Nominácia sa blíži, kanoisti trénujú v Taliansku.

Martina Kohlová už myslí na májové majstrovstvá Európy v Poznani, odkiaľ sa dá kvalifikovať na olympiádu.

SME | 14.03.2004 04:48:34

Výprava rýchlostných kanoistov ŠKP Bratislava sa vrátila zo šesťtýždňového sústredenia z Talianska. V športovom stredisku v Sabaudii sto kilometrov na juh od Ríma boli spoločne s trénerom Félixom Masárom slovenskí reprezentanti Andrej Wiebauer, Erik Noskovič a Martina Kohlová. Po dvoch týždňoch sa k nim pridala ďalšia skupinka vodákov, medzi nimi i nádejní Ľubomír Nemec a Juraj Tarr.

Príprava rýchlostných kanoistov sa sústreďuje na májové majstrovstvá Európy v poľskej Poznani, ktoré budú zároveň šancou vybojovať si nomináciu na olympiádu v Aténach. Zatiaľ jedinú miestenku v kolíske svetovej kultúry má istú štvorkajak ŠKP Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača.

Jedinou ženou vo výprave v Sabaudii bola Martina Kohlová, ktorá v predchádzajúcej sezóne zaznamenala prudký výkonnostný vzostup a stala sa aj najlepšou rýchlostnou kanoistkou roka. "Každý deň ráno sme mali tréning, poobede sme absolvovali niečo na techniku alebo sme jazdili s gumou okolo kajaku, ktorá nás brzdí a zlepšuje tak silovú stránku tréningu. Potom nasledovalo posilňovanie alebo behanie. Voľno sme mali len v pondelok. Bolo mi tam samému dievčaťu smutno, ale s chalanmi trénujem stále, takže sa dobre poznáme," opísala pobyt 18-ročná Kohlová, ktorá je medzi seniorskou špičkou len rok.

Pôvodne mali kanoisti absolvovať ďalšie sústredenie v Španielsku, ale 18. marca sa vodáci vrátia späť do Sabaudie, kde zostanú do 8. apríla. "Ja sa vrátim domov skôr, lebo mám písomnú maturitu," pokračovala Kohlová, ktorá študuje na osemročnom gymnáziu v Trenčíne. Maturita ju čaká len týždeň pred spomínanými majstrovstvami Európy v Poľsku.

Na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom budú počas prvého májového víkendu nominačné preteky na šampionát. "Pretekať budem v singli aj debli, väčšiu perspektívu vidím v debli spolu s Nováčankou Ivanou Kmeťovou," dodala kajakárka Kohlová.

Ženské kanoe sa nikde vo svete zatiaľ nejazdí, hoci pokusy už boli. Najviac sa ho snažia presadiť Kanaďanky. Minulý rok na majstrovstvách sveta ho predviedli spolu s Japonkami v rámci prezentačných pretekov mimo súťaž. Ženy tam ukázali, že kanoe nemusí byť len záležitosťou mužov.

TEXT - KAROL SVOZIL

FOTO - ANDREA ZEREROVÁ

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Nominácia sa blíži, kanoisti trénujú v Taliansku.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Hargašov memoriál
24.09.2022 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta v maratóne
29.09.2022 | Ponte de Lima (POR)
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.