Nový športový riaditeľ SZRK Petrla má smelé ciele

Pred pár dňami sa novým športovým riaditeľom Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) stal Filip Petrla. Športová verejnosť ho poznala ako mládežníckeho i seniorského reprezentanta a neskôr trénera úspešného ženského dvojkajaka s posádkou Ivana Kmeťová - Martina Kohlová.

SITA | 22.02.2013 21:13:55

"Je to pre mňa nová výzva, niečo úplne iné ako som doteraz robil, otestujem seba samého. Na novej pozícii mám možnosť ovplyvniť dianie v kanoistike viac, ako keď som bol iba v úlohe trénera. Chcem sa novej práci obetovať a ostatní nech po čase posúdia, ako som sa zhostil tejto úlohy," uviedol v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku SZRK nový športový riaditeľ.

Jeho hlavnou úlohou na tomto poste bude pomáhať trénerom, odbremeňovať ich od organizačných povinností, aby sa oni mohli v čo najväčšej miere venovať podstate svojej práce - príprave zverencov na súťažné vystúpenia. To bude však iba jednou časťou jeho širokého záberu. "Mojou úlohou bude aj podporiť snahu o to, aby sme konečne mali na Slovensku regulárny kanál na kanoistiku. Myslím si, že iba ten nám do budúcnosti zabezpečí, že zostaneme medzi najúspešnejšími olympijskými športmi. Premýšľam aj o tom, ako rozšíriť kanoistiku viac smerom na východ. Nápady by boli, musím spoznať možnosti, vytypovať vhodné lokality, robiť projekty, nadviazať spoluprácu so samosprávnymi krajmi," pokračoval bývalý športovec a úspešný kouč.

Keďže dlhší čas viedol slovenské kajakárky, dôverne pozná situáciu v slovenskej ženskej rýchlostnej kanoistike. Aj jeho trápi fakt, že úspešné mládežnícke reprezentantky po prechode do seniorskej vekovej kategórie odchádzajú od športu. Preto sa chce vo svojej funkcii venovať aj tomuto problému. "Kanoistika je nesmierne náročný šport, drsná príprava v ťažkých podmienkach nevonia každej pretekárke. Je tu aj tlak rodičov na vzdelanie, dievčatá prichádzajú do Bratislavy študovať, lenže tu nenájdu také podmienky, aby mohli bez problémov kombinovať školu a vrcholový šport. Nemáme im momentálne čo ponúknuť. To nás vracia späť ku problematike kanála. Keby bol, mohli by tam napríklad aj bývať, kvalitne trénovať, stíhali by aj školu, nemuseli by za tréningom dennodenne cestovať. Aj o tomto teda bude moja práca," uzavrel na www.canoe.sk Filip Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

Chapem, ze nezavisla stranka novacanov nema ambicie nahradzat donekonecna funkciu oficialneho webu. Mozno by vsak nezaskodilo mu robit vacsiu konkurenciu v oblasti informaciach o diani. A pri blizsom pohlade to ani nemusi byt tak zlozite, ved SZRK ma na svojej stranke az zarazajuco vela neaktualnych udajov - ci je to zoznam funkcionarov, realizacnych tymov alebo i antidopingu. Absentuje organizacna struktua .... Naco je potom takato stranka? Popularizacia vybranych funkcionarov sa tu zacina viac presadzovat na ukor vseobecnej informovanosti.

Anonym

Petrla novým športovým riaditeľom zväzu rýchlostnej kanoistiky

http://sportky.topky.sk/c/103257/petrla-novym-sportovym-riaditelom-zvazu-rychlostnej-kanoistiky

Anonym

Pozdrav z Austrálie: Dúfam, že žraloky si ma tu nenájdu

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2206

Anonym

Nam len ostava verit, ze p. minister niake omrvinky vyčleni aj na areal v Jarovciach

Anonym

http://futbal.pravda.sk/ostatne/clanok/272412-schatrane-stadiony-sa-dockali-vlada-odklepla-modernizaciu-rocne-da-45-miliona/

Anonym

určite dodržiavali prestávky a s vlekom išli 90 km/h :-)

Anonym

No vykon na ceste je dobry - 2900 km za 29 hodin, Co tak ho vylepsit uz na spiatocnej ceste aspon za 28 hodin. A verim ze sa to da i za menej. Alebo sa konecne niekto chyti rozumu a prehodnoti toto nezmyslene nahannie. Preco asi existuju tachografy a povinne prestavky pre kamiony a autobusy. Nie je lepsie predchadzat moznym nestastiam vopred stanovenym realnym casovym rozpisom a najma jeho dodrziavanim? Lebo menovany vykon hovori o niecom nenormalnom - dokedy ?

Anonym

Tréning i štúdium majú na programe reprezentanti v Seville

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2204

Testovania Slovenského mládežníckeho tímu - porovnanie výsledkov

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2203

Anonym

Filip Petrla: Chcem sa novej práci obetovať

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2202

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.