Novácka päťstovka - cieľová kamera.

Ponúkame Vám zopár videí z cieľovej kamery z Nováckej päťstovky.

09.07.2013 20:11:06

K1 200m, muži F - N500 2013 | cieľová kamera

C1 200m, muži F - N500 2013 | cieľová kamera

K2 200m, muži F - N500 2013 | cieľová kamera

Vzhľadom na rôzne pochybnosti (Suhlasim, ze cielova ciara nema uplne spravny uhol, aj ked uvazujeme perspektivu (kolajnice). ) uvedené pod týmto článkom, dopĺňame:

Spravme si malý rozbor:

Dojazd lode K1 v dráhe 9

Dojazd lode K1 v dráhe 9

Dojazd lode K1 v dráhe 1

Dojazd lode K1 v dráhe 1

Môžeme predpokladať, že lode sú rovnako dlhé (plus/mínus jeden centimeter). Preto spojíme fotku dojazdu lode v dráhe 9 a 1, tak aby sa špice oboch lodí dotýkali cieľových bójok:

Označíme dôležité miesta ako predná špica lodí, zadná špica lodí, zadná časť otvoru lode a samotnú cieľovú čiaru:

Myslím, že tento dôkaz stačí na to že perspektíva sa ukazuje presne. Aj keď som sa mohol viac posnažiť a nakresliť to presnejšie. Teda ak veríte, že lode sú cca plus mínus na centimeter rovnako dlhé. Okrem toho cieľová kamera je na jednom brehu rovnako ďaleko od ukotvenia cieľových bójok ako je vizírka na druhej strane od ukotvenia cieľových bójok. Cieľ so štartom je rovnobežný a oba sú kolmé na dráhu.

Tvrdenie: Suhlasim, ze cielova ciara nema uplne spravny uhol, aj ked uvazujeme perspektivu (kolajnice). - nie je správne.

Diskusia k článku:

Anonym

pre naše pomery kvalifikačný pretek by bol asi v maďarsku alebo nemecku považovaný tiež za puťák.......

Anonym

to je veľmi smerodajné porovnávať kvalifikačný pretek s púťakmi

Anonym

hlavná vec, že na ostatných puťákoch je ozvučenie, sú pontóny na nastupovanie a vystupovanie, online výsledky, všade majú na štarte a v cieli kamery a dostatočne vysoko, dráhy sú rovné a bóje každých 10 metrov, v cieli sú všetky dráhy označené číslom a nikde neviazne komunikácia, na obrátkach je viac ako tri bóje a ........

Nováčania ničo spravili, tak máme čo kritizovať, tam kde nič nespravia nie je čo kritizovať

celé zle

Anonym

ano ano Novaky su pupok sveta :-D. Tam predsa nic nie je zle :-))

Anonym

ano mas pravdu a ja si tiez myslim, ze ak plati to co si napisal tak urcite potom plati aj to, ze ten kto nedokaze zorganizovat a pripravit trat na preteky, tak ako ukazuje tento obrazok http://postimg.org/image/kme1wwo8d/, tak by nemal vobec organizovat kanoisticke preteky.

To, ze nie su startovacie bloky je pochopitelne a je jasne, ze to nie je v moznostiach.

Ale ten kto organizuje pretek raz za rok a nevie vyrobit/vybavit 9 polysterenovych kociek 40x40cm s cislom 1-9 a dve plastove cervene bojky s vlajockami je uz len co potom ? Ignorant ?

Pretoze toto nie je o peniazoch.

A to nehovosim o nepresne nameranych dlzkach trati co je v dnesnej dobe GPS iba smiesne.

novacka 500-vka je zatial najlepsie oznacena pretekarska draha. To co som napisal je myslene vseobecne na vsetky ostatne preteky na slovensku.

m

myslim si ze kto neovalda pravidla kanoistiky na slovensku by nemal vobec pretekat. vid. clanok 3.3.: "Cieľ je označený červenými cieľovými bójkami opatrenými červenými zástavkami umiestnenými za cieľovou líniou, maximálne 2 m.". takze cielova ciara by mala byt v rozmedzi 0-2 m pred bojkami.

Miesto podakovania za cielove video zase kazdy hlada same chyby a negativa.

Anonym

Dovolim si tu na tomto anonymnom fore vyjadrit svoj nazor na to, ako by mal vyzerat ciel:

1. myslena cielova ciara by mala byt na urovni cervenych boji

2. cisla drah do 2m za cielom

myslim, ze kazdy pretekar "kope" na urovni cervenych boji, aj ked na druhej strane pretekar si ma prist pozriet ako je ciel.

prikladam vzorovy ciel (London 2012): http://postimg.org/image/kme1wwo8d/

nebolo by mozno zle, keby aj STK vyjadrila svoj nazor, na to ako by mal vyzerat ciel

co sa tyka rovnobeznosti v suvislosti s perspektivou, dany obrazok ukazuje, ze aj napriek javu perspektivy vidi clovek rovnobeznost, co na cielovej fotografii z Nov500 rovnobeznost nevidime. Dovody mozu byt rozne ako napriklad kirvy ciel, alebo aj fakt, ze kamera je umiestnena priliz nizko. Kazdopadne by som odporucal na vsetkych pretekoch, kde sa jazdia 200vky, o umiestnenie cielovej kamery co najvyssie. Tento komentar nie je namiereny ako kritika voci organizatorom pretkov, ale skor ako podnet na zlepsenie ich urovne.

Anonym

Sú ľudia čo chcú odmenu? Niekedy stačí poďakovanie, niekedy pocit z dobre vykonanej práce ktorú nikto neznevažuje, niekedy to môže byť nejaké vyznamenanie, zápis do kroniky a pod. Niekedy sú to aj finančné prostriedky za dobre vykonanú prácu. A malo by to byť bez závisti. Závisť je veľmi zlá vlastnosť. Ale na Slovensku je to tak, že závidíme aj drevenú nohu, ktorú postihnutý človek dostane zadarmo, závidíme odmeny, závidíme úspech, vlastne závidíme všetko. A ťažko sa vieme zmieriť s prehrou, čo by mohlo byť v poriadku, keby sme neobviňovali za ňu iných.

Anonym

su ludia co chcu odmenu?

Administrátor

Oficiálna stránka Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky je www.krknov.sk. Avšak stránku www.kanoe.sk financuje Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky a práce na nej vykonávané sú vykonávané bez nároku na odmenu.

Anonym

to znamena ano?

Anonym

ako si sa dostal k takejto uvahe :-)

Anonym

toto je oficialna stranka vodackeho klubu v Novakoch?

Anonym

Klobuk dole pred rukolapnym dokazom o spravnosti polohy cielovej roviny, ale neveriaci tomasovia budu mat vzdy svoju pravdu. Nevsimajte si ich .....

Administrátor

Vzhľadom na príspevky, ktoré sa objavili v tomto článku, sme článok doplnili o menšiu analýzu.

Anonym

ved toto ma byt o krityzovani ci nie?

Anonym

Nadavať a krityzovať! Ciel nie je tam kde ma byť,ešte je aj šikmo.Ponukaju niečo nove prečo ich chvaliť? Nikdy si nič neurobil tak daj bacha aby ťa s tej zavisti nešlahlo.

Anonym

3.13 Cieľ

Pretekajúca sa loď dosiahne cieľ, ak jej predná špička pretne cieľovú líniu s kompletnou posádkou na palube. Cieľová línia je myslená čiara priezorom kolmo na pretekársku dráhu. Cieľ je označený červenými cieľovými bójkami opatrenými červenými zástavkami umiestnenými za cieľovou líniou, maximálne 2 m.

Suhlasim, ze cielova ciara nema uplne spravny uhol, aj ked uvazujeme perspektivu (kolajnice).

Anonym

Jak nakrivo? Ani kolajnice sa v dialke nespajaju?

Anonym

co si mali prestudovat ? ze oficialny ciel je 2 metre pred cervenymi bojkami, ktore su akoze ciel a su nakrivo ?

Anonym

Vynikajuci napad - krasne je vidno ako mnohi prestali tahat skor ako prisli do ciela. A to ich stalo nielen cas ale mozno i umiestnenie. Je zrejme , ze ciel i ked bol v Novakoch dobre oznaceny si viaceri si "neprestudovali". I v tom je kumst dobreho pretekara. Dik

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.