Najúspešnejší Nemci, Slováci na 13. mieste.

Súhrn finálových výsledkov súťaží v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach.

SITA, zs, pp | 28.08.2004 20:10:51

Až 17 krajín získalo aspň jednu medailu v súťažiach v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach. Najúspešnejšou výpravou boli nemeckí reprezentanti, ktorí z dvanástich finálových súťaží majú 4 zlaté a 3 strieborné medaily. Slovensko vďaka mužskému štvorkajaku v zostave Richard a Michal Riszdorferovi, Erik Vlček a Juraj Bača a jeho bronzu z pretekov na 1000 m figuruje v medailovej bilancii spoločne s ďalšími štyrmi krajinami na 13. mieste. Najúspešnejším jednotlivcom kanoistických súťaží v Schiniase sa stala 22-ročná reprezentantka Maďarska Natasa Janicsová, ktorá v K1 i v K2 žien na 500 m získala zlaté medaily. Španiel David Cal (C1 1000 a 500 m), Nemci Andreas Dittmer (C1 500 a 1000 m), Birgit Fischerová a Carolin Leonhardtová (K4 a K2 žien na 500 m) a Maďarka Katalin Kovácsová (K2 a K4 žien na 500 m) si vybojovali po jednom zlate a jednom striebre. S dvoma vzácnymi kovmi budú z Atén odchádzať aj Kanaďan Adam van Köverden (zlato v K1 na 500 m a bronz v K1 na 1000 m), Nór Eirik Veraas Larsen (zlato v K1 na 1000 m a bronz v K2 na 1000 m), Austrálčan Nathan Baggaley (striebro v K1 a K2 na 500 m) a Rusi Alexander Kostoglod s Alexandrom Kovaľovom (striebro a bronz v C2 na 1000 a 500 m).

Súhrn výsledkov finále v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:

K1 muži na 1000 m:

1. Eirik Veraas Larsen (Nór.) 3:25,897, 2. Ben Fouhy (N.Zél.) 3:27,413, 3. Adam van Köverden (Kan.) 3:28,218, 4. Nathan Baggaley (Austr.) 3:28,310, 5. Tim Brabants (V.Brit.)3:30,553, 6. Roland Kökény (Maď.) 3:31,121, 7. Emanuel Silva (Portug.) 3:33,862, 8. Björn Goldschmidt (Nem.) 3:34, 381, 9. Roei Yellin (Izr.) 3:43,485,... Róbert Erban (SR) - nepostúpil zo semifinále

K2 muži na 1000 m:

1. Markus Oscarsson, Henrik Nilsson (Švéd.) 3:18,420, 2. Antonio Rossi, Beniamino Bonomi (Tal.) 3:19,484, 3. Eirik Veraas Larsen, Nils Olav Fjeldheim (Nór.) 3:19,528, 4. Daniel Collins, David Rhodes (Austr.) 3:19,956, 5. Wouter Haene, Bob Maesen (Belg.) 3:20,196, 6. Jan Schäffer, Marco Herszel (Nem.) 3:20,548, 7. Ian Wynne, Paul Darby-Dowman (V.Brit.) 3:20,848, 8. Ben Fouhy, Steven Ferguson (N.Zél.) 3:21,336, 9. Zoltán Benkő, István Beé (Maď.) 3:27,996

K4 muži na 1000 m:

1. Maďarsko (Zoltán Kammerer, Botond Storcz, Ákos Vereckei, Gábor Horváth) 2:56,919, 2. Nemecko (Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm) 2:58,659, 3. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača ) 2:59,314, 4. Bulharsko (Milko Kazanov, Ivan Christov, Petar Merkov, Joradan Jordanov) 2:59,622, 5. Nórsko (Jacob Lorentz Norenberg, Alexander Wefald, Andreas Gjersö, Mattis Näss) 3:01,698, 6. Bielorusko (Roman Piatrušenko, Aleksej Ablamasov, Dziamjan Turčin, Vadzim Machnev) 3:02,419, 7. Rumunsko (Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Vasile Curuzan Corneli, Stefan Vasile) 3:03,107, 8. Poľsko (Tomasz Mendelski, Rafal Glazewski, Adam Seroczyňski, Dariusz Bialkowski) 3:03,562, 9. Kanada (Steven Jorens, Richard Dober, Ryan Cuthbert, Andrew Willows) 3:07,714

