NŠC ocenilo 21 najúspešnejších športovcov v roku 2013

Národné športové centrum (NŠC) ocenilo 21 najúspešnejších športovcov v kalendárnom roku 2013. V kategórii seniorov medzi ocenenými nechýbajú ani vodná slalomárka Jana Dukátová, atléti Jozef Repčík či Marcel Lomnický, lyžiarky Barbara Kantorová a Jana Gantnerová či triatlonista Richard Varga. V bratislavskom Národnom športovom centre vyhlásili najlepších v štyroch kategóriách. Okrem seniorov aj medzi juniormi, kandidátmi na účasť na ZOH 2014 v Soči a tiež skokana roka, ktorým sa stala triatlonistka Ivana Kuriačková. Ocenenia odovzdali na pondelkovej popoludňajšej slávnosti v športovej hale Mladosť prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár, generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti ošport amládež MŠVVaŠ SR Ladislav Čambal, a riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

SITA, lb | 13.01.2014 20:49:01

Účasť ocenených najmä vkategórii kandidátov štartu na zimných olympijských hrách v Soči bola minimálna, nakoľko sezóna je v plnom prúde a viacerí ešte bojujú o nomináciu.

"So sezónou, ktorú teraz bilancujeme, som celkom spokojná. Štvrtýkrát v kariére som vyhrala celý seriál Svetového pohára," zdôraznila vodná slalomárka Jana Dukátová, ktorá na minuloročných MS v českej metropole obsadila 4. miesto. "V Prahe som polhodinu bola dokonca tretia, ale po dodatočnej penalizácii som klesla za stupeň víťazov. Škoda, mohla som mať tretiu medailu zo svetového šampionátu v sérii," pokračovala rodáčka z Bratislavy a dodala: "Jediné preteky, ktoré mi nevyšli v uplynulej sezóne, boli v ME v Krakove."

V nezávideniahodnej pozícii sa nachádza slovenská krasokorčuliarka Monika Simančíková, ktorá síce vybojovala miestenku pre SR na ZOH 2014, ale v týchto dňoch sa definitívne rozhoduje o tom, kto bude v Soči štartovať: "Ja už teraz so situáciou nemôžem nič urobiť, lebo na ME v Budapešti sa nezúčastním. Budú to pre mňa veľké nervy. Budem však úprimná, bola by som veľmi rada, keby som pod piatimi kruhmi štartovala, veď ja som tú miestenku získala pre Slovensko," uviedla na margo súčasného nominačného boja Simančíková.

Zoznam ocenených športovcov a trénerov v NŠC za rok 2013:

1. Kandidáti účasti na ZOH Soči 2014:

Jana Gantnerová (zjazdové lyžovanie, tréner: Juraj Gantner), Barbara Kantorová (zjazdové lyžovanie, Dušan Kantor), Barbora Lukáčová (zjazdové lyžovanie, Bohumír Zeman), Alena Procházková (bežecké lyžovanie, tréner Ján Valuška), Klaudia Medlová (snoubording, Marek Hliničan), Paulína Fialková (biatlon, Anna Murínová), Tomáš Hasilla (biatlon, Pavol Kobela), Monika Simančíková (krasokorčuľovanie, Vladimír Dvojnikov), Jozef Petrulák, Marián Zemaník (dvojsedadlové sane,Ľubomír Mick)

2. Skokan roka:

Ivana Kuriačková (triatlon)

3. Juniori:

Denis Myšák (rýchlostná kanoistika, Ľubomír Hagara), Dorota Balciarová (karate, Peter Baďura), Dominika Tatárová (karate, Jozef Poliak)

4. Seniori:

Jana Dukátová (vodný slalom, tréner Róbert Orokocký), Peter Csonka (rafting), Jana Vojtikevičová (karate, Ján Longa), Lenka Matejová (zápasenie, Andrej Fašánek), Jozef Repčík (atletika, Marcel Lopuchovský), Marcel Lomnický (atletika), Barbara Kantorová (zj. lyžovanie), Jana Gantnerová (zj. lyžovanie, Juraj Gantner), Ivana Kuriačková (triatlon, Mária Kuriačková), Richard Varga (triatlon, Kristián Cupák)

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
NŠC ocenilo 21 najúspešnejších športovcov v roku 2013“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.