Olympijskí medailisti zo Slovenska - prehľad.

Prehľad slovenských športovcov, ktorí v rokoch 1896 až 2004 získali na letných olympijských hrách medailu.

SITA, bg, lb | 27.08.2004 19:31:57

Prehľad slovenských športovcov, ktorí v rokoch 1896 až 2004 získali na letných olympijských hrách medailu (uvádzame slovenských rodákov, ktorí v rokoch 1896 - 1912 reprezentovali Uhorsko, v rokoch 1920 - 1992 Československo a 1996 - 2004 Slovensko):

Reprezentovali Uhorsko:

Zoltán Halmaj (plávanie) 2 - 4 - 1

Alexander Prokopp (streľba) 1 - 0 - 0

Ľudovít Kmeťko (šp. gymnastika) 0 - 1 - 0

Béla Zulawsky (šerm) 0 - 1 - 0

Mór Koczan (atletika) 0 - 0 - 1

Alojz Sokol (atletika) 0 - 0 - 1

Reprezentovali Československo:

Miloš Mečíř (tenis) 1 - 0 - 0

František Kunzo (futbal) 1 - 0 - 0

Stanislav Seman (futbal) 1 - 0 - 0

Jozef Pribilinec (atletika) 1 - 0 - 0

Pavel Schmidt (veslovanie) 1 - 0 - 0

Anton Tkáč (dr. cyklistika) 1 - 0 - 0

Júlis Torma (box) 1 - 0 - 0

Ján Zachara (box) 1 - 0 - 0

Mária Némethová-Krajčírová (šp. gymnastika) 0 - 2 - 0

Bohumil Golian (volejbal) 0 - 1 - 1

Imrich Bugár (atletika) 0 - 1 - 0

Ľudovít Cvetler (futbal) 0 - 1 - 0

Ján Geleta (futbal) 0 - 1 - 0

Vojtech Masný (futbal) 0 - 1 - 0

Štefan Matlák (futbal) 0 - 1 - 0

Ivan Mráz (futbal) 0 - 1- 0

František Schmucker (futbal) 0 - 1 - 0

Anton Švajlen (futbal) 0 - 1- 0

Anton Urban (futbal) 0 - 1- 0

Vladimír Weiss (futbal) 0 - 1- 0

Jozef Herda (zápasenie) 0 - 1- 0

Iveta Hricová-Šránková (pozemný hokej) 0 - 1- 0

Viera Jakabová-Podhányiová (pozemný hokej) 0 - 1 - 0

Alena Mejzlíková-Kyselicová (pozemný hokej) 0 - 1 - 0

Jozef Labuda (volejbal) 0 - 1 - 0

Vincent Lafko (hádzaná) 0 - 1 - 0

Peter Pospíšil (hádzaná) 0 - 1 - 0

Andrej Lukošík (hádzaná) 0 - 1 - 0

Matilda Pálfyová (šp. gymnastika) 0 - 1- 0

Mikuláš Athanasov (zápasenie) 0 - 0 - 1

Ján Franek (box) 0 - 0 - 1

Dan Karabin (zápasenie) 0 - 0 - 1

Jozef Lohyňa (zápasenie) 0 - 0 - 1

Dušan Poliačik (vzpieranie) 0 - 0 - 1

Július Strnisko (zápasenie) 0 - 0 - 1

Eva Šuranová-Kucmanová (atletika) 0 - 0 - 1

Július Toček (veslovanie) 0 - 0 - 1

Reprezentovali Slovensko:

Peter Hochschorner (vodný slalom) 2 - 0 - 0

Pavol Hochschorner (vodný slalom) 2 - 0 - 0

Michal Martikán (vodný slalom) 1 - 2 - 0

Elena Kaliská (vodný slalom) 1 - 0 - 0

Martina Moravcová (plávanie) 0 - 2 - 0

Slavomír Kňazovický (rých. kanoistika) 0 - 1 - 0

Jozef Krnáč (džudo) 0 - 1 - 0

Jozef Gönci (streľba) 0 - 0 - 2

Juraj Minčík (vodný slalom) 0 - 0 - 1

Richard Riszdorfer (rých. kanoistika) 0 - 0 - 1

Michal Riszdorfer (rých. kanoistika) 0 - 0 - 1

Erik Vlček (rých. kanoistka) 0 - 0 - 1

Juraj Bača (rých. kanoistika) 0 - 0 - 1

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Olympijskí medailisti zo Slovenska - prehľad.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.