Najobľúbenejšie turistické aktivity v Českej republike

Česká republika je často označovaná za fascinujúci kúsok starej Európy. Jeho autentická kultúra a architektúra, ktorá našťastie počas svetovej vojny utrpela len malé škody, každoročne priláka státisíce turistov.

14.09.2022 09:01:44

A tak najobľúbenejšou atrakciou pre miestnych obyvateľov aj turistov sú popri zábave v automaty online výlety za miestnymi atrakciami, ktorých je tu veľa.

Obľúbené atrakcie v Českej republike

Český Krumlov

Český Krumlov, korunovaný radom skál na rieke Vltave južne od Českých Budějovíc, je jedným zo skutočných klenotov južných Čiech. Staré mesto s labyrintom stredovekých uličiek, pamiatkami z 13. storočia a rozsiahlym architektonickým dedičstvom je zaslúžene zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nepochybnými obrancami sú však mosty, vysoké bašty a hrady hradu Český Krumlov. Nájdete tu aj zdobené veže, rokokové parky, obdivuhodný Kostol svätého Víta a možno vás zaujme najmä priekopa s čiernymi medveďmi.

Kutná Hora

Kutná Hora bola založená v roku 1142 ako prvý kláštor v Českej republike. V čase najväčšieho rozkvetu, ktorý bol výsledkom veľkých nálezísk striebra v horách, bolo mesto pod nemeckou kontrolou. Vďaka tomu sa tu nachádza mnoho pôsobivých gotických stavieb, ktoré sú dodnes dobre zachované.

Týnska katedrála

Týnsky chrám je ďalšou pražskou turistickou atrakciou, ktorá zdobí Staromestské námestie. Jeho nádherné 80-metrové gotické veže sú viditeľné z ktoréhokoľvek miesta v meste, takže ich pravdepodobne neprehliadnete.

Krkonošský národný park

Krkonošský národný park sa rozprestiera v divokej a rozľahlej krajine priamo na hranici s Poľskom. Táto drsná krajina, pretkaná zurčiacimi horskými potokmi a obklopená hmlistými jedľovými lesmi, sa vypína na vrchole Snežky (ktorá sa považuje za najvyššiu v krajine a dokonca aj za jej hranicami). Je tu aj veľa turistických chodníkov a v zimných mesiacoch sa tu príležitostne lyžuje, takže cestovatelia si môžu skutočne vychutnať lesy, ponoriť sa do scenérie lúk, nechať sa očariť majestátnymi jedľami a skalami pokrytými machom a celkovou alpskou scenériou.

Karlove Vary

Karlove Vary sú známe mesto, ktoré sa pýši liečivými horúcimi prameňmi. Hovorí sa, že tieto vody liečia takmer všetky choroby, ale ak nie ste fanúšikom kúpeľov, mali by ste navštíviť toto úžasné mesto, aby ste videli, aké je živé, živé a očarujúce.

Václavské námestie

Václavské námestie je v skutočnosti skôr bulvárom a rajom pre nakupujúcich. Vďaka množstvu reštaurácií, barov, klubov, obchodov, bánk a hotelov je obchodným a zábavným centrom hlavného mesta, ktoré je zároveň veľmi krásne.

Pražský orloj

Pražský orloj je najstarší na svete, má viac ako 600 rokov. Zobrazuje nemecký, staročeský, babylonský a hviezdny čas, západ/východ slnka, polohu slnka vo zverokruhu a dokonca aj fázy mesiaca. Je toho naozaj veľa, čo vidieť.

Punkevná jaskyňa

Punkevné jaskyne, ktoré začiatkom 20. storočia objavil český archeológ Karel Absolon, sa nachádzajú asi hodinu cesty severne od Brna a sú jedným z najunikátnejších podzemných jaskynných systémov v Moravskom krase. Punkevné jaskyne si návštevníci môžu prezrieť po chodníku vedúcom okolo mohutných stalaktitov a stalagmitov vrátane najväčšieho punkevného stalaktitu, ktorý meria 4 metre a nazýva sa Strážec. Z impozantnej priepasti Makoška, ktorá je hlboká asi 138 metrov a je najväčšou v Českej republike, sa turisti vydávajú na plavbu loďou po podzemnej rieke Punkve. Skupina pokračuje do Masarykovej jaskyne, ktorá je podľa miestnych obyvateľov najpozoruhodnejšou jaskyňou v Poľskej republike.

Pražský hrad

Pražský hrad je majestátny a rozľahlý komplex s výhľadom na hlavné mesto Českej republiky. Sú tu pochovaní cisári a králi, obklopujú ich kráľovské paláce, obranné veže, úchvatné záhrady, kostoly a kláštory.

Karlov most

Karlov most je dominantou Českej republiky a pred cestou do krajiny ste ho určite videli už mnohokrát. Táto ikonická pamiatka spája Staré Mesto a Malú Stranu. Takmer nikdy nie je preplnený, ale vy tomu nebudete venovať pozornosť, pretože budete fascinovaní nádherným výhľadom na tento most a okolité architektonické diela Prahy.

Česká republika je predovšetkým jedinečnou turistickou destináciou s množstvom atrakcií, takže nie je nič lepšie ako navštíviť miestne pamiatky a vychutnať si čaro prírody. Využite nášho sprievodcu a navštívte najlepšie miesta v tejto krajine a nechajte sa očariť miestnou prírodou.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Najobľúbenejšie turistické aktivity v Českej republike“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.