C1 na 1000 m:

1. David Cal (Šp.) 3:46,201, 2. Andreas Dittmer (Nem.) 3:46,721, 3. Attila Vajda (Maď.) 3:49,025, 4. Martin Doktor (ČR) 3:50,405, 5. Stephen Giles (Kan.) 3:51,457, 6. Dagnis Vinogradovs (Lotyš.) 3:53:537, 7. Marián Ostrčil (SR) 3:54,629, 8. Karel Aguilar Chacon (Kuba) 3:54,957, 9. Konstantin Fomičev (Rus.) 3:55,773

C2 na 1000 m:

1. Christian Gille, Tomasz Wylenzek (Nem.) 3:41,802, 2. Alexander Kostoglod, Alexander Kovaľov (Rus.) 3:42,990, 3. György Kozmann, György Kolonics (Maď.) 3:43,106, 4. Silviu Simioncencu, Florin Popescu (Rum.) 3:43,858, 5. Michal Sliwiňski, Lukasz Woszczyňski (Poľ.) 3:44,338, 6. Richard Dalton, Michael Scarola (Kan.) 3:45,638, 7. Alfredo Bea, David Mascato (Šp.) 3:45,766, 8. Ibrahim Rojas Blanco, Ledis Frank Balceiro Pajon (Kuba) 3:50:346, 9. Guan-liang Meng, Wen-jun Jang (Čína) 3:52,926,... Peter Páleš, Daniel Biksadský (SR) - nepostúpili zo semifinále

K1 muži na 500 m:

1. Adam van Köverden (Kan.) 1:37,919, 2. Nathan Baggaley (Austr.)1:38,467, 3. Ian Wynne (V.Brit.) 1:38,547, 4. Eirik Veraas Larsen (Nór.) 1:38,667, 5. Ákos Vereckei (Maď.) 1:39,315, 6. Lutz Altepost (Nem.) 1:39,647, 7. Babak Amir Tahmasseb (Fr.) 1:40,187, 8. Javier Correa (Arg.) 1:40,639, 9. Andrea Facchin (Tal.) 1:41,575,... Martin Chorváth (SR) - nepostúpil zo semifinále

K2 muži na 500 m:

1. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 1:27,040, 2. Clint Robinson, Nathan Baggaley (Austr.) 1:27,920, 3. Roman Piatrušenko, Vadzim Machnev (Bielorus.) 1:27,996, 4. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:28,048, 5. Zoltán Kemmerer, Botond Storcz (Maď.) 1:29,096, 6. Damian Vindel, Francisco Llera (Šp.) 1:29,532, 7. Alvidas Duonela, Egidius Balciunas (Lit.) 1:29,868, 8. Antonio Rossi, Beniamino Bonomi (Tal.) 1:30,804, 9. Anatolij Tiščenko, Vladimir Grušichin (Rus.) 1:31,048

C1 na 500 m:

1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:46,383, 2. David Cal (Šp.) 1:46,723, 3. Maxim Opalev (Rus.) 1:47,767, 4. Aleksander Žukovskij (Bielorus.) 1:47,903, 5. Martin Doktor (ČR) 1:47,999, 6. Richard Dalton (Kan.) 1:48,103, 7. Marton Joob (Maď.) 1:48,195, 8. Stanimir Atanasov (Bulh.) 1:49,759, 9. Bing Wang (Čína) 1:49,903,... Marián Ostrčil (SR) nepostúpil zo semifinále

C2 na 500 m:

