OH RIO 2016: Farkas zbiera skúsenosti, Kohlovú pribrzdili riasy

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová a Vincent Farkas sa na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro predstavia v utorok v B-finále svoji disciplín.

SITA, fr;lb | 15.08.2016 19:48:50

Iba 23-ročný Šamorínčan Farkas bol spokojný so svojou premiérou pod piatimi kruhmi, aj keď pondelok nebol pre neho najlepší. "Od rána som sa necítil až tak dobre. Aj na vode to bolo trochu utrápené, snažil som sa však dať dokopy na rozjazdu a semifinále. Chcel som podať dobrý výkon. Pred dvoma dňami som si natiahol pri tréningu kríže, keďže dosť fúkalo. Aj počas pretekov mi to robilo trochu nepríjemnosti. Veril som, že vydám zo seba viac, ako sa mi podarilo. Odstup bol väčší, ako som čakal,“ priznal športovec, ktorý miestenku do Ria získal až v úvode júla.

"Som ešte dosť mladý a je to moja prvá olympiáda, navyše som sa sem dostal na poslednú chvíľu. Za mesiac sme urobili všetko pre dobrý výkon, no je na to málo. Neprišiel som s veľkými očakávaniami, ale snažil som sa zo seba vydať čo najviac. Viem totiž, že keď zo seba dostanem, čo mám natrénované, tak je to slušný výkon. Olympiáda je pre mňa veľká škola a motivácia do budúcnosti. Verím, že sa budem posúvať ďalej, mám ešte priestor na veľký posun vpred. Dúfam, že sa medzi špičku etabloval čo najskôr a čo najpevnejšie,“ pokračoval Farkas.

Zverenec trénera Slavomíra Kňazovického bol po príchode do Brazílie trochu prekvapený, že organizátori nepripravili športovisko tak, ako avizovali. "Nestihli skoro nič, na obrázkoch to vyzeralo úplne inak. S európskym šampionátom v Moskve sa to nedá porovnávať,“ poznamenal. Keďže na OH 2016 sa dostal nedávno, na polovicu augusta už mohol mať iný program. "Ak by som nebol na olympiáde, už by som mal týždeň dovolenku. Som rád, že som tu a nechcel by som byť nikde inde,“ dodal.

Podstatne skúsenejšia Martina Kohlová bol trochu sklamaná, veď o lepší výsledok v K1 na 200 m ju obrali problémy v miestnom jazere. "Prvá rozjazda bola skvelá a nešlo sa mi zle ani v semifinále, ale ušlo mi to o jedno miesto. Som vlastne prvá nepostupujúca. Na štarte semifinále som mala problém, môj blok bol absolútne plný rias. Zdvihla som aj ruku, aby rozhodca vedel a šla som si vybrať riasy. Bol dosť nervózny, aj keď videl, že to mám plné rias. Snažil sa ma smerovať do bloku, aby som štartovala aj s riasami. Snažila som sa nebyť z toho vykoľajená. Potom to hneď odštartoval a bolo to rýchle semifinále. Rýchlejšie som už ísť nemohla a urobila som všetko, čo bolo v mojich silách,“ opísala sled udalostí Kohlová.

Sama veľmi dobre cítila, že má na viac. "Cítila som sa na postup do elitnej osmičky a škoda, že mi to utieklo o jedno miesto. Viac som si verila na tomto šprinte ako na päťstovke, ktorá ma ešte čaká,“ dodala.

Diskusia k článku:

Anonym

https://www.rio2016.com/en/canoe-sprint-schedule-and-results

Anonym

Skvelý Gelle zabojuje o medailu, Kohlová a Farkas do B-finále

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3135

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
SP I. Svetový pohár
19.05.2022 | Račice (CZE)
Rudno Cup, 7. ročník
21.05.2022 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár
26.05.2022 | Poznaň (POL)
I. KP juniori
28.05.2022 | Bratislava, Zemník
Medzinárodná regata
03.06.2022 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
11.06.2022 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Pohár SNP
18.06.2022 | Piešťany, Slňava
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.