Nová K4 skončila šiesta, ženská K2 do finále - doplnené

Novozložený slovenský štvorkajak Juraj Tarr, Erik Vlček, Peter Gelle a Marek Krajčovič skončil vo finále na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu na šiestom mieste. Slováci, ktorí sa do deväťčlenného finále prebojovali priamo z rozjázd, figurovali po štvrtine pretekov na siedmej priečke, vzápätí predstihli Nemcov aj Bielorusov a na 5. priečke boli na 500 aj 750 m. V závere však boli bieloruskí reprezentanti nad ich sily a v cieli ich predstihli o 126 tisícin sekundy. Víťazstvo si vybojovali Česi pred Dánmi a Rusmi. Štvorkajak nastúpil na pretekoch v Duisburgu prvýkrát v tomto zložení, keďže Michala Riszdorfera vedenie z výkonnostných dôvodov nenominovalo. Na rozhodnutie zareagoval aj Richard Riszdorfer a do Nemecka sa rozhodol necestovať. Vedľa Tarra a Vlčeka tak dostali šancu Gelle a Krajčovič.

SITA, pp;lo | 26.05.2012 20:58:57

V sobotňajšom B-finále K1 žien na 500 m obsadila Ivana Kmeťová druhé miesto a v celkovej klasifikácii jej patrí 11. priečka. Ďalšia kajakárka SR Martina Kohlová skončila rovnako v B-finále na poslednej deviatej pozícii. Pred Kmeťovou dopádlovala iba Bridgitte Hartleyová z Juhoafrickej republiky. Dvojica Kmeťová, Kohlová sa v sobotu popoludní predstavila v K2 žien na 500 m, v tretej rozjazde zo štyroch skončili Slovenky štvrté a kvalifikovali sa do neskoršieho semifinále. V ňom obsadili časom 1:46,444 min tretie miesto a postúpili do nedeľňajšieho finále.

Predpoludním do hry v B-finále C1 mužov na kilometrovej trati zasiahol Matej Rusnák, klasifikovali ho v ňom na druhej pozícii s viac ako trojsekundovým odstupom za víťazom Sergejom Jemeľanovom z Kazachstanu. Rusnáka čaká v nedeľu o 13.25 h finále C1 mužov na 500 m.

Slovenský dvojkajak Peter Gelle, Erik Vlček postúpil na 200 m z rozjazdy do semifinále, ale v ňom finišoval na 7. mieste a preteky sa pre dvojicu skončili.

Výsledky - preteky SP v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu - sobota:

1000 m:

K4 muži - finále: 1. Česko (Štěrba, Dostál, Trefil, Havel) 2:53,552, ... 6. Slovensko (Tarr, Vlček, Gelle, Krajčovič) 2:56,134

C1 muži - B-finále: 1. Sergej Jemeľanov (Kaz.) 3:58,748, 2. Matej Rusnák (SR) 4:01,880

500 m:

K1 ženy - B-finále: 1. Bridgitte Hartleyová (JAR) 1:53,040, 2. Ivana Kmeťová (SR) 1:54,520, ... 9. Martina Kohlová (SR) 1:58,129

K2 ženy - I. semifinále: 1. Janics Douchevová, Katalin Kovácsová (Maď.) 1:43,738, ... 3. Martina Kohlová, Ivana Kmeťová (SR) 1:46,444 - postup do A-finále

200 m:

K2 muži - I. semifinále: 1. Sebastien Jouve, Arnaud Hybois (Fr.) 31,295, ... 7. Erik Vlček, Peter Gelle (SR) 34,898 - nepostúpili do ďalších bojov

Nová K4 skončila šiesta, ženská K2 do finále - doplnené“.