Oslavy 10. výročia vzniku SOV stáli 5,6 mil. Sk.

Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (VV SOV) sa na svojom štvrtkovom zasadnutí v Bratislave zaoberal aj hodnotením osláv 10. výročia svojho vzniku.

SITA, pp, bg | 27.02.2003 22:47:55

Celé oslavy stáli 5,6 milióna korún, zatiaľ ešte nie je známe, akým percentom sa na tejto sume podieľal SOV a koľkými percentami prispeli sponzori a iné zdroje. Jednotlivé sumy by mali byť známe po najbližšom zasadnutí exekutívy SOV. "VV konštatoval, že plán osláv sa naplnil na sto percent. Jednotlivé podujatia splnili svoj účel aj napriek tomu, že sa vyskytli viaceré nedostatky najmä počas galavečera a slávnostného valného zhromaždenia. Aj napriek tomu, že niektoré veci zlyhali, celkový dojem bol pozitívny," informoval tlačový hovorca SOV Anton Zerer. Kritika členov VV SOV smerovala najmä na program galavečera, ktorý zabezpečovala agentúra Roko, a neúčasť niektorých pozvaných športovcov. V súvislosti so slávnostným valným zhromaždením SOV v SND mrzí funkcionárov neochota čelných predstaviteľov štátu prijať prezidenta MOV Jacquesa Roggeho a nedotiahnutie niektorých organizačných vecí. Na štvrtkovom zasadnutí VV SOV zaznela aj informácia šéfa Štábu pre OH 2004 Vladimíra Millera o stave príprav na letný športový sviatok v Aténach. Vedenie štábu sa od začiatku februára stretáva pravidelne každý týždeň, celý štáb aspoň raz do mesiaca. V prvých dvoch mesiacoch roku 2003 sa splnili všetky finančné požiadavky od členov Top tímu. Vzhľadom na to, že ešte nie sú schválené financie z ministerstva školstva, poskytuje SOV členom Top tímu zatiaľ iba financie na prípravu a nie na investičné náklady (nákup lodí, streliva,...). Tie by mali byť poskytované až od marca. "Existuje návrh, aby pre Top tím prišlo z ministerstva 33 miliónov korún plus 18 miliónov na investície. Zatiaľ to však ešte nie je schválené, môže to však byť aj menej. Zároveň by sme mali dostať 10 miliónov korún z nadvýťažku z lotérii za rok 2002, z ktorých by sme mohli dofinancovať Top tím a zaplatiť prvé platby za hry v Aténach," povedal predseda SOV František Chmelár, ktorého doplnil V. Miller: "Vo februári sme členom Top tímu 2004 poskytli na prípravu 5 699 200 Sk. Začali sa už aj prvé súťaže, v ktorých sa predstavili členovia Top tímu. Nádejné sú napríklad výsledky cyklistov - dráharov na SP v Moskve." V závere zaznela informácia Igora Nemečka o pôsobení slovenskej výpravy na EYOF-e v Blede. Slovenskí mládežnícki športovci svojimi výsledkami príliš nenadchli. Aj preto dostala komisia talentovanej mládeže SOV úlohu, aby hľadala východiská z alarmujúcej situácie v mládežníckom športe, najmä zimnom.

Na budúcotýždňovej konferencii Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) v Kodani, na ktorej sa bude schvaľovať antidopingový kódex a vykonávacie normy v oblasti dopingu, budú SOV zastupovať predseda František Chmelár a generálny tajomník Martin Benko. Okrem nich by do Kodane mali cestovať aj zástupcovia Ministerstva školstva SR a Antidopingového výboru SR. SOV si vyjasnil aj pozície s Národným inštitútom športu (NIŠ), ktorý bude vykonávať v príprave na OH 2004 funkčnú diagnostiku, diagnostiku trénovanosti, biochemické vyšetrenia, a ak budú k dispozícii financie, tak aj imunologické vyšetrenia.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Oslavy 10. výročia vzniku SOV stáli 5,6 mil. Sk.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.