Oršula ôsmy v C1 juniorov.

Slovák Juraj Oršula obsadil v pretekoch singlkanoistov juniorov na majstrovstvách sveta v maratóne v rýchlostnej kanoistike v Týne nad Vltavou 8. miesto. Na 21,5 km trati zaostal za víťazným Čechom Janom Lunáčekom o viac ako 5 minút. V seniorskej kategórii skončil Marián Lachkovič v K1 na 14. priečke, Radoslava Rusa klasifikovali v C1 na 15. pozícii.

SITA, pp | 20.09.2008 17:48:41

Výsledky - majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v Týne nad Vltavou:

Muži:

K1 (30,1 km): 1. Emilio Merchan (Šp.) 2:10:19,83 h, 2. Tomáš Ježek (ČR) +0,81 s, 3. Antony Stott (JAR) +23,9, ... 14. Marián Lachkovič (SR) +4:02,17 min

C1 (25,8 km): 1. Edvin Csabai (Maď.) 2:04:40,36 h, 2. Nikica Ljubek (Chorv.) +2:35,41 min, 3. Zsolt Gilanyi (Maď.) +3:27,5, ... 15. Radoslav Rus (SR) +14:12,18

Ženy:

K1 (25,8 km): 1. Vivien Follathová (Maď.) 2:01:04,49 h, 2. Lani Belcherová (Austr.) +15,35 s, 3. Anna Adamová (ČR) +2:18,81

Juniori:

K1 (21,5 km): 1. Edward Rutherford (V. Brit.) 1:33:32,55 h, 2. Grant van der Walt (JAR) +0,73 s, 3. Peter Hamar (Maď.) +1:49,01 min

C1 (21,5 km): 1. Jan Lunáček (ČR) 1:48:31,41, 2. Mathieu Le Cornec (Fr.) +28,92, 3. Timot Takács (Maď.) +43,41, ... 8. Juraj Oršula (SR) +5:07,68

Juniorky:

K1 (21,5 km): 1. Orsolya Groholyová 1:44:37,81, 2. Eszter Havasová (Maď.) +10,06, 3. Ana Roxana Lehaciová (Rak.) +3:45,36



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Oršula ôsmy v C1 juniorov.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ I. kvalifikačné preteky seniori a testovanie juniori
24.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
I. Svetový pohár - šprint
08.05.2020 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
09.05.2020 | Nováky, jazero
Jungov memoriál
16.05.2020 | Štúrovo
II. Svetový pohár - šprint
21.05.2020 | Duisburg, GER
Olympijské hry - kvalifikácia
21.05.2020 | Duisburg, GER
Svetový pohár - maratón
22.05.2020 | Pitesti, ROM
Pohár SNP
23.05.2020 | Piešťany
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2020 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra