Nominácia SZRK na 1. svetový pohár - krátke trate.

Vo štvrtok ráno odcestovala z Bratislavy do Záhrebu minivýprava slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike na prvé kolo Svetového pohára, ktoré sa v chorvátskej metropole začína v piatok ráno rozjazdami na 500 m. V aute trénera Filipa Petrlu boli kajakárky Ivana Kmeťová a Martina Kohlová a kanoista Marián Ostrčil. "Dievčatá mali mimoriadne kvalitnú zimnú prípravu. Tento rok sa bude bojovať o nomináciu na budúcoročnú olympiádu. Vybojovať si miestenku do Pekingu je náš jednoznačný cieľ a tomu podriadime všetko. Preto chcem, aby sa dievčatá čo najviac a najčastejšie konfrontovali so svetovou špičkou. Samozrejme, že by bolo ideálne, keby sme výsledky zodpovedajúce postupovým pozíciám dosahovali už na pretekoch Svetového pohára," naznačil ambície svojich zvereniek Kmeťovej a Kohlovej tréner Petrla.

SITA, zs, mg | 04.05.2007 11:16:46

Vlani Kohlová s Kmeťovou v dvojkajaku v pretekoch na neolympijskej trati na 200 m na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede siahali na medailu, nakoniec im ušla o 0,156 s. Tento rok sa chcú zamerať na olympijskú 500-metrovú trať. V predchádzajúcej sezóne si aj pre zdravotné problémy Ivany Kmeťovej vymenili pozície v lodi, teraz sa vrátili k osvedčenému zloženiu, Martina Kohlová sedí vzadu. "Vlaňajší experiment s výmenou pozícií v lodi sa im veľmi neosvedčil. Martina dokázala, že je vo veľmi dobrej forme, aj vytrvalostne je na tom oveľa lepšie, ako bola vlani, ale sama uznala, že ona je zadáčka a na post háčika sa nehodí," vysvetlil ústredný tréner slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike Pavel Blaho.

Obe slovenské kajakárky sú prihlásené v K2 žien na 500 a 200 m, ale vyskúšajú si aj kilometrovú trať v K1. "Nečakám od nich v singli žiadne zázraky. Chcem však, aby si to vyskúšali, môže im to pomôcť najmä vo vytrvalosti. Ak by niektorá z nich postúpila do finále, bolo by to veľké a príjemné prekvapenie. V deblových disciplínach však od nich očakávam útok na prvú šestku," pokračoval Filip Petrla.

Suverénna slovenská kanoistická jednotka Marián Ostrčil bude v Záhrebe štartovať na všetkých troch tratiach - 1000, 500 i 200 m. "Každé preteky budú pre mňa dobrým tréningom. Na kontrolných pretekoch v Račiciach začiatkom tohto týždňa ma domáca konkurencia nepreverila. Preto sa chcem aj otestovať v medzinárodnej konfrontácii. Nechcem, aby som bol na začiatku sezóny prekvapený z toho, kde sú výkonnostne moji súperi. Mojím cieľom je vybojovať si postup na olympiádu do Pekingu, preto chcem od začiatku potvrdzovať svoje postavenie vo finálových jazdách aj vo Svetovom pohári. Neviem, aká konkurencia sa v Záhrebe zíde, nechcem preto hovoriť o umiestnení. Bol by som však spokojný, keby som na kilometrovej trati zajazdil čas okolo štyroch minút, na polovičnej vzdialenosti si trúfam na čas minúta päťdesiatštyri-päťdesiatpäť sekúnd. To by som bol spokojný a myslím, že by takéto časy mali stačiť na finále," povedal pred svojím odchodom Marián Ostrčil.

V piatok predpoludním sú na programe rozjazdy na 500 m, popoludní absolvujú pretekári to isté na dvojnásobnej trati. V sobotu ráno sa program regaty začína finálovými jazdami na 500 m a popoludní sú na programe rozjazdy na 200 m, v nedeľu 1. kolo SP vyvrcholí finálovými jazdami na 1000 a 200 m.

Na 1. Svetový pohár seniorov v Chorvátskom Záhrebe SZRK nominoval 3 pretekárov:

200m

C1 muži: Marián Ostrčil

K2 ženy: Ivana Kmeťová - Martina Kohlová

500m

C1 muži: Marián Ostrčil

K2 ženy: Ivana Kmeťová - Martina Kohlová

1000m

C1 muži: Marián Ostrčil

K2 ženy: Ivana Kmeťová - Martina Kohlová

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Nominácia SZRK na 1. svetový pohár - krátke trate.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.