsen.

Výsledky - SP v Duisburgu - finále na 1000 m:

MUŽI

C1 - finále: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 3:53,004, 2. Martin Doktor (ČR) 3:53,997, 3. Stanimir Atanasov (Bulh.) 3:54,430,... 6. Marián Ostrčil (SR) 3:59,860

C1 - II. semifinále: 2. Marián Ostrčil 3:57,617, 8. Daniel Biksadský 4:11,875

K1 - finále: 1. Eirik Veras Larsen (Nór.) 3:24,920, 2. Nathan Baggaley (Austr.) 3:25,373, 3. Ben Fouhy (N. Zél.) 3:25,733,... 8. Róbert Erban (SR) 3:32,496

C2 - finále: 1. Tomasz Wylenzek, Christian Gille (Nem.) 3:32,256, 2. Richard Dalton, Michael Scarola (Kan.) 3:33,139, 3. Lukasz Woszczynski, Michal Sliwinski (Poľ.) 3:33,786

K2 - finále: 1. Daniel Collins, David Rhodes (Austr.) 3:09,805, 2. Eirik Veras Larsen, Nils Fjeldheim (Nór.) 3:10,231, 3. Ian Wynne, Paul Darby-Dowman (V. Brit.) 3:12,428

C4 - finále: 1. Rumunsko 3:17,714, 2. Poľsko 3:18,134, 3. Kanada 3:19,807

K4 - finále: 1. Nemecko 2:53,820, 2. Bielorusko 2:54,296, 3. Rumunsko 2:54,833