1. Guanliang Meng, Wenjun Jang (Čína) 1:40,278, 2. Ibrahim Rojas Blanco, Ledis Frank Balceiro Pajon (Kuba) 1:40,350, 3. Alexander Kostoglod, Alexander Kovaľov (Rus.)1:40,442, 4. Silviu Simiocencu, Florin Popescu (Rum.) 1:40,618, 5. Christian Gille, Tomasz Wylenzek (Nem.) 1:40,802, 6. Alexander Kurliandčik, Alexander Bogdanovič (Bielorus.) 1:40,858, 7. György Kozmann, György Kolonics (Maď.) 1:41,138, 8. Attila Buday, Tamás Buday jr. (Kan.) 1:41,210, 9. Pawel Barszkiewicz, Daniel Jendraszko (Poľ.) 1:42,046... Peter Páleš, Daniel Biksadský (SR) - nepostúpili zo semifinále

K1 ženy na 500 m:

1. Natasa Janicsová (Maď.) 1:47,741, 2. Josefa Idemová (Tal.) 1:49,729, 3. Caroline Brunetová (Kan.) 1:50,601, 4. Katrin Wagnerová (Nem.) 1:52,557, 5. Marcela Erbanová (SR) 1:52,685, 6. Larisa Peisachovičová (Izr.) 1:53,089, 7. Lucy Hardyová (V.Brit.) 1:53,717, 8. Jenni Honkanenová (Fín.) 1:53,937, 9. Ting Li (Čína) 1:54,473

K2 ženy na 500 m:

1. Katalin Kovácsová, Natasa Janicsová (Maď.) 1:38,101, 2. Birgit Fischerová, Carolin Leonhardtová (Nem.) 1:39,533, 3. Aneta Pastuszková, Beata Sokolowská-Kuleszová (Poľ.) 1:40,077, 4. Linbei Xu, Hongjan Žong (Čína) 1:40,913, 5. Beatriz Manchonová, Teresa Portelová (Šp.) 1:42,409, 6. Dejana Dačevová, Bonka Pindževová (Bulh.) 1:42,553, 7. Caroline Brunetová, Mylanie Barreová (Kan.) 1:42,833, 8. Sofia Paldaniusová, Anna Karlssonová (Švéd.) 1:43,077, 9. Hanna Pučkovová, Alena Becová (Bielorus.) 1:43,729

K4 ženy na 500 m:

1. Nemecko (Birgit Fischerová, Maike Nollenová, Katrin Wagnerová, Carolin Leonhardtová) 1:34,340, 2. Maďarsko (Katalin Kovácsová, Szilvia Szabóová, Erzsébet Viskiová, Kinga Botová) 1:34,536, 3. Ukrajina (Inna Osipenková, Tetjana Semikinová, Hanna Balabanovová, Olena Červatovová) 1:36,192, 4. Poľsko (Karolina Sadalská, Joana Skowronová, Malgorzata Czajczyňská, Aneta Bialkowská) 1:36,376, 5. Španielsko (Isabel Garciová, Beatriz Manchonová, Jana Smidáková, Teresa Portelová) 1:37,908, 6. Austrália (Chantal Meeková, Amanda Rankinová, Kate Barclayová, Lisa Oldenhofová) 1:38,116, 7. Čína (Linbei Xu, Hongjan Žong, Jing He, Ji Gao) 1:38,144, 8. Kanada (Karen Furneauxová, Carrie Lightboundová, Kamini Jainová, Jillian Alesiová) 1:39,952, 9. Japonsko (Šinobu Kitamotová, Jumiko Suzukiová, Mikiko Takejová, Miho Adačiová) 1:40,188

Medailová bilancia zo súťaží v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXVIII. olmypiády v Aténach:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zlato striebro bronz

1. Nemecko 4 3 0

2. Maďarsko 3 1 2

3. Španielsko 1 1 0

4. Kanada 1 0 2

5. Nórsko 1 0 1

6. Švédsko 1 0 0

Čína 1 0 0

8. Taliansko 0 2 0

Austrália 0 2 0

10. Rusko 0 1 2

11. Nový Zéland 0 1 0

Kuba 0 1 0

13. Bielorusko 0 0 1

Poľsko 0 0 1

Slovensko 0 0 1

Ukrajina 0 0 1

Veľká Británia 0 0 1



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Najúspešnejší Nemci, Slováci na 13. mieste.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra