Nováčanka Ivana Kmeťová zasadla na športový trón.

V piatok 15.02.2008 sa v Dome kultúry v Prievidzi konalo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov, kolektívov, trénerov, funkcionárov okresu a mesta Prievidza o cenu Krištáľového páva 2007. Slávnostný program začal otvorením vernisáže fotografií s tematikou šport na hornej Nitre, ktorá sa nachádza v tamojších priestoroch. Samotné podujatie, na ktorom sa ako hostia zúčastnili aj olympijskí medailisti Jozef Lohyňa a Miloš Mečíř, otvoril príhovorom Dušan Bohňa, predseda Olympijského klubu Prievidza. Ocenil v ňom výkony viacerých športovcov, ktorí úspešne reprezentovali náš okres nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Z kolektívov vyzdvihol najmä nováckych vodných pólistov, ktorí sa stali majstrami Slovenska, ďalej handlovských basketbalistov, no aj prievidzských futbalistov a basketbalistov, ktorí postúpili do vyšších súťaží. Na záver zaželal veľa úspechov Ivane Kmeťovej na olympiáde v Pekingu.

Branislav Bucák | 25.02.2008 19:56:28

Najúspešnejší jednotlivci

Potom prišlo na rad samotné oceňovanie. Hviezdou večera sa stala kajakárka Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky), ktorá bola vyhlásená za najúspešnejšiu športovkyňu Prievidzského okresu za rok 2007. Na športový vrchol v našom okrese sa dostala zaslúžene, veď vlani si vybojovala striebornú medailu na majstrovstvách sveta i Európy v disciplíne K2 na 200 m, štvrtá bola na MS a ME v K2 na 500 m. Na európskom šampionáte pretekárov do 23 rokov bola zlatá v K2 na 500 m, navyše štyrikrát vyhrala preteky svetového pohára. Je to v skutku úctyhodná bilancia.

„Som šťastná, cítim sa výborne. Len sa mi nesedelo ideálne v kresle, ktoré bolo na pódiu. Bola som v porovnaní s ostatnými športovcami dosť nízko,“ povedala s úsmevom na tvári Ivana Kmeťová po vyhlásení výsledkov ankety a ďalej dodala: „Mám za sebou dosiaľ najúspešnejšiu sezónu. Podarilo sa nám v nej dosiahnuť s Kohlovou viacero výborných úspechov. Samozrejme najviac teší, že sme sa dokázali kvalifikovať na olympiádu. Máme ešte rezervy, budeme sa snažiť eliminovať ich do začiatku olympijských hier. Radi by sme v Pekingu dosiahli kvalitné umiestnenie.“

V hlavnej kategórii dospelých jednotlivcov boli ďalej ocenení: vodný pólista Juraj Zaťovič (v hodnotenom období hrával za NCHZ Nováky), basketbalisti Martin Blaho, Miroslav Vansa (HBK Prievidza), Ľudovít Smačko (MBK Handlová), karatisti Dušana Čierna, Ivan Horniak (KK Prievidza FKŠ), rýchlostný kanoista Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky), futbalista Dušan Uškovič (HFK Prievidza) a bežec a duatlonista Martin Urbanovský (A-sport team PD, Baník PD).

V kategórii mládeže si ocenenia prevzali: rýchlostní kanoisti Juraj Baránek, Miroslav Mičo, Juraj Oršula (DAK Kiaba Nováky), zápasníci Peter Obžera, Vladimír Kováč (Baník Prievidza), korfbalisti Michaela Sviteková, Peter Bušík (KK Prievidza), hokejista Martin Štajnoch (MŠHK Prievidza), plavkyňa Patrícia Hlavnová (MPK PD) a kickboxer Peter Bezuška (Kickbox Idranyi PD). Talentom roka sa stala rýchlostná kanoistika Lucia Mištinová (DAK Kiaba Nováky).

Najúspešnejšie kolektívy

V kategórii kolektívov boli v okrese Prievidza ocenené mužstvá: Hornonitriansky basketbalový klub Prievidza, Hornonitriansky futbalový klub Prievidza a Mestský basketbalový klub Handlová. V kategórii mládeže sa tejto pocty dostalo kolektívu Klubu rýchlostných kanoistov DAK Kiaba Nováky, Klubu vodného póla Nováky a Školskému basketbalovému klubu Handlová.

Najúspešnejší tréneri

Za trénerov roka 2007 v okrese Prievidza vyhlásili: trénera prievidzských basketbalistov Juraja Pasovského, trénera prievidzských karatistov Miroslava Šenka a trénera nováckych vodných pólistov Vladimíra Prelovského. Z trénerov mládeže boli ocenení: tréner prievidzských zápasníkov Peter Obžera st., tréner nováckych rýchlostných kanoistov Ľubomír Hagara, tréner bojnických hádzanárov Martin Kočner a tréner nováckych lyžiarov František Klement ml.

Ďalšie ocenenia

Zvláštne ocenenia boli udelené tenisovému funkcionárovi Františkovi Vrtákovi, nováckej fitneske Eve Matouškovej, ďalej mestu Handlová a obci Cigeľ. Z funkcionárov boli ocenení: Oldřich Bříza (futbal), František Klement st.(lyžovanie) a Ľudovít Remeník (cyklista). Cena fair play bola udelená in memoriam bývalým telovýchovným funkcionárom Jánovi Sedlákovi a Jozefovi Pastorovi.

Za mesto Prievidza bol ocenený ako najúspešnejší športovec roka 2007 Martin Urbanovský (beh, duatlon), ako trénerka Hana Krčíková (plávanie) a ako kolektív prievidzskí futbalisti.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Nováčanka Ivana Kmeťová zasadla na športový trón.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.