OLYMPIJSKÉ NADĚJE V RAČICÍCH

Tento víkend se sjedou do Račic mladí rychlostní kanoisté z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska, Jugoslávie a Španělska, aby se střetli v rámci regaty olympijských nadějí.

Vít Pjajcik (CZE) | 19.09.2001 00:00:00

Ta se koná každoročně na podzim s tím, že pořadatel závodu se pravidelně střídá. "Původně byla soutěž určena pouze pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko, tyto země také doposud zajišťovaly organizaci. Letos vyšla řada na Český svaz kanoistů", říká Vít Pjajčík, působící v roli asistenta u juniorské reprezentace. "Právě v loňském roce došlo v maďarském Szegédu ke zlomu a ze středoevropské akce se stala velmi dobře obsazená mezinárodní regata, přičemž pořadatelem zůstávají již zmíněné čtyři státy", dodává Pjajčík. Soutěž olympijských nadějí je pro 17ti, 16ti a 15ti leté rychlostní kanoisty. V individuelních kategoriích závodí kanoisti, kajakáři a kajakářky podle ročníků narození na tratích 500 a 1000 metrů (patnáctiletá děvčata nejedou 1000m). V deblových kategoriích je soutěž rozdělena na dvě věkové kategorie-sedmnáctileté a mladší (kilometr na deblkajacích nejedou patnáctiletá a šestnáctiletá děvčata), závody čtyřkánoí a čtyřkajaků jsou pro všechny věkové kategorie společné (děvčata nejedou 1000m).

Program v Račicích začíná jak v sobotu (trať 1000m), tak v neděli (trať 500m) v 8:30 rozjížďkami, finálové jízdy se pojedou v sobotu od 14ti hodin (trať 1000m) a v neděli od 14:45 (trať 500m). Finálová umístnění jsou bodována pro určení pořadí zúčastněných výprav.

Připomeňme, že v loňském roce získala česká reprezentace osm medailí a celkově obsadila páté místo z deseti zúčastněných zemí za Maďarskem, Německem, Polskem a Ruskem.

Nominace českých olympijských nadějí:

Kanoisti

Ročník 84
Jaroslav Malina, Vratislav Lukeš (oba Prazdroj Plzeň)
Ročník 85
Jan Šlocar, Michal Průša (oba KVS Praha), Jakub Homolka (Znojmo), Ondřej Šišpera (Ostrožská Nová Ves), Petr Gnida (Hranice)
Ročník 86
Jan Černý (Hranice), Tomáš Hrůza (Lokomotiva Nymburk)

Kajakáři

Ročník 84
Michal Zavřel (Děčín), Petr Pospíšil (Ostrožská Nová Ves), Jiří Kraft (Poděbrady), Tomáš Kovanda (Škoda Plzeň)
Ročník 85
Tomáš Duda (Děčín), Michal Trnka (Dynamo Pardubice), Radek Osladil (Černožice), Lubomír Botek (Ostrožská Nová Ves), Petr Hrbek (LS Brno)
Ročník 86
Jan Roháček (Ústí nad Labem), Tomáš Odvárko (Sparta Praha), Jan Ruml (Poděbrady)

Kajakářky

Ročník 84
Jana Blahová (Hradec Králové), Jana Šebestová (Dukla Praha), Petra Luňáčková (Týn nad Vltavou), Lucie Havlíčková (Děčín)
Ročník 85
Lucie Kováčková (Děčín), Kamila Jeřábková (Lokomotiva Nymburk)
Ročník 86
Martina Daňhelová (Týn nad Vltavou), Lucie Sárkoziová (KK Olomouc), Petra Basovníková (Ostrožská Nová Ves)

DOSAVADNÍ STATISTIKA OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ

1995 Poznaň, Polsko - 8 medailí
1996 Fadd Dombori, Maďarsko - 6 medailí
1997 Račice, ČR - 1 medailel
1998 Bratislava, Slovensko - 6 medailí
1999 Walcz, Polsko - 8 medailí
2000 Szegéd, Maďarsko - 8 medailí

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
OLYMPIJSKÉ NADĚJE V RAČICÍCH“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.