OH RIO 2016: Slováci so striebrom v K4 na 1000 m - dopl.

Slovenskí reprezentanti Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka časom 3:05,044 min získali striebro v sobotňajšom A-finále disciplíny K4 na 1000 m na záver súťaží rýchlostných kanoistov na OH v Riu de Janeiro. Suverénnymi víťazmi sa stali Nemci Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross (3:02,143). Tretí skončili Česi Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba (3:05,176), ktorí zaostali za loďou SR iba o 132 tisícin sekundy.

SITA, ko;mj | 20.08.2016 15:35:18

Nemecko aj Česko v piatok postúpili do finále priamo z rozjázd, Slovensko v nej bolo druhé za podobne jasným Nemeckom a potom triumfovalo v semifinále.

Slovensko má v tejto disciplíne v zbierke aj striebro z Pekingu 2008 a bronz z Atén 2004. Z terajšej posádky mal podiel na oboch týchto predchádzajúcich olympijských kovoch Vlček a na tom spred ôsmich rokoch aj Tarr. V Londýne 2012 patrila Slovensku šiesta priečka, popri Vlčekovi a Tarrovi vtedy jazdili Peter Gelle a Martin Jankovec. Vtedajší víťazi Austrálčania sa teraz musia uspokojiť so štvrtým miestom.

K4 mužov na 1000 m - A-finále: 1. Nemecko (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross) 3:02,143 min, 2. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 3:05,044, 3. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 3:05,176, 4. Austrália (Ken Wallace, Riley Fitzsimmons, Jacob Clear, Jordan Wood) 3:06,731, 5. Španielsko (Javier Hernanz-Agueria, Rodrigo Germade, Óscar Carrera, Ínigo Peňa) 3:06,768, 6. Portugalsko (Fernando Pimenta, Emanuel Silva, Joao Ribeiro, David Fernandes) 3:07,482, 7. Francúzsko (Arnaud Hybois, Etienne Hubert, Sébastien Jouve, Cyrille Carré) 3:07,488, 8. Srbsko (Marko Tomičevič, Milenko Zorič, Dejan Pajič, Vladimir Torubarov) 3:10,241



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
OH RIO 2016: Slováci so striebrom v K4 na 1000 m - dopl.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ I. kvalifikačné preteky seniori a testovanie juniori
24.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
I. Svetový pohár - šprint
08.05.2020 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
09.05.2020 | Nováky, jazero
Jungov memoriál
16.05.2020 | Štúrovo
II. Svetový pohár - šprint
21.05.2020 | Duisburg, GER
Olympijské hry - kvalifikácia
21.05.2020 | Duisburg, GER
Svetový pohár - maratón
22.05.2020 | Pitesti, ROM
Pohár SNP
23.05.2020 | Piešťany
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2020 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra