Ostrčil má znova maďarského trénera.

„Som v Budapešti,“ ozval sa nám kanoista Marián Ostrčil, keď sme sa ho chceli povypytovať, či bol už spokojnejší so svojím vystúpením v minulotýždňových pretekoch Svetového pohára v Szegede v porovnaní s nedávnym európskym šampionátom v Miláne. V Taliansku totiž nepostúpil ani do jedného A-finále (na kilometri skončil v „béčku“ na 9. priečke, na 500 m vyhral B-finále), ale teraz v Maďarsku mal v porovnateľnej konkurencii v priemere lepšie výsledky. V A-finále na 1000 m obsadil 7. miesto, na 500 m celkove 12. priečku.

Ostali ste tam na ceste zo Szegedu? - znela vzápätí naša otázka.

„Nie, zo Szegedu som bol nakrátko doma. Sem som prišiel v pondelok popoludní.“

Počuli sme, že za svojím novým trénerom. Je to pravda?

„Áno, za ním. Za bývalým výborným maďarským kanoistom Attilom Szabóom.“

(Tu treba ihneď doplniť, že vlani pred majstrovstvami sveta v Duisburgu, kde získal Marián Ostrčil na 1000 m nečakane striebro, bol jedným z jeho trénerov, spolu s Filipom Petrlom, takisto Maďar Viktor Vécsi. V čase terajšej určitej výkonnostnej krízy teda náš 27-ročný kanoista znova siahol po koučovi z Maďarska.)

Dokedy by ste s ním mali spolupracovať?

„Do olympijských hier v Pekingu.“

Čo si od tejto zmeny vo vašej príprave sľubujete?

„Predovšetkým budem trénovať s niekoľkými výbornými maďarskými kanoistami, medzi ktorými sú aj uchádzači o štart v Pekingu. Tu v Maďarsku sa totiž kanoistická olympijská kvalifikácia ešte neskončila.“

Máte už za sebou aj nejaký tréning? A konkrétne kde?

„Som v klube Csepel, už som aj trénoval na jednom z ramien Dunaja.“

Dokedy ostanete teraz v Budapešti?

„Do soboty. Na krátky víkend chcem prísť domov. Tak by to malo byť aj v ďalších týždňoch. Až na ten, keď pôjdem na preteky Svetového pohára v Poznani.“

S terajšími výsledkami v Szegede ste boli spokojnejší než predtým na ME v Miláne?

„O niečo to bolo lepšie. Zvládol som rýchlejšie tempo, aj technicky boli moje jazdy už solídne.“