Obzretie sa za Slovenským pohárom 2010.

V kategórii SP mládeže vyhral prvý krát v histórii KCK Šamorín, ktorému sa podarilo vyhrať o 11(!) bodov pred kvalitným KKK Komárno. Šamorínsky tréneri určite pocítili príjemné zadosť učinenie pri spomienke na rok 2008, kedy práve za Komárnom zaostali na tretej priečke o 0,5 bodu! Preukázalo sa, že záleží od každého získaného bodu. Získať, alebo stratiť 11 bodov počas celej sezóny, v ktorých sa započítava v každých pretekoch Slovenského pohára každý bodovaný pretekár, je ako keď atlét vyhrá 100vku o tisícinku sekundy. Pre KCK Šamorín to v konečnom zúčtovaní zaslúžene dopadlo výborne. V každoročnom konečnom hodnotení SP obsadzoval vždy popredné umiestenia, čo je obrazom veľmi dobrej práce s mládežou.

SZRK/bb | 15.12.2010 17:36:52

Tretie miesto obsadil KRK Nováky, čím sa opäť zaradil medzi najlepšie kluby Slovenska, aj keď treba zaznamenať až skoro 700 bodový odstup od prvých dvoch. Na štvrtom mieste, tiež iba o 40 bodov sa umiestnila TJ Sĺňava Piešťany.

Na druhej strane tabuľky by som očakával vyššie umiestnenie Slávie UK, ktorá má silnú tradíciu výchovy mládeže a ochutnala už aj víťazstvo v SP.

V jednotlivcoch veľmi pozitívne hodnotím víťazstvo Petra Gelleho z Dukly Trenčín, ktorý ukázal, že sa dá kombinovať veľmi úspešná reprezentácia s účasťou na domácich podujatiach.

V seniorskej kanojke si zaslúži uznanie Daniel Biksadský z ŠKP Bratislava, ktorý si v tejto sezóne ako amatér strčil do rukáva všetkých profesionálov zo stredísk.

V juniorskom kajaku zvíťazil Matej Michálek z Piešťan o takmer 20 bodov, čo sa dá považovať v tejto inak vyrovnanej kategórii o „svetlú loď". Vyrovnanosť ukazuje aj umiestnenie Trenčanov Marcela Virgu a Tomáša Zigu na 9., resp. 10 mieste, pričom na MEJ v Moskve ukázali svoju vysokú kvalitu.

Z nižších vekových kategórií by som dal do pozornosti jednoznačné víťazstvá komárňancov Daniela Szokola, Adama Boteka, šamorínčanov Tibora Linku, Kristiána Virágha, Tibora Orosza, tiež Patrície Skovajsovej z Tatranu a Tomáša Pajdlhausera z ŠKP.

Na záver nemôžem nespomenúť rozmáhajúce sa veteránske zápolenie, ktoré sa stáva súčasťou takmer každých pretekov. Uznanie si zaslúžia všetci, hlavne víťaz Laco Broczky z Komárna,.V staršej vekovej kategórii, ale nie pomalší na vode Martin Blažek zo Slávie UK a " mladým starcom" Zdenovi Liptákovi z Horného Sŕnia a Mirovi Haviarovi zo Slávie UK.

Ing. Boris Bergendi

generálny sekretár

Diskusia k článku:

Anonym

fotky z vyhlásenia http://www.facebook.com/pages/canoesk/282762802950?v=photos

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.