Organizátori M-SR vo Zvolene sa pochlapili.

Pavel Blaho (reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov): "Bolo to z ich strany doslova heroické".

SITA, zs | 19.07.2006 11:18:57

Organizátori víkendových majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike vo Zvolene pripravili šampionát na výbornej úrovni. Po minuloročnom prvom pokuse zorganizovať boj o domáce tituly na Môťovskej priehrade bol tohtoročný ešte úspešnejší. Tak to aspoň tvrdí reprezentačný kormidelník Pavel Blaho. "Ja som Zvolenčanov pochválil už na jar, keď výborne pripravili kvalifikačné preteky. A odvtedy sa ešte dokázali posunúť výkonnostne hore. Sami vyrobili automatický systém štartovania, ktorý by stál milióny. V praxi to normálne funguje, len by sme potrebovali mať rovnaké zariadenie aj na tisíc aj na päťsto metrov. Oni to s extrémnym fyzickým vypätím vždy premiestnili - z kilometra na päťstovku a potom ešte na dvojstovku. Klobúk dolu pred nimi. Bolo to z ich strany doslova heroické, zvládli to bez akejkoľvek štátnej dotácie. Prihováral som sa za to, aby sa takýmto fanatikom a nadšencom aspoň niečo dalo zo štátneho rozpočtu. Tí ľudia totiž urobili obrovský kus práce a ak sa im aspoň trochu finančne pomôže, verím, že na budúci rok by to dokázali pripraviť ešte kvalitnejšie," nešetril slovami chvály na Zvolenčanov Pavel Blaho.

Diskusia k článku:

Anonym

Rad by som aj ja pochvalil p.Blaha za chvalounesetriace slova na adresu usporiadatelov MSR. Snad nasa diskusia aspon trochu prispela k pozitivnemu hodnoteeniu v rozhovore pre agenturu SITA. :o)

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.