Najúspešnejší športovci v SR 1993 - 2008 - prehľad.

Najúspešnejší športovci a športové kolektívy Slovenskej republiky v rokoch 1993 - 2008:

SITA, bg, fr | 18.12.2008 21:29:01

1993 (Bratislava 12. 1. 1994) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 858 b., 2. Peter Dubovský (futbal) 484, 3. Attila Szabó (kanoistika) 386, 4. Adam Cibuľa (kulturistika) 368, 5. Peter Šťastný (ľadový hokej) 315, 6. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 295, 7. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 226, 8. Martin Švagerko (skoky na lyžiach) 185, 9. Lenka Ilavská (cyklistika) 180, 10. Alžbeta Havrančíková (bežecké lyžovanie) 171. KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky Slovenska 215, 2. hokejisti Slovenska 198, 3. hliadka 3 x C2 vodných slalomárov Slovenska 56.

1994 (Bratislava, 22. 12. 1004) - JEDNOTLIVCI: 1. Milan Dvorščík (cyklistika) 937, 2. Martina Jašicová (biatlon) 642, 3. Ján Svorada (cyklistika) 576, 4. Martina Moravcová (plávanie) 465, 5. Jozef Lohyňa (zápasenie) 442, 6. Slavomír Kňazovický (kanoistika) 412, 7. Adam Cibuľa (kulturistika) 316, 8. Oto Haščák (ľadový hokej) 291, 9. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 288, 10. Róbert Štefko (atletika) 235.

KOLEKTÍVY: 1. hokejisti Slovenska 259, 2. basketbalistky Slovenska 206, 3. štvorkanoe rýchlostných kanoistov Slovenska 62.

1995 (Pezinok, 16. 12. 1995) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 987, 2. Michal Martikán (vodný slalom) 848, 3. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 834, 4. Peter Bondra (ľadový hokej) 569, 5. Milan Mazáč (zápasenie) 373, 6. Jaroslav Horváth (kulturistika) 369, 7. Peter Šťastný (ľadový hokej) 284, 8. Soňa Mihoková (biatlon) 271, 9. Martina Schwarzbacherová-Jašicová (biatlon) 270, 10. Igor Kováč (atletika) 249. KOLEKTÍVY: 1. hokejisti Slovenska 314, 2. basketbalistky Slovenska 137, 3. basketbalistky SIPOX-u Ružomberok 64.

1996 (Trenčín, 21. 12. 1996) - JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 1064, 2. Slavomír Kňazovický (kanoistika) 884, 3. Jozef Gönci (športová streľba) 833, 4. Jozef Lohyňa (zápasenie) 427, 5. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 378, 6. Karina Habšudová (tenis) 365, 7. Jaroslav Horváth (kulturistika) 216, 8. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 172, 9. Zora Czoborová (fitnes) 157, 10. Gabriela Brosková (vodný slalom) 145. KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SCP Ružomberok 295, 2. telesne postihnutí volejbalisti Slovenska 90, 3. trojica nohejbalistov Slovenska 67. MIMORIADNA CENA: Martina Moravcová (plávanie).

1997 (Bratislava 20. 12. 1997) - JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 1069, 2. Igor Kováč (atletika) 1015, 3. Martina Moravcová (plávanie) 948, 4. Jaroslav Horváth (kulturistika) 683, 5. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 516, 6. Timea Majorová (fitnes) 364, 7. Peter Bondra (ľadový hokej) 251, 8. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 246, 9. Rudolf Dydi (box) 233, 10. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 232.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky Slovenska 310, 2. slovenská hliadka 3 x C1 vo vodnom slalome 117, 3. basketbalistky SCP Ružomberok 105. MIMORIADNA CENA: Martin Tešovič (vzpieranie).

1998 (Bratislava 19. 12. 1998) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1210, 2. Jozef Gönci (šp. streľba) 1088, 3. Karol Kučera (tenis) 1016, 4. Michal Riszdorfer - Juraj Bača (rýchl. kanoistika) 666, 5. Soňa Mihoková (biatlon) 477, 6. Michal Martikán (vodná slalom) 436, 7. Peter Bondra (hokej) 407, 8. Slavomír Kňazovický (rýchl. kanoistika) 287, 9. Marietta Žigalová (fitnes) 214, 10. Elena Kaliská (vodný slalom) 185.

KOLEKTÍVY: 1. štafeta biatlonistiek SR na 4 x 7,5 km 200, 2. miešané tenisové družstvo SR 154, 3. basketbalistky SCP Ružomberok 100.

1999 (Bratislava 18. 12. 1999) - JEDNOTLIVCI: 1. Jozef Gönci (šp. streľba) 1112, 2. Martina Moravcová (plávanie) 1087, 3. Michal Riszdorfer - Juraj Bača (rýchl. kanoistika) 894, 4. Jaroslav Horváth (kulturistika) 487, 5. Martina Schwarzbacherová (biatlon) 379, 6. Pavol Demitra (hokej) 324, 7. Klaudia Kinská (fitnes) 236, 8. Karol Kučera (tenis) 232, 9. Michal Martikán (vodný slalom) 223, 10. Slavomír Kňazovický (rýchl. kanoistika) 191.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SCP Ružomberok 316, 2. futbalisti SR do 21 rokov 153, 3. hokejisti SR do 20 rokov 130.

2000 (Bratislava 21. 12. 2000) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1126, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 1106, 3. Michal Martikán (vodný slalom) 839, 4. Juraj Minčík (vodný slalom) 670, 5. Miroslav Šatan (hokej) 566, 6. Elena Kaliská (vodný slalom) 337, 7. Dominik Hrbatý (tenis) 263, 8. Jozef Gönci (šp. streľba) 250, 9. Pavol Demitra (hokej) 243, 10. Slavomír Kňazovický, rýchl. kanoistika 174.

KOLEKTÍVY: 1. reprezentačný tím Slovenska v ľadovom hokeji 332, 2. basketbalistky SCP Ružomberok 197, 3. futbalisti Slovenska do 21 rokov 89.

2001 (Bratislava 21. 12. 2001) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1158, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 539, 3. Jozef Gönci (šp. streľba) 450, 4. Michal Martikán (vodný slalom) 438, 5. Žigmund Pálffy (hokej) 378, 6. Marietta Žigalová (fitnes) 374, 7. Ľubomír Moravčík (futbal) 350, 8. Igor Kočiš (kulturistika) 316, 9. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 306, 10. Daniela Hantuchová (tenis) 284.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Bača) 276, 2. hliadka 3 x C2 vo vodnom zjazde (Vala - Slúčik, súrodenci Šoškovci, Šutek - Grega) 98, 3. družstvo strelcov SR v ľubovoľnej malokalibrovke (Gönci, Buberník, Svorada) 83.

2002 (Bratislava 19. 12. 2002) - JEDNOTLIVCI: 1. Peter Bondra (hokej) 1308, 2. Martina Moravcová (plávanie) 1201, 3. Daniela Hantuchová (tenis) 1190, 4. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 919, 5. Miroslav Šatan (hokej) 791, 6. Janette Husárová (tenis) 642, 7. Michal Martikán (vodný slalom) 455, 8. Žigmund Pálffy (hokej) 379, 9. Igor Kočiš (kulturistika) 172, 10. Vladimír Vala, Jaroslav Slúčik (zjazd na divokej vode) 168.

KOLEKTÍVY: 1. reprezentačný tím SR v hokeji na MS v Göteborgu 449, 2. fedcupový tím tenistiek SR 275, 3. štvorkajak SR (R. a M. Riszdorferovci, Vlček, Bača) 161.

2003 (Bratislava 21. 12. 2003) - JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1077, 2. Michal Martikán (vodný slalom) 1055, 3. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 572, 4. Jozef Gönci (streľba) 497, 5. Žigmund Pálffy (hokej) 478, 6. Peter Bondra (hokej) 475, 7. Igor Kočiš (kulturistika) 426, 8. Pavol Demitra (hokej) 362, 9. Attila Bátky (gréckorímske zápasenie) 325, 10. Marián Hossa (hokej) 201.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Bača) 329, 2. reprezentačný tím SR v hokeji 286, 3. hliadka vodných slalomárov 3 x C1 (Martikán, Minčík, Slafkovský) 71.

2004 (Bratislava, 18. 12. 2004) - JEDNOTLIVCI: 1. Elena Kaliská (vodný slalom) 970, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 892, 3. Michal Martikán (vodný slalom) 749, 4. Jozef Krnáč (džudo) 637, 5. Jozef Gönci (streľba) 558, 6. Martina Moravcová (plávanie) 414, 7. Dominik Hrbatý (tenis) 291, 8. Zdeno Chára (hokej) 182, 9. Marek Mintál (futbal) 156, 10. Marián Hossa (hokej) 127.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Bača) 246, 2. reprezentačný tím SR v hokeji 151, 3. družstvo tenistov SR 82.

2005 (Bratislava, 17. 12. 2005) - JEDNOTLIVCI: 1. Dominik Hrbatý (tenis) 682, 2. Elena Kaliská (vodný slalom) 660, 3. Marek Mintál (futbal) 367, 4. Martin Bajčičák (beh na lyžiach) 291, 5. Martin Tešovič (vzpieranie) 271, 6. Ľubomír Višňovský (hokej) 223, 7. Michal Martikán (vodný slalom) 209, 8. Jozef Gönci (streľba) 156, 9. Pavol Demitra (hokej) 150, 10. Igor Kočiš (kulturistika) 130.

KOLEKTÍVY: 1. daviscupový tím tenistov SR 210, 2. futbalisti Artmedie Bratislava 140, 3. futbalová reprezentácia SR 50.

2006 (Bratislava, 21. 12. 2006) - JEDNOTLIVCI: 1. Radoslav Židek (snoubording) 1090, 2. Jana Dukátová (vodný slalom) 883, 3. Marián Hossa (hokej) 862, 4. Marek Matiaško (biatlon) 355, 5. Elena Kaliská (vodný slalom) 347, 6. Michal Martikán (vodný slalom) 330, 7. Martina Moravcová (plávanie) 298, 8. Martin Bajčičák (beh na lyžiach) 228, 9. Dominik Hrbatý (tenis) 227, 10. Róbert Vittek (futbal) 220.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR (R. Riszdorfer, M. Riszdorfer, Vlček, Erban) 327, 2. slovenská hokejová reprezentácia 121, 3. družstvo strelkýň SR v skeete (D. Barteková, L. Barteková, Stranovská) 86.

2007 (Bratislava, 20. 12. 2007) - JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 987, 2. Libor Charfreitag (atletika) 746, 3. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 707, 4. Marián Hossa (hokej) 561, 5. Daniela Hantuchová (tenis) 558, 6. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 347, 7. Martin Tešovič (vzpieranie) 299, 8. Peter Velits (cyklistika) 268, 9. Marián Ostrčil (rýchlostná kanoistika) 266, 10. Mikuláš Konopka (atletika) 224.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 320, 2. volejbalisti SR 86, 3. hliadka vodných slalomárov SR 3xC1 46.

2008 (Bratislava, 18. 12. 2008) - JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 997, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 986, 3. Elena Kaliská (vodný slalom) 890, 4. Zuzana Štefečeková (streľba) 584, 5. Marián Hossa (hokej) 498, 6. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 400, 7. David Musuľbes (zápasenie) 400, 8. Dominika Cibulková (tenis) 258, 9. Martin Škrtel (futbal) 156, 10. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 109.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak rýchlostných kanoistov SR 255, 2. volejbalisti SR 139, 3. hádzanári SR 82.



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Najúspešnejší športovci v SR 1993 - 2008 - prehľad.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ I. kvalifikačné preteky seniori a testovanie juniori
24.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
I. Svetový pohár - šprint
08.05.2020 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
09.05.2020 | Nováky, jazero
Jungov memoriál
16.05.2020 | Štúrovo
II. Svetový pohár - šprint
21.05.2020 | Duisburg, GER
Olympijské hry - kvalifikácia
21.05.2020 | Duisburg, GER
Svetový pohár - maratón
22.05.2020 | Pitesti, ROM
Pohár SNP
23.05.2020 | Piešťany
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2020 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra