Nový kanoistický areál v Novákoch.

Klub rýchlostnej kanoistiky pozýva všetkých priaznivcov kanoistiky a športu všeobecne na otvárací ceremoniál nového kanoistického areálu, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. mája 2113 o 21:00 v Novákoch.

22.08.2010 12:05:05

Ak by táto správa bola reálna, boli by sme všetci ako tak radi. Ale to by už mal Peter Gelle 129 rokov, Marián Ostrčil 133 a Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, by už tiež neboli najmladšie. Na Slovensku môžeme len závidieť ostatným krajinám, ktoré majú neskutočné prostredie pre usporiadanie európskych a svetových podujatí v rýchlostnej kanoistike. V dnešnej dobe ešte stále nestačia výsledky, ktoré v posledných rokoch dosahujeme v rýchlostnej kanoistike na to, aby sme mali vlastný regulárny kanál pre rýchlostnú kanoistiku. Ak dnes večer budete sledovať športové správy, tak zistíte ktorý futbalista má zelené šnúrky na kopačke, ktorý hokejista si kúpil nové auto, ku koncu správ si pozriete súhrn domácej dedinskej ligy a zahraničného spravodajstva. Niekde medzi riadkami celých správ možno postrehnete, že Gelle bol druhý a Ostrčil spolu s dievčatami K+K tretí, ale hneď po tom tomto slabom výroku moderátora bude nasledovať reportáž z golfového turnaja na Novom Zélande.

Preto sme pre vás pripravili imaginárny kanál, aby sme mohli stále snívať....

Diskusia k článku:

Anonym

Dnešného dňa 01.04.2015 ICF na svojom mimoriadnom zasadnutí v Lausanne schválili účelovú dotáciu na výstavbu kanoistického areálu na Slovensku a to v Novákoch. Prezentácia areálu pod názvom lCF Flatwater Centre sa stretla s nečakane pozitívnym ohlasom. Všetci členovia tak jednohlasne zahlasovali za výstavbu areálu pre rýchlostnú kanoistiku v Novákoch a odsúhlasili taktiež dotáciu na jeho výstavbu v plnej výške. Prvý plánovaný medzinárodný štart ICF CANOE SPRINT WORLD CUP 4 v Novákoch by sa mal uskutočniť dňa 13.09.2018.

Zdroj: internet

http://www.kanoe.sk/archiv_sub/1223_1.jpg

Anonym

Ako v Novákoch pokračujú práce na kanáli? :D

Anonym

Vážený pán Milan.O., nespochybňujem , že ŠTK správne prerokovala a vyniesla disciplinárny trest ani jeho výšku. O to mi nešlo, neviem a ani nemám záujem poznať podrobnosti. Mňa len prekvapuje, ako je to možné, že pretekár ktorý sa namiesto dostavenia sa na ŠTK vo veci prerokovania sa svojho prehrešku, v pokoji odíde so svojim klubom na sústredenie. Je to prinajmenšom čudné. Nič viac ani menej som nemal na mysli po prečítaní stručných zápisníc. Zároveň ma teší, že predseda zväzu bol v niektorom klube na VČS. Prial by som mu, aby mal tú možnosť absolvovať všetky.

Milan O.

Na úplné doplnenie informovanosti anonymného prispievateteľa uvádzam, že disciplinárna komisia SZRK nie je zriadená. Jej činnosť, bodaj by nebola potrebná, supluje ŠTK. Prejednala aj popísaný priestupok, za účasti pretekára a navrhla trest v zmysle platného disciplinárneho poriadku SZRK. A túto vetu by som chcel zdôrazniť, že za účasti pretekára a v zmysle platného DP SZRK. Možno to bolo neskôr, ale bolo, možno bol trest nízky ale s výstrahou udelenia vyššieho trestu v budúcnosti. A čo sa týka hodnotiacich schôdzi klubov, ak majú kluby záujem o účasť prezidenta SZRK na ich rokovaní, je potrebné ho pozvať, k nám prišiel.

Anonym

Článok o novom kanoistickom areáli ma príjemne pobavil, i keď potreba jeho vybudovania je na pretrase uz pekných pár rokov. Preto som si so záujmom prešiel aspoň tohtoročné zápisnice zo zasadaní Prezídia SZRK, tak ako sú uverejnené na oficiálnej stránke zväzu. Pri ich prečítaní ma zaujali okrem iného nasledovné informácie - existujú viaceré komisie, ktorých činnosť je ozaj na zaplakanie. Neviem si ozaj predstaviť slabšiu propagáciu porovnateľne úspešného športu ako sú u nás rýchlostní kanoisti - v tom má mediálno-prpagačná komisia ozaj čo naprávať. Úplne "v oblakoch" pracuje /keď sa to dá tak nazvať/ komisia výstavby - je to ozaj výsmech, mrhanie peniazmi - no najmä i obrazom schopnosti jej členov. Oproti tomu je vidieť zlepšenie v raste členskej základne - len je táto základňa dosť apatická. Výraznejšie je cítiť pomoc v tejto oblasti zo strany Nadácie PB - vďaka Vám za to.

Dosť ma prekvapilo zloženie RDS - nerozumiem členstvu v tomto orgáne p. Ostrčila - koho dodal do tejto kategóŕie kluv Vinohrady? Žeby zavážila Majka Bandžáková- ale to nemyslíte páni vážne. Šokovalo ma ako benevolentne posúdili neprítomnosť prerokovania disciplinárneho priestupku pretekára - dôvod bola účasť na sústredení, ozaj alarmujúca neschopnosť Disciplinárky. Pripomína to praktiky zo súdnych siení, keď sa pojednávania odročujú z ozaj smutných dôvodov. A to ide v podstate o reprezentanta - smutné. Potom sa ozaj nečudujme, keď zo Sabaudie príde list s vyčíslením škody spôsobenej mládežníkmi na VT - reakcia prezídia je ozaj len formálna. Zaslali listy príslušným oddielom, ktorých členovia boli ubytovaní na konkrétnych izbách. Nevšimli si vôbec dopad takého konania nastupujúcej reprezentačnej omladiny. Kde boli tréneri - to si nik nevšimol spôsobené škody za ca 375 eur - je to ozaj zahanbujúce sa správanie - juniorov i zväzu. Zaujalo ma i rozhodnutie o verejnom obstarávaní resp. jeho zverejňovaní - rozhodne je nutné zverejniť rovnako i realizované nákupy. Verím že by to nemalo byť problémom zverejniť tie, ktoré sa realizovali za rok 2009 a 2010 doteraz. Myslím si že predseda R.Petriska by to mal zariadiť. V jeho prípade sa mi páči rezolútna požiadavka na účasť reprezentantov na vrcholných podujatiach v SR - čiže Majstrovstvách Slovenska. Konečne to niekto aspoň nahlas predniesol ako samozrejmosť a nie niečo nezvyčajné - veď je priam hanebné opovrhovanie základnými povinnosťami adeptov na reprezentáciu. Len to treba i dotiahnuť do konca. Rovnako by som uvítal jeho účasť na VČS jednotlivých klubov - to by prinieslo možno viac informácií o skutočných problémoch s ktorými sa kluby a jeho členovia boria. V niektorých kluboch by boli nútení zvolať hodnotiacu členskú schôdzu, veď sú i také, ktoré si túto základnú povinnosť neplnia. A nakoniec by som rád pozval všetkých pretekárov na podujatia, ktoré ich v tomto roku ešte čakajú. Príďte a ukážte, že máte tento šport radi, robíte ho pre svoje potešenie a i keď nevyhráte nezanevriete , naopak začnete odhaľovať tie svoje nedostatky - každý z nás ich má dosť. A hádam, že v tohtoročnom na vodu bohatom období si nájdete čas i na zamyslenie a pomoc svojim súperom, práve ich potrebujete na to aby ste sa mohli zlepšovať.

Anonym

Inak, vyzeralo by to tam pekne. Trošku mi to pripomína Račice. A možno realizácia tohoto kanála by bola najmenej nákladná... Ťažko povedať, mohol by sa k tomu nejaký odborník vyjadriť, lebo zväz sa asi nevyjadrí...

Anonym

možno takéto realistické vyjadrenie nápadu by stálo za povšimnutie na zväze.

Nováčan

Tam by ani nebolo treba kopať, lebo to je cca na úrovni dna jazera to pole, stačí len hrádzu postaviť...

Anonym

Novacky kanal by bolo asi najrychlejsie a najlacnejsie riesenie na zaplatanie neriesitelneho problemu na SZRK.Stacilo by len tu vodaren vyriesit a vykopat asi 330 m

Majco

Sorry com to pozeral cez mobil a to som si nevšimol....tak už nech to začnú stavať... venujem 2% z dane na teto krásny šport

Anonym

Majco v strede je nejaký ostrov, tak ta za ním je asi vraťák...

Majco

a vratný kanal nebude?? škoda :(

Anonym

všetko je pravda, akurát autor zabudol v spravodajstve spomenúť NHL

Larry

pekny clanok :-), bohuzial kruta pravda...

Anonym

Parádička, prídeme vám do Novák pomôcť kopať? :-)

Anonym

tak toto je dosť dobrééé výstižné a pravdivé presne tak to je v športovom spravodajstve je to na zaplakanie tak teda snívajme

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.