OH 2012 Londýn: Kmeťová s Kohlovou majú dôveru svojho trénera

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ktoré sa na Hrách XXX. olympiády v Londýne spoločne predstavia v K2 žien na 500 m (Kmeťovú čaká aj štart v K1 na 200 m), ukončili záverečnú fázu svojej prípravy. Za miesto posledného sústredenia pred odchodom do britskej metropoly si vybrali rakúsky Ottensheim neďaleko Linzu. Na mŕtvom ramene Dunaja je tam vybudovaný dobre udržiavaný areál s dvojkilometrovou dráhou, trénovali tam spoločne s domácimi hviezdami Yvonne Schuringovou a Viktoriou Schwarzovou, ktoré sú úradujúcimi majsterkami sveta na olympijskej päťstovke z minuloročného šampionátu v maďarskom Szegede. „V Ottensheime pri Linzi sme našli výborné podmienky. Čas sme sa snažili využiť čo najlepšie, zjazďovali sme dvojkajak, pracovali na výbušnej sile. Dúfam, že sme všetko urobili správne a bude z toho výborná forma,“ uviedol v rozhovore pre internetovú stránku www.canoe.sk ich tréner Filip Petrla.

SITA, zs;pp | 01.08.2012 19:34:00

Dvojicu, ktorá už má vo svojej zbierke vzácne kovy z majstrovstiev sveta i Európy a neraz vystúpila na pódium pre medailistky aj v pretekoch Svetového pohára, vedie už osem rokov. Svojim zverenkám pred ich druhým vystúpením pod piatimi kruhmi verí. „Pred olympiádou v Pekingu mali dievčatá skvelú formu na všetkých podujatiach Svetového pohára, brali pódiové umiestnenia, alebo boli tesne pod nimi. Ale výsledok v Pekingu nebol oslňujúci. Hádam to bude tento rok opačne. Na dôležitých pretekoch sme sa dostávali aspoň do finále medzi osem - deväť najlepších lodí. Tá najlepšia forma, dúfajme, prichádza postupne. Najdôležitejšie bude, aby sme sa dostali v Londýne do finále a tam už je možné všetko,“ pokračoval kouč slovenskej kajakárskej dvojice.

Kmeťová s Kohlovou nebudú bývať s výpravou v olympijskej dedine. Prenajali si izby v hoteli neďaleko areálu, ktorý je najvzdialenejším športoviskom od Olympijského parku v rámci londýnskych Hier. „Nebudeme musieť absolvovať dlhé cesty, ktoré unavujú. Olympijskému tlaku sa ale určite nevyhneme, aj keď budeme mimo hlavného diania. Dievčatá si to už raz prežili v Pekingu, dúfam že to zvládnu, budú mať klapky na očiach a dokážu sa sústrediť len a len na čo najlepší výkon,“ uzavrel pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) Filip Petrla.

Slovenky odlietajú do Londýna v sobotu 3. augusta, rozjazdy K2 na 500 m ich čakajú v stredu 7. augusta.

Diskusia k článku:

Anonym

to je asi len na zmjatnutie superov

Anonym

Viete o tom že podla stránok OH K2 1000m idú Gelle Krajčovič http://www.london2012.com/canoe-sprint/event/kayak-double-1000m-men/index.html

To by mohol byť celkom prus..

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.