OH 2012 Londýn: Kohlová: "Cítime sa super, loď sa dobre kĺže"

Vo výprave slovenských rýchlostných kanoistov, ktorí v piatok 3. augusta odcestovali z Bratislavy do dejiska Hier XXX. olympiády v Londýne, bol aj ženský dvojkajak Ivana Kmeťová - Martina Kohlová. Obe kajakárky idú na druhú olympiádu, debut zažili pred štyrmi rokmi v Pekingu. V hlavnom meste Číny v súťaži K2 na 500 m pred štyrmi rokmi nepostúpili zo semifinále. "Obe sa cítime fajn, loď sa dobre kĺže. Dúfame, že v utorok 7. augusta sa bude kĺzať ešte lepšie - a čo najrýchlejšie," definovala Martina Kohlová londýnske želanie slovenského ženského dvojkajaku.

SITA, sz;ru | 03.08.2012 14:15:57

Na otázku, čo bude potrebné urobiť, aby sa v Londýne v ich prípade nezopakoval Peking, 27-ročná bratislavská rodáčka odpovedala: "Treba sa koncentrovať na rozhodujúce preteky a nenechať sa vyrušovať inými vplyvmi z okolia. Musíme vydať zo seba všetko, aby sme sa konečne prebojovali do olympijského finále. To je náš hlavný cieľ."

Podľa členky Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra SR (SŠŠR MV SR) je olympiáda veľmi špecifická súťaž. Na nej môžu zlyhať aj favoriti. "Netvrdím síce, že vyložení outsideri budú brať medaily, ale všetko sa môže stať. Teraz bude štartovať sedemnásť lodí. Už sme videli aj rozjazdy, pôjdeme v druhej. V jednej sekunde nás môže byť veľa, bude to potrebné poriadne ´vyšpičkovať´. Opakujem však, naším cieľom je finále," tvrdila pretekárka ŠKP Bratislava, ktorá s Ivanou Kmeťovou v jednej lodi jazdí od roku 2002.

Martina Kohlová tiež uviedla, že spolu s Ivanou Kmeťovou sa budú usilovať posunúť sa vo výsledkovej listine čo najvyššie, ale svoje možnosti vidia veľmi reálne. Prehnané ambície nemajú, ani sa nimi pred súťažou nezaoberajú. "Keby sa nám nejakým zázrakom podarilo dostať sa medzi medailistky, bola by to hotová bomba a veľká senzácia, splnený sen. My však reálne zostávame pri zemi, vieme, na čo máme, takže to finále by bolo super," zdôraznila výbušnejšia polovička slovenského dvojkajaka Martina Kohlová.

Kým ona môže všetku svoju pozornosť zamerať na súťaž v K2 na 500 m, jej partnerka v lodi Ivana Kmeťová sa predstaví na OH 2012 v Londýne aj v K1 na 200 m. "Singlová disciplína na 200 metrov je pre mňa doplnková možnosť zasúťažiť si v Londýne o niečo viac ako v Pekingu. Nemám nejaké extra ambície. Poteší ma, keď budem v cieli spokojná s tým, čo som dokázala na tejto trati. Špeciálne som ju netrénovala, lebo som veľmi dlho nevedela, či ju pôjdem na olympiáde. Naším hlavným cieľom je postup do finále v súťaži K2 na 500 metrov. Na tieto olympijské preteky sústredíme celé svoje úsilie a energiu. Veríme, že po smole v Pekingu, kde sme zostali v semifinále, nám to teraz už konečne vyjde a v Londýne budeme v osemčlennom finále," neskrývala svoje odhodlanie 27-ročná rodáčka z Bojníc a členka SŠŠR MV SR Ivana Kmeťová.

Diskusia k článku:

Anonym

Kanoisti nabrali smer Londýn – OHLASY + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2049

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.