OH 2012 Londýn: Hanbu sme v Londýne neurobili, tvrdí Kmeťová

od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého - Šiestym miestom v B-finále, celkovo štrnástou priečkou, Ivany Kmeťovej v K1 žien na 200 m sa skončilo účinkovanie osemčlennej výpravy slovenských rýchlostných kanoistov na Hrách XXX. olympiády v Londýne. "Keď už som sa dostala do B-finále, tak som si povedala, že by som chcela byť v prvej polovici štartového poľa. Celkovo nás štartovalo dvadsaťdeväť, tak som tam,“ spokojne sa usmiala v cieli Ivana Kmeťová a pokračovala: "Keď som sa ráno rozjazďovala, mala som trochu strach, pretože som bola na dráhe číslo osem, ktorá bola v tom najsilnejšom vetre. Fúkalo zľava spredu. Nakoniec som zdolala aj Nemku Silke Hörmannovú, ktorá išla z hľadiska vetra na najvýhodnejšej prvej dráhe. Myslím si, že môžem byť spokojná,“ dodala odchovankyňa nováckej rýchlostnej kanoistiky.

SITA, zs;fr | 11.08.2012 20:59:58

Dvadsaťsedemročná členka ŠKP Bratislava sa v areáli Eton Dorney v "malom" finále (o konečné 9.- 16. miesto) predstavila aj v K2 na 500 m, kde štartovala spoločne s Martinou Kohlovou. Tam skončili piate, celkovo teda trináste. “Z oboch štartov mám dobrý pocit. V semifinále dvojkajaka sme predviedli veľmi peknú jazdu, azda pocitovo najlepšiu za posledné dva roky. Chýbali stotinky na postup do A-finále (0,067 s - pozn.). Nemám dôvod byť sklamaná,“ začala Ivana Kmeťová hodnotenie svojej olympijskej misie v britskej metropole.

Vyššie ambície mala spoločne s Kohlovou v K2, singlovú dvojstovku išla len ako "doplnkovú" disciplínu. "Samozrejme, obe nás mrzí, že sme sa v deblovke nedostali medzi najlepšiu osmičku. V singli som zase bola rada, že som neskončila už v semifinále a dostala sa do béčka. Veď som vyradila silné pretekárky zo Švédska, Dánska, Kanady. Všetko sú to špecialistky na túto trať a pravidelne sa dostávajú až do bojov o medaily. To ma potešilo,“ vyzdvihla svoje londýnske naj slovenská ženská kajakárska jednotka.

Hodnotu výsledkov z K1 a K2 však porovnávať odmietla. "Nechcem a nemôžem to porovnávať. Dostalo sa sem iba sedemnásť posádok, už kvalifikovať sa bolo náročné. V K1 dostanú príležitosť aj pretekárky, ktoré nemajú patričnú výkonnosť, ale Medzinárodná kanoistická federácia im dá voľnú kartu, aby sa zvýšil počet krajín, z ktorých štartujú pretekári. Môžem povedať iba to, že sme tu hanbu neurobili a môžeme odchádzať s čistým svedomím,“ dodala jedna zo zvereniek trénera Filipa Petrlu.

Nad tým, ako bude pokračovať v svojej kariére, zatiaľ neuvažuje. "Teraz najviac z všetkého cítim únavu. Vôbec nerozmýšľam nad tým, čo bude ďalej. V najbližšom pláne mám iba oddych. Dlhý oddych,“ zdôraznila majsterka Európy na neolympijskej deblovej dvojstovke z roku 2008 a jedným dychom pokračovala: "Potom sa budeme musieť rozhodnúť, čo ďalej. Sme vlastne na začiatku nového štvorročného cyklu. Nechávam to na neskôr,“ uzavrela Ivana Kmeťová.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
OH 2012 Londýn: Hanbu sme v Londýne neurobili, tvrdí Kmeťová“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár Interu
24.07.2021
Olympijské hry
02.08.2021 | Tokyo, JPN